lenivost

Príspevok v téme: lenivost
[zruseny8]

neviete ako sa da bojovat so svojou lenivostou? uz sa mi to straca spod kontroly. najviac sa to prejavuje na vysledkoch v skole. nie zeby som bola sprosta ale strasne sa mi nechce ucit. preto to aj tak vyzera. na ziadnej skuske sa mi nedarilo a asi z 80% je to moja vina, pretoze som sa na to vykaslala a neucila sa. ludia v mojom okoli to nechapu, pretoze ja s nicim co zoberiem do ruky nemam problem. len sa mi nechce prinutit nieco robit resp. ucit. a tak dopadla aj moja matura. znamky na vysvedcku jednotky-dvojky, prisla matura a bum ledva dvojky-trojky. niekde si myslim ze to bolo aj z milosti. to som este aka napalena bola, ze jake znamky mi to podavali. teraz som na vyske, druhy rocnik sa snazim ukoncit ale ta lenivost ma totalne ze ubija a zabija. neviem ju premoct. co by ste mi poradili? dakujem za vsetky rady a prispevky

farmaceutka1

smajlik, anatomia je dolezita, aby si vobec v zivote rozumela medicinskym kniham a clankom. Samozrejme, rozhodne ti ju nebude treba v medicinskom rozsahu, aby si vedela kazde nervove vlakno pomenovat latinsky, to nie, ale potrebujes vediet, z coho sa telo sklada, aby si na tom mohla stavat. napriklad v lekarni sa pomerne casto stava, ze pride pacient so spravou z rontgenu, alebo od nejakeho lekara a chce, aby si mu to vysvetlila. A tie spravy su plne skratiek a latinskych nazvov jednotlivych kosti a podobne, takze ak nechces vyzerat ako nekompetentny debil, musis mu to prelozit. My sme sa dokonca ucili diagnostikovat infarkt z EKG, co povazujem uz za uchylku zo strany pani docentky :-) (samozrejme lekarky).

[zruseny8]

bohuzial sme to zistili velmi neskoro. a nie je cesty spat. prestup nie je mozny, kedze tieto dve skoly sa maju v zuboch. nas napriklad na fyziologii mala veterinarka a ucili sme sa to iste co veterinari. alebo najlepsia je anatomia. tu nas uci z mediciny jedna profesorka a pomaha jej veterinar, co uci na veterine anatomiu. tak ti nemusim ani predstavit co to mame, kedze anatomia je na jednej a aj na druhej skole (medina-veterina) najobavanejsi predmet a najviac studentov leti na nej. nam je naco anatomia? cely rok hladam odpoved na tuto otazku, ale odpoved neprichadza..

farmaceutka1

Preboha, a preco chodite do takej "kvalitnej" skoly? Nepremyslala si nad Bratislavou? Tam ucia farmaceuti a lekari, ale lekari len medicinske predmety ako patologia, fyziologia a pod. No a jeden docent na farmakognozii je inzinier, ale cely zivot robi vyskumy na farmacii (kedysi sa zaoberal propolisom, teraz neviem, na co maju granty).

[zruseny8]

akreditaciu mame, keby nebola tak na tej skole nik nie je.
ucia nas veterinari, alebo medici ci inak vystudovani pedagogovia z UPJS, a ako ceresnicka na torte je jeden PAN vyucujuci, co uci kazdy druhy predmet, je inzinier, jeho hlavnou pracou v zivote je prevadzka vlastneho obchodu s blizsie neurcenym materialom, cize jednym slovom je velmi kvalifikovany :D

alzbee

ramirka: drzim palce na statniciach:)) no s tou botanikou...myslis, ze som sa zacala dnes ucit?! no kdezeeeee, iba cely den premyslam nad tym, ako sa mi nechce!:(( lopatou po hlave by mi mal niekto dat, aby som sa spamatala :D :D ja som proste taka, ze kym mi fakt nehori pod zadkom, tak si robim cas :(( a pritom dobre viem, ze ta botanika je tazka-ved inak by som na nu nesla uz tretikrat (i ked na druhom termine mi chybalo len 2,5boda, aby som spravila test...grrrr) zabiteeeee ma niektooooooo, lebo ja sa uz zblaaaaaaaznim zo seba :D :D Mne sa nechce uz ani nechciet! :D :D