ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

RNG

Slabost, bolesti, zapaly a nervove problemy mozu byt z roznych pricin, nielen ALS. Zapaly nervov, "kratasy" nervov a podobne vedu k chorobam s roznymi menami.
Na druhej strane zapaly mozu byt sposobene roznym zamorenim, ci uz z potravin, prostredia alebo ako vysledok mikrobialnej an parazitickej cinnosti.
Este dlho bude trvat, kym sa rozne odlisne diagnozy zjednotia pod napr poskodenie myelinu, poskodenie nervovych synapsov, zamorenie specifickymi latkami atd.
Zatial sa zda, ze najviac su "vinne" za to virusy, a to aj take, co lekari bezne povazuju za "neskodne" alebo necinne/spiace/dormant.

Na druhej strane napriklad jeden z dovodov slabosti a podobnych priznakov je aj u niektorych hromadenie sa glykogenu v tele, co lekari malokedy diagnozuju a cele, co to potrebuje je odmorit telo enzymami, co rozstiepia glykogen(vid acid maltase v niektorych lepsich enzymoch)
en.wikipedia.org

Dakedy je to hormonalna zalezitost ci uz stitna zlaza, nadoblickove zlazy a podbne, ktorych akcia je pre nas zatial este nie celkom znama a jedni nejak ovplyvnuju druhe, tj porucha, ako napr znizena cinnost stitnej zlazy, aj ked tak slaba, ze ju lekari nevedia diagnozovat narobi v tele paseku na inych hormonoch a celkovom chode tela
Niektori lekari tvrdia, ze oslabena a este nediagnozovatelna cinnost stitnej zlazy je v USA az u 60% zien a 40% muzov, pricom odporucaju brat extra jod, ovela viac, nez povodne archaicke tabulky odporucanych dennych davok z roku 1948, ktorych sa dosial organizovana medicina zatate drzi.
Aj ked je jasne. ze Japonci, ktorych prijem jodu je vyse 85 krat taky ako hovoria tieto tabulky su aj dlhsie zijuci aj zdravsi v priemere ako ine narody.
Pricom Japonci na Hawaii s typickou americkou stravou zapadaju do priemera ostatnych americanov, tj nejedna sa o nic dedicne ale zavisle od vyzivy a stylu zivota.
Nehoboriac o krassnej porcelanovocistej pleti mladych Japoniek z Japonska, ktore velmi lahko rozoznas od japoniek zijucich na Hawaii s acnoznou pletou, tak ako vsetci ostatni mladi.

human

aha, a este mavam obcas poruchy rovnovahy, zanasa ma,a niekedy mam taku slabost v rukach, vsetko mi pada. kedysi ma to desilo, teraz uz ani nie, netreba sa vzdavat

human

ved prave, tym sa aj ja utesujem, ze uz by som aj na vozicku musela byt za tie roky. a ktovie, nakoniec mozno ani sm nemame, a mozno su to len dake docasne zapaly, prilis vela toxinov v tele, ktovie... v kazdom pripade skus si posilnovat nervy roznymi doplnkami vyzivy, ja beriem dlhodobo b-komplex, E, C vitaminy, magnezium, teraz som skusala chlorellu a teraz idem hlavne zinok, selen, psylium. plus snazim sa pit dva litre cistej vody denne, a rozne bylinkove caje ako kamilky, echinaceu, uplne som vylucila malinovky, i ked obcas zhresim kofolou, lebo mi chuti. snazim sa jest vela zeleniny a ovocia a strasne vela sa hybem, som trochu ako hyperaktivna, nemozem vydrzat chvilku nepohnute, stale citim take tiky v tele. inak jem docela ok, aj slaninu a take, aha ale uplne som zrusila margariny, tie su velmi nebezpecne pre telo, radsej zivocisne maslo. pila som aj rybi olej seversky, to som si dakde objednala,a klop klop, tie stavy nebyvaju casto. skor ked mam velky stres (druha vyska) tak ked sa to uvolni, vtedy to pride, ale uz nemam z toho taku paniku, lebo to poznam a viem ze za par dni to odzneje. musime sa snazit pomoct si samy. drzim ti silno paste, ale verim, ze to nebude nic vazne, prinajhorsom sm, ale ani ta nie je taka tragicka. ja som si nahovarala uz vselico, aj svalovu dystrofiu, ale verim,ze to su len lahsie nervove problemy. drz sa

ejlin

ja napriklad teraz nemozem prisunut malicek k ostanym prstom :( no a herpesami trpim od malicka a to take velke a pocetne, nic mi na to nezabera, neboj sa ist na MRI kedze mas tieto problemy uz tolko rokov, myslim, ze keby je to nieco vazne uz davno by si na tom bola zle. presne tak to si aj ja myslim, ze sm je mensie zlo

human

tak ja som mala nastudovane uz o x neurodegenerativnych ochoreniach a toto som si otvorila skor zo zaujimavosti. myslela som ze to je omnoho zriedkavejsie, a docela dost ludi tu pise. no a hej, teiz som si presla fazou, ked som mala panicky strach z toho, co mi moze byt,a sm sa mi zdala take mensie zlo. tak ja mam take obdobia, obcas vsetko v poriadku a potom neikedy mi trpne ruka alebo noha, alebo vobec si ich necitim, ale chodit priotm viem, je to zvlastny pocit, ze proste vobec nereaguje ta noha vtedy na bolest, teplo, chlad, ale mozem nou hybat... tiez mavam z casu nacas rozmazane videnie, na jednom oku, potom na druhom a tak. pichlave bolesti hlavy, brnenie tela, alebo take horucavy v roznych castaich tela, povedzme strasne horuco na hrudi, alebo chodidla. niekedy mam tras. ale zaujimave je to co pisal rng, lebo ja mam skutocne velmi casto herpesy, takze sa teraz zameriavam na zvysovanie svojej viralnej imunity, aby som eliminovala poskodenia nervov.
aha,a uz sa tak nebojim, lebo teda teito problemy mam suma sumarum, uz ale 10 rokov, a v 17tich som mala taku vacsiu krizu, tak vtedy som behala po neurologoch. je pravda ze MRI mi nerobili, ale to sa chystam teraz dakedy, len zbieram odvahu. v podstae ale buducnost vidim optimisticky :)

ejlin

ahoj human, ja v to normalne dufam, aby to bola sm, najskor som z nej mala panicky strach, ale ako som zistila, ze moze ist o als tak asi nikto nechcel sm viac ako ja, alebo asi ani nikto. Ake mas priznaky? som rada, ze si napisala, moc sa to tu nehybe, preco si zavitala aj sem na forum als?

human

ejlin, skor si myslim ze by to mohla byt skleroza multiplex, kedze si este mladucka, predsa len, tato hrozna choroba, o ktorej sa tu pise je ovela zriedkavejsia a postihuje skor starsich ludi. ja mam tiez 23 a mam obcas podobne problemy, ale to uz od 17ich, u neurologa som bola, nic nezistil, ale chystam sa znovu, mam pocit ze mozem mat sm, ale ta predsa len nie je az tak hrozna, a da sa s nou v pohode zit, ak mas lahsiu formu, plus ju vyrazne spomalit, a verim ze aj vyliecit, citala som uz vela o roznych alternativnych liecbach napr. aj operacia zuzenych krcnych ciev. a nezufaj, lekarska veda stale napreduje

ejlin

ahojte, prosim vas o radu. Ake boli proznaky u diagnostikovanych , ktorych poznate. Bojim sa , ze aj ja mam tuto diagnozu. Uz nedokazem na nic mysliet. Mam zvysene tie reflexy, ktore pri tejto dg. byvaju a nemozem s rukou nic stlacit, nemam v nej silu. Mam 23 rokov, mam ale aj dvojite a rozmazane videnie, strpnute prsty uz dlhsiu dobu, obcas bodave bolesti akoby ihlou a aj trhanie svalmi, to ale byva aj pri sm. Na MRI este len pojdem. U neurologa som bola.Napisal mi toho c. neurol. nalez v norme a tie zvysene reflexy.

RNG

Niektori lekari spajaju ALS s boreliozou alebo inymi bakteriami, co produkuju L-formy.
Samozrejme je to komplexna zalezitost, lebo L-formy su vnutrobunecne parazity, co lekari v sucasnosti nevedia diagnozovat, ale podstatne znizia imunitu, takze clovek trpi hromadou infekcii a vlastnymi premnozenymi virusami odrazu a tazko povedat,co to vlastne sposobuje, skor len ze je to kombinacia roznych, kde l-formy znizia imunitu a najma virusy narobia skody.

RNG

Niektori lekari spajaju ALS s boreliozou alebo inymi bakteriami, co produkuju L-formy.
Samozrejme je to komplexna zalezitost, lebo L-formy su vnutrobunecne parazity, co lekari v sucasnosti nevedia diagnozovat, ale podstatne znizia imunitu, takze clovek trpi hromadou infekcii a vlastnymi premnozenymi virusami odrazu a tazko povedat,co to vlastne sposobuje, skor len ze je to kombinacia roznych, kde l-formy znizia imunitu a najma virusy narobia skody.