Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obsedantno - kompulzívna porucha

tpch1

OCD mozu mat uz malicke deti...
Je OCD, ktora sa prejavuje aj len cisto myslienkami, aj OCD, ktora je charakteristicka komplikovanymi ritualmi.

jankaaaaaaaaa

nj chapem, len som myslelaa ze su aj nejake "velajsie" ci "vonkajsie" prejavy. no snad to nieje ocd. moze sa prejavit v ktoromkolvek vekovom obdobi?

tpch1

J111, Fevarin je SSRI antidepresivum, ktore vyborne zabera prave pri OCD. A ci sa jedna o uspavadlo-to je silne individualne. Pacientka s davkou Fevarinu 3x100mg/den veselo studovala vysoku skolu.
jankaaaaa, OCD nemusi byt pritomna sustavne. Mozu byt obdobia pokoja. Inak sa vsak k tomu nedokazem vyjadrit, ked nemam ziadne podrobnosti.

jankaaaaaaaaa

ide o to ze dotycna osoba sa mi priznala, ze mava niekedy take myslienky, ktorych sa akoze nevie zbavit, ale niekedy je to uplne v pohode a vobec nato nemysli. len ja neviem do akej miery su tie myslienky a ako casto a ci vobec mam mat podozrenie na ocd. lebo z casti aj dotycnu osobu chapem ze ju trapia iste veci, ale neviem ci je to v poriadku

tpch1

jankaaaaaa, prejavy OCD su tak roznorode, ze vseobecne sa to neda napisat, to by bolo na knihu. Blizsie specifikuj to podozrive spravanie sa.

vercik277

robím sestricku na psychiatrii a tuto poruchu vidim kazdy den. ci uz v jej zaciatkoch alebo plne rozvinutu. dolezite je hlavne brat lieky určene psychiatrom. vyliecit sa vsak neda...

jankaaaaaaaaa

ake su "vonkajsie" alebo "nepriame" prejavy OCD? teda myslim to tak, ze clovek v mojom okoli mozno trpi ocd, ja to vsak s istotu neviem, pretoze samozrejme jej nevidim do hlavy a necitam myslenky, len mam proste nato podozrenie. ako to spoznam?

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Obsedantno - kompulzívna porucha - Fórum - ZDRAVIE.sk