Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prasacia chripka

Príspevok v téme: prasacia chripka
majka__

v poslednej dobe je to nejaka rozsirena tema. co si o nej myslite? vraj ma na slovensku najviac vypuknut prave na jesen, lebo sa ochladi a tak prasacia chripka vypukne v celej svojej krase ako som pocula. ak bude moznost sa dat zaockovat (vraj budu vakciny len pre 1/5 obyvatelov), tak sa date zaockovat? lebo ja rozmyslam, ze asi ano (najprv vraj budu uprednostnovani zdravotnici a ludia z bezpecnostnych sluzieb ci ako, potom stari ludia, tehotne zeny, potom chronicky chori... no tie vakciny nevystacia). ako sa moze clovek branit? RNG, ak to citas, co odporucas?
---------------------
Sekcia Prasacia chrípka A (H1N1) www.zdravie.sk
Prasacia chrípka – 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť www.zdravie.sk
Prasacia chrípka - strucne popisana choroba - www.zdravie.sk

kaciatko7

komentare.sme.sk
skoda, ze sa taketo informacie neobjavili aj tu, na www.zdravie.sk podla mna by spravy o prasacej chripke mali byt viac vyvazene, nielen pisat v prospech prasacej chripky.

vevericka

majka..ak sa das zaockovat klasickou vakcinou proti obycajnej, nic nepokazis..vakciny proti prasacej na SVk budu len pre vyvolenych a zatial este nie su ani objednane..

oxy

lesslie, myslim ze nik tu nechce byt za chytreho, ale len diskutujeme. ci sa mylim, ze prave na to je diskusne forum urcene???

lesslie

Peto T> a preco sa nevratili, ked vymyzli???? pretoze sa nemaju kam vratit, kedze zaockovany organizmus ich odstrani z tela skor ako sa stihnu prejavit...ale mas pravdu idem si dat nohy do tepla a v januari si dam tetanovku ako jedna z mala, co sa ma rada :)

vela stastia :)

lesslie

oxy> ked raz spadnes z bicykla, niekde na prasnej ceste a pekne si rozdriapes kozu na kolene a za par mesiacov ti zacne nieco cudne ako brnenie a zachvaty krcov, tak si spomen na tetanus...spory nie su len v hnoji ale aj v ludskych vykaloch a vykaloch inych zvierat a dostanu sa kam len chcu...

ale vidim, ze je tu vela takych co si precitalo volajaco o volajacom a su za chytrych tak nech sa paaaaci :)

Peto T

lesslie: To chce kľud a nohy v teple. Tie choroby, ktoré spomínaš, ustupovali počas celého minulého storočia, vďaka zlepšeniam hygieny, sanitácie a dodávok potrevín. Z najväčšej časti vymizli o cca 10-20 rokov skôr, než sa začali prvé masové očkovacie kampane. Samozrejme, farmaceuti potom prišli s krížom po funuse a odtrúbili "úspech očkovania", aby si poistili stabilný biznis.

childhealthsafety.wordpress.com

Takže sa nemusíš báť, že by sa kvôli eočkovaniu choroby mali automaticky vrátiť. Vrátiť by sa mohli skôr preto, lebo naša strava degeneruje, je čoraz menej výživná, ľudia trpia deficitmi o ktorých ani nevedia, a očkovaním a antibiotikami si načisto rozbili imunitu. Toto je skutočný problém.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

prasacia chripka - Fórum - ZDRAVIE.sk