po vylieceni anorexie - nepravieldny menzes?

Príspevok v téme: po vylieceni anorexie - nepravieldny menzes?
IamSad

Dobry den,
som uz nastastie vyliecenou anorektickou. Kvoli tejto chorobe mi menstruacny cyklus vynechal na dva roky, no, chvalabohu, teraz je uz vsetko v poriadku. Menzes sa mi opat obnovil pred pol rokom, kazdy mesiac bol bezproblemovy, no v tomto mesiaci mi neprisiel. Myslite, ze je to normalne alebo mam este cakat, ze pride neskor? Nestretli ste sa niektora s tym? Dakujem vam za vsetky reakcie a prajem pekny den.

verbenka

I am sad, tiez si myslim, ze to pride, len telu bude teraz asi trvat dlhsie, kym sa dostane do pravidelneho rytmu. Neboj. :)

Zaujima ma ale prosim ta jedna vec. Mam pocit,ze sa zo mna stava tiez anorekticka. Aky si mala pocas any menzes? aj si brala nieco na vyvolavanie? budem fakt rada ak mi odpovies...

papa a drz sa

IamSad

Dakujem ti. Este stale mi pretrvavaju tie bolesti v podbrusku, kazdym dnom len cakam a cakam, no nic. A uz je to 12 den.

usiko

pride podla mna...vies, ak by ti nemala prist, nic by ta nebolelo, lebo boli ta preto, ze sa zacne odlupovat sliznica maternice.........podla mna ti pride, lebo telo ti pracuje,....ja to vidim logicky tak.....takze pockaj....kolko ti uz meska?

IamSad

Neviete mi nejako pomoct? Myslite, ze tento mesiac mi menstruacia vynechala alebo mam stale cakat? Napriek vsetkemu mam strasne krce v podbrusku, vcera som sa od tych bolesti len zvijala, dnes to troska ustupilo, ale menstruacia nikde.

IamSad

Usiko, dakujem za reakciu. Tak budem cakat. A tie priznaky - no mala som, len teraz na dva dni ustupili a neviem ako si to mam vysvetlit.

usiko

no, mala som anorexiu ale brala som HAK...ale vidis, potom som vysadila na rok apol, a stale som trpela anorexiou, pri 163 cm som mala 43/45 kg.....a vtedy som menzes ani nahodou nemala..len pomocou duphastonu, alebo injekcii...

potom som zacala brat HAK znova, lebo som si nasla priatela, takze som menzes neriesila, lebo som ho vlastne nemala....no a pred rokom a pol som HAK kvoli vedlajsim ucinkom vysadila a logicky som cakala, ze menzes nebude...ale prisiel, sice niekedy mi chodi po 40 dnoch ale chodi......teda mam cyklus od 27 do 41 dni...

hlavne musis pribrat na normalnu hmotnost a prijimat v strave vsetko co tvoje telo potrebuje.....ja sice mam 49 kg, ale papam normalen, aj varene, aj orechy, aj musli tycinky, cokoladu, vajicka, vela ovocia a zeleniny, syr....

vies, telo straca menzes vtedy, ked vie, ze by nevedelo vynosit dieta....teda vtedy, ked ne,as dostatok tuku, a mas podvyzivu....ked sa dostanes na normalnu hmostnost, menzes v pohode....

podla mna aj ty, pockaj chvilu a pride ti....hlavne si sleduj telo, signaly tela......vies, ja po tolkych rokoch bez menzes som konecne mala ovulaciu kazdy mesiac a podla toho, ze mam napate prsia a bolia ma, viem, ze menzes dostanem.....a v ten den, ked ma boliet prestanu menzes pride.....

vies, po toklych rokoch nez neho, tiez som sa este pred par mesiacmi, ked mi meskal, neskutocne bala, ze co ak zase nepride a budem to musiet riesit cez lekara...to je normalne.....ak mas v pohode hmostnost a papas normalne, a pol roka si mala, pride ti, len pockaj......

mas nejake priznaky

mississ

IamSad, ja som touto chorobou netrpela, ale poznam z okolia par dievcat, ktorym sa ta zakerna choroba nevyhla. myslim, ze je to normalne, ak bude menzes zo zaciatku este nepravidelny, ved si predstav kolko telu trva, kym sa da do poriadku. neviem ti teda presne povedat, ci ti tento mesiac menzes vynechal alebo ti o par dni pride. najlepsie urobis ak navstivis gynekologa.