Kto poradi lekara so skusenostami s liecbou bercoveho vredu?

Ivka 1

Veľmi dobre je to prestriekavať Aloe Firstom ,nechať pôsobiť 10- 15 minút, propolisová tinktúra je tiež veľmi dobrá- suší a je antibakteriálna, potom natrieť priamo na otvorenú ranu propolisový krém a okolie rany natierať krémom Aloe Gelly.My sme tak dali do poriadku nohy, tiez mal hnisavé rany a lekári mu nevedeli pomôcť.

úú

MODRA........nie nerobili mi z toho ster...doktori na to kaslu...aj tie naplaste zo striebra som si naordinovala sama vdaka netu...je to smutne ze clovek musi sam vyhladavat sposoby ako si pomoct v liecbe.

modrá

mne sa to tiež nezdalo ktovieako vhodné (nesterilné), ale fakt to zabralo. Bolo to v domove dôchodcov. To bola krása, ako sa mu to zhojilo, rada na to spomínam :) Umývali sme to každý deň. Robili ti z toho ster?

úú

ja pouzivam velmi dobre naplaste zo striebra,vedia dobre vycistit ranu,aj ju susia,a sprchujem ranu kazde dva dni len vodou a potom si to dezinfikujem takym pripravkom z lekarne.....no neumyvam to detskym mydlom.....MODRA.....myslis ze je to vhodne umyvat detskym mydlom?

modrá

Nech to už ošetríš čímkoľvek (ISV, Ialugen, okolie camphor pasta), hlavná je hygiena. Každé ráno umyť detským mydlom, osprchovať, vysušiť a až potom ošetrovať. Samozrejme upraviť krvné parametre (glykémia napríklad). Mám veľmi dobrú skúsenosť síce len s jedným človekom, ale ten mal tie vredy predkolenia (bérec - je české slovo) tak hnusné a rozsiahle a asi po pol roku sa mu to krásne vyčistilo, zagranulovalo, epitelizovalo.
A urobiť ster. Ak tam má nejaké potvory, tak samozrejme antibiotiká. Ale to lekári vedia. Na ošetrovateľovi je tá hygiena, ktorú som chcela zdôrazniť. Nie len odmotať a nacapkať krémy nanovo.

misiacik1308

Môj otec ma 44 rokov a na členku ma asi 3roky bercov vred.Nevie ako ho ma vyliečiť.Prosím poradte mi.Som z vychodneho Slovenska prosím píšte na mail:misiacik1308@azet.sk VOPRED DAKUJEM

tony 72

dobry dem mam problem z berc. vredom od vcera vecer som zistil ze mi na jednom mieste mokva rana je to ako voda nie je to krv ani hnis.