kupalisko podhajska

n,..

ahoj .. ja som tam bola včera a poviem ti nič moc... ako tu podomnou písala všetko je pravda tie sedacie horúce bazény boli preplnené.. a tie plavecké moc malé na mna plavecký si predstavým väčší a to bol moc malí a ešte aj preplnený veľa ludi malo bazénov.. a tak radšej by som poradila... kupalisko v šturove.. vadaš.. to je omnoho lepšie aj ubytovanie je v tom kupalisku... ako myslím také chatky.. a neni to tam drahé.. a veľa bazénov a veľká plocha a večer môžeš žúrovať je tam veľa ludi.. ale najlepšie mi bolo v poprade v aquasity ale samozrejme tam je to luxusné takže drahé.. na noc to vyjde 180 eur čo je moc .. takže prijemnú dovolenku

Liana...323

My chodime každý rok stanovat na nejake slovenské kúpalisko a pred dvoma rokmi to bola Podhájská. Zažili sme toho už dosť, ale bola to najhoršia dovolenka. Nebolo však na vine len kúpalisko. Naše skúsenosti:
V prvom rade asi dovolenku ovplyvnilo aj počasie, pretože to boli práve tie 40 st. teploty.
1. stanovačka, aj keď sa to teba zrejme netýka, ale kemp je pod holým nebom, nie sú tam takmer žiadne stromy. V stane sme mali cez deň cez 60 st., čiže sme tam vôbec nemohli ísť. Museli sme vypadnúť ráno so všetkým, čo budeme celý deň potrebovať ku bazénom, niečo si pri stane uvariť, nehrozilo, uvarili by sme sa tiež, ale našťastie stravovali sme sa v stánkoch. V stane bolo potom dobre až v noci, kedy v chatkách a bungalovoch sa nedalo spať, nám tam bolo príjemne.
2. kúpalisko, otvorené bolo až od 9.00 hod. To je normálna otváračka aj v iných kúpaliskách, oni tam však nepustili ani tých z kempu. Trávnate plochy na deky sú v kopcoch, tam stromy boli, ale celé je to otočené tak, že okolo 13tej hod, už slnko pieklo tak, že ani tieň stromov nepomáhal. Mali sme vytypovaných pár miest, takých dobrých, kde bol celodenný tieň, boli sme s trojročným dieťaťom, takže to sme potrebovali. Lenže o tých miestach vedeli všetci, takže sme o deviatej ráno museli stáť pri vtupnej bráne. Rada sa tvorila už od 8.15 hod, pretože kto bol prvý, ten mal najlepšie miesto,každé ráno, musel manžel o ôsmej na hodinu odísť, aby nám rezervoval dobrý flek. Druhá rada sa tvorila ešte pri recepcii, to boli návštevníci zvonku, ktorí nebývali v kempe. Takže mi kempári, sme mali "šťastie", boli sme bližšie. Keď o 9.00 - presne- otvorili bránu, ROZBEHLO sa asi 50 ľudí, každý na nejakú stranu a to už bolo o tom, kto skôr dobehne na svoje vytypované miesto. Išlo aj o lehátka okolo bazénov, ale o tie sme my nestáli. Bolo to komické. Každé ráno bežalo kvantum ľudí, pod pazuchami mali karimatky, slnečníky, deky a kto bol rýchlejší mal šťastie. Musela som si to aj nakamerovať, toto by mi nik neveril. Občas sa nám aj podarilo dobehnúť na dobré miesto, ale väčšinou sme to nestihli, a potom sme sa piekli pod dvoma slnečníkmi. Ale hovorím, mali sme smolu, že boli akurát tie 40st. teploty. Chceli sme si nechať deku aj večer, že by tam bola celú noc, ale to nás hneď upozorňovali, že to všetko upratovacia čata zbiera.
3. bazény: Ten teplý bol super, horúca slaná voda, akurát sa však doň nedalo ísť, maximálne tak do nejakej 10tej ráno, lebo voda bola na tie teploty až moc horúce. Keď je však chladnejšie, môže byť ten bazén úžasný. Ďalej tam je krásny detský bazén, s fontánkami šmýkalkou z nerezového plechu, potešili sa, že malý sa tam vyblázni. Skoro ma porazilo, keď som zistila, že tá voda je úplne studená. Oni ju vôbec nemiešali z teplou, ani neohrievali. Zdalo sa, že na tom teple je to dobré, ale nebolo, pre malé deti bola fakt studená. Niektorým to samozrejme nevadilo, my sme tam však syna nedostali za celý čas ani raz. Má skrátka rád teplejšiu vodu. Ostatné dva bazény boli tiež studené, jeden ale totálne ľadový, taký plavecký. Aj keď boli také teploty, nebolo to vôbec príjemné. Okrem toho do toho menej studeného išli všetci, čiže to bola hlava na hlave. Pri kraji si nanašie voľného miesta, nemohli sme sa oprieť, v bazéne si tiež hľadal aspoň trochu voľného miesta, skrátka smola. Vtedy bolo proste natrieskané.
4. strava, normálka ako všade stánky s občerstvením, nič mimoriadne klasická ponuka. Ale tým, že tam bolo moc ľudí, všade sa tvorili rady. Takže ak sme chceli napr. pivo, museli sme čakať cca 15 min. v rade.
5. zatváračky. O 18.30 hod, keď sa konečne dalo dýchať aj človek mal chuť ísť do vody zatvárali a všetkých, vrátane ubytovaných v kempe od bazénov vyháňali. Do siedmej večer, keď bolo najpríjemnejšie boli bazény prázdne.

Je to len naša skúsenosť, celú dovolenku ovplyvnilo počasie, ktoré bolo až moc horúce, boli sme už unavení, znechutení, chcelo sa nám zbaliť a ísť domov, ale bolo také teplo, že sa nám ani to nechcelo. Na 4tý deň sme vstali ráno o pól šiestej, aby sme sa nebalili na takom hroznom teple, zbalili sme sa do siedmej, ale domov sme šli až o 8smej večer, aby sme necestovali na úpeku. Nikdy však nezabudneme na tú nedôstojnosť tých ľúdí, ranný beh, hádky o flek a pod. Boli sme na smiech aj zamestnancom v stánkoch.
Ak chceš napíšem o iných slovenských kúpaliskách, kde máme výborné skúsenosti.

07natuska

ahoj ja som skoro odtial ....podhajska je len obycajne kupalisko az nato ze tam je ta vrela voda no ked si tam chodia macat ludia kozne choroby tak neviem ci je to velmi zdrave:)) a su tam dva plavecke bazeny jeden tobogan na ktorom je vzdy rad:) a teraz je to tam este aj rozburane bo stavaju wellnes ale colkovo podhajska je dost rozvinuta kozmetika kadernictvo nechty masaze kino bar krca - aj niekolko pizzerka restika milion penzionov a vela cechov ktory sem chodia kazdy rok:))
ak mas nejake otazky v pohode odpoviem:)))