lenivost

Príspevok v téme: lenivost
[zruseny8]

neviete ako sa da bojovat so svojou lenivostou? uz sa mi to straca spod kontroly. najviac sa to prejavuje na vysledkoch v skole. nie zeby som bola sprosta ale strasne sa mi nechce ucit. preto to aj tak vyzera. na ziadnej skuske sa mi nedarilo a asi z 80% je to moja vina, pretoze som sa na to vykaslala a neucila sa. ludia v mojom okoli to nechapu, pretoze ja s nicim co zoberiem do ruky nemam problem. len sa mi nechce prinutit nieco robit resp. ucit. a tak dopadla aj moja matura. znamky na vysvedcku jednotky-dvojky, prisla matura a bum ledva dvojky-trojky. niekde si myslim ze to bolo aj z milosti. to som este aka napalena bola, ze jake znamky mi to podavali. teraz som na vyske, druhy rocnik sa snazim ukoncit ale ta lenivost ma totalne ze ubija a zabija. neviem ju premoct. co by ste mi poradili? dakujem za vsetky rady a prispevky

farmaceutka1

Poviem ti, pred atestaciou som mala strasne stresy, aj ked som skoncila s cervenym diplomom a mala som uz za sebou rigoroznu skusku. Nastastie som mala v komisiach schopnych ludi a ked videli, ze clovek sa orientuje, tak nerobili problemy.

farmaceutka1

Atestacia sa robi z viacerych predmetov-Lekarenstvo a socialna farmacia, Farmakologia a toxikologia, Galenicka farmacia a Analyza leciv. Sucastou je aj prakticka skuska-napriklad vypocitat a pripravit ocne kvapky s izotonicko-euacidnou upravou, pripravit nejake capiky, vaginalne globule a podobne...

farmaceutka1

No predsa po skonceni skoly a po predpisanej dlzke praxe si budes robit atestacnu skusku, ak chces robit v lekarni, tak z lekarenstva. Nie je to povinne, ale bez atestacie ta budu kolegovia povazovat za chuderku. Robia si ju prakticky vsetci. Myslim, ze v sucasnosti sa robi po 36 mesiacoch praxe. Potom nasleduje druha atestacia, ale tu si robi minimum ludi, lebo ju nie je treba, robia si ju skor klinicki farmaceuti a veduci nemocnicnych lekarni.

farmaceutka1

No v Blave robia s velkym potesenim obrovske BUBUBU na studentov, to je stara znama vec. Staci sa tomu prisposobit a ked vidia zaujem zo strany studenta, tak vyjdu v ustrety a este su aj mili. Zakladom je nechovat sa tak, ze si tam len za trest :-) ale prejavit zaujem o to, co studujes.
A co potom s atestaciami? Budu vas skusat bratislavski pedagogovia a ver mi, ze pri ich postoji k Vasej skole si na tom zgustnu.
Ja som prezivala atestaciu ako zly sen, ale nakoniec vsetko dobre dopadlo.

[zruseny8]

teraz som bola druhacka. cize dalsi treti rok by som mala zabity a to uz neviem ci by nebolo moc. ja som tam aj prijimacky robila, ale uplne ma odradil pristup kompetentnych..tvarili sa ako najvacsi machri, pritom to boli obycajne sekretarky alebo nieco podobne. so spoluziakmi si sa jednohlasne zhodli ze do blavy nechceme, ale ako vidim viaceri uz spekuluju nad prestupmi, lenze co ked to nejde.

[zruseny8]

jasne ja som nepovedala ze anatomia je zbytocna. ale mali to byt fakt len zaklady. nie vsetko co sa my ucime..to je uz fakt nehorazne.

farmaceutka1

A nepremyslala si o tom ist normalne na prijimacky? Radsej mat strateny rok, ako nemat vedomosti, alebo mat vedomosti o psoch, ktore ti budu na dve veci..
Ked sa ta farmacia v KE otvarala, bolo nam vsetkym jasne, ze Blava si tam nepusti nikoho a bude bojovat proti konkurencii, ale ako vidim, ani to velmi konkurencia nie je, ked mate takych pedagogov.