Obsedantno - kompulzívna porucha

nexus

..to su kraviny, o materialne veci sa neboj...kasli na ne...dolezity si ty...zabudni...aj keby si prisiel o vsetko...
chod sa niekde uvolnit von, ved je vonku krasne teplo, skoc na pivo s kamosom...
a kecajte uplne od veci .. :)

jozef752

nexus, ahoj, strasne sa bojim o svoje veci, ako som si pozeral tento topic, tak podobny problem tu ma/mal aj nejaky qwerty. Proste na vsetkom najdem nejaku vadu, aj ked to nieje vada napr. nieco zblbne, a uz sa stresujem, co ked to je vadne, ja viem, ze sa to opravit da, ja si to vsetko uvedomujem, ze som zrely do pakarne, ale nemozem sa toho zbavit :(((

pesimistka

ahojte, zhoršilo sa mi to veľmi, začala som znova brať lieky ale veľmi nezaberajú, všetko mi dlho trvá, mám hrozné depky a vážne rozmýšľam nad samovraždou. Som unavená, vychudnutá, bez nádeje.

budulínek

Ahojte prečítal som si všetký príspevky, ale to čo som hľadal som nenašiel. Pri obsedantno kompulzívnej poruche, môže boliet každý deň hlava ? Nieje to normálná bolesť, skôr taká tlaková, vždy na tom istom mieste na vrchu. Ráno po prebudení začne a trvá celý deň, sedem dní v týždni. Pri opakovaných úkonoch kontroly (kľučky, dvere, okná atď) sa bolesť alebo napätie zvišuje, a potom klesne. Môžu chorý ktorý sa liečia na túto poruchu riadiť motorové vozidlo a obsluhovať stroje ? Ďakujem za odpoveď.

vlameni

ahojte, ako to tu tak citam, tak som asi zistila, ze mam tiez ocd. uz od detstva som posadnuta vlastno vytvorenymi pravidlami. najprv som si to len spisala, ze ako si chcem zlepsit zivot a kazdy den som si to opakovala, ale potom som si to opakovala stale castejsie az som sa toho nevedela zbavit, napriek tomu, ze som tie pravidla nedodrziavala. asi po 8 rokoch, som si povedala, ze toto je teda riadna blbost a prestala som s tym. papier, kde som tie pravidla mala, som spalila, taktiez blok, kde som mala spisane myslienky. stale si vsak vytvaram nove pravidla, napriklad ze co vsetko musim urobit, ked rano vstanem. a kontrolujem, ci som vsetko spravila aj pocas dna, pricom viem, ze som to spravila a ze je to uplne nezmyselne. taktiez som posadnuta stale kontrolovat, ci mam vsetky veci so sebou (ci mam na sebe nausnice, vsetky prstene, tasku etc) a tiez viem, ze som to kontrolovala pred 5 sekundami a ze som to nemohla medzitym stratit alebo co. mam paniku, ze stratim nejaku vec, ktoru mam rada. niekedy stojim aj pat minut v izbe a v kuse si kontrolujem tie iste veci. je to uplne psycho. cely cas som si myslela, ze to mam len akoby "fobiu" z detstva, lebo som raz stratila hodinky.
dost mi to lezie na nervy, aj ked som niekde odcestovana na dovolenke, tak stale musim v duchu kontrolovat, ze "tasku mam, kufor je na izbe" etc.
myslite, ze to je ocd alebo len prehanam? lebo ja som prave dost v soku zo zistenia, ze mam dusevnu poruchu. bojim sa ist k doktorovi a brat lieky, na farmaceuticke vyrobky mam dost zly nazor, ze je to len nezmyselna chemia, ktoru do seba clovek pcha.

portvis

ja sa praveze necitim byt chora, len mi tie ritualy lezu na nervy a predsa sa ich neviem zbavit, ja ked nemam na stoliku vedla postele pripravenu vodu, vreckovky, krem na ruky a balzam na pery, tak ani nezaspim....., nahovaram si , ze pokial si v robote dam dole ponozky ked idem spat, tak rano urcite zaspim....mna to proste obmedzuje, a uz to zacinam robit aj medzi ludmi, to je to najhorsie.....asi fakt vyhladam poomoc teda, dakujem za radu....len neviem kedy sa k tomu odhodlam....

somsam

Zdravím vás.
Keď sa tak túlam po nete, prečítal som dosť názorov, že psychiatrický pacienti sú vlastne závislaci-drogisti.
Asi sú to názory ľudí, čo na vlastnej koži nevyskúšali bolesť duše. V našej spoločnosti sa veľmi toleruje zneužívanie alkoholu, cigariet a pod. Nepijem alkohol a nefajčím už veľa rokov a ani sa nechystám, no nie som so sebou spokojný. No bolesti duše skutočne niekedy pomôžu len lieky. Ja som zatiaľ nebral taký liek, čo by mi pomohol tak, že by som bol celkom spokojný. Ale teraz sa dokážem vcítiť do duše človeka, ktorý je naozaj chorý.

pipnka56

suhlasim, nie nabeh, ale plne stadium..urcite navstiv psychiatra a neboj sa mu do detailov opisat, co sa stebou deje,nech moze presne urcit diagnozu a nasadit ucinne liecky, aby ta toho co najskor zbavil!