Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

1.problém- pitie energet.nápoja; 2.problém- nočné mory

zwedavus

tie energetické nápoje treba určite obmedziť. viem, že to bude ťažké, hlavne, keď si na nich už závislá, keďže píšeš, že ich musíš piť každý deň, aby si bola schopná fungovať. treba začať znižovať dávky, skús najprv každý druhý deň, neskôr každý tretí, raz do týždňa a podabne. určite ich môžeš nahradiť aj niečím iným, menej škodlivým pre telo. ak nie zelený čaj, ani káva, čo tak skúsiť hroznový cukor alebo pravidelné užívanie lecitínu? poprípad ráno čerstvá ovocná alebo zeleninová vytlačená šťava, aj to je dobrý životabudič:) uvidíš, keď vysadíš tie drinky, či sa nezlepší to spanie. ale ak ti smiem poradiť, pred spaním si zacvič uvoľňujúce cviky, také, ktorými sa uvoľní telo aj myseľ. ja som mávala tiež problémy so spánkom, odkedy ich cvičievam, krásne sa mi spáva a nemám žiadne nočné mory:) a tiež sa snaž nemyslieť na nič, ani na to ako si prežila deň, jednoducho maj prázdnu hlavu od myšlienok alebo snívaj, predstavuj si aké by to bolo, keby (a niečo veľmi pekné si domysli:)).

ShaulaThalit

1. Energeticke drinky su skodlive, ak ich uzivas kazdy den, respektivne obden... potom uz stracaju jednak aj svoj prvotny ciel - speedovat telo.

2. Nocne mory, kt. mas su nieci podnietene, vyprodukovane z tvojich myslienok, podvedomia, zazitkov... a takto sa to ventiluje...

mary-anne

jajka, aj ked pojdem spat aj o 7h vecer, tak mam problem fungovat rano.. mne sa posunie a porusi cely biorytmus a je mi hnusne rano :o(

jajka001_

energeticke napoje to je v podstate tiez droga - treba si to uvedomit, je to speed, a ako droga ma aj vedlajsie ucinky, uzkost, ktora sa moze prejavovat aj ako tie nocne mory.
urcite sa da fungovat aj bez nich. ist skor spat napriklad.

sisinka64

ja tiez mavam uz nejaku dobu nocne mory,niekedy sa uz bojim ist spat aby sa mi zase nieco nesnivalo.tiez vacsinou ze sa mi daco zle stane alebo ze ma dakto zabije.neviem z coho by to mohlo byt nepozeravam vecer horory ani ziadne krvaky.ale tak ma napadlo ze ked mi to zacalo mala som toho dost vela a aj stres tam urcite hral velku rolu.ale teraz aj ked som v pohode tie sny neprestali.

mary-anne

tak tie energetaky pijem hlavne na rannej smene, to mam cely tyzden a bez neho by som nefungovala. ved vstava o 4h to je horor a to cely tyzden! a kavu nepijem, nechuti mi a nerobi mi dobre, je mi z nej zle. a tak isto zeleny caj. energetak je jediny, z ktoreho mi je doslova fajn, na dusi aj na tele..aj ked viem, ze to nie je zdrave..
nocne mory mavam uz velmi dlhu dobu, aj par rokov a energetaky pijem len teraz nejaky cas, takze z toho to nie je urcite.
horory nikdy nepozeram pred spanim, uz len z dovodu, ze by sa mi to hned aj snivalo a bala by som sa:o) celkovo nemam rada horory..ani nic podobne.. no premyslam vzdy pred spanim ako som prezila predosly den..

:katarína:

vobec nie je dobre a zdrave pit kazdy den energeticke napoje. raz za cas, ked je treba zvysena sustredenost, vela sa ucit, byt dlho hore a podobne, ok, to je v pohode. ale kazdy den? ved to nie je dobre ani pre srdce, ani pre telo. nejake clanky aj tu:
primar.sme.sk
www.pluska.sk

nemavas tie nocne mory z toho kazdodenneho pitia energetickych napojov? skus ich vysadit, ze co to urobi. kludne to moze byt aj z toho, mozog, srdce, vsetko pracuje na plne obratky, tak to potom aj vyzera. ak chces nejaky zivotabudic, siahaj po lepsich alternativach, prirodnejsiach a hlavne zdravsich. a k tym nocnym moram - naco pre spanim myslis? nemyslis na nejake zle veci alebo povinnosti, ktore musis splnit, ktore ta cakaju, rozmyslas co vsetko treba vybavit a podobne? treba sa uplne uvolnit, mysliet na nieco pekne, vecer nepozeravat nejake krvaky, horory a neviem co vsetko.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

1.problém- pitie energet.nápoja; 2.problém- nočné mory - Fórum - ZDRAVIE.sk