Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

alena111

to Milo67

Hovorite mi z duse. Kto to nezazil, neuveri. ALS je tak zriedkave ochorenie, ze sa neoplati komukolvek davat obrovske sumy na vyskumy a pokial na nieco pride a chce v tom pokracovat, ma to zmietnute zo stola, pretoze to nie je z pohladu biznisu zaujimava polozka. Nikto ma nepresvedci o tom, ze veda nie je schopna prist na pricinu ochorenia, ktore sa vyskytuje uz niekolko stoviek rokov, pri dnesnom stupni vyvoja civilizacie a vedeckych poznatkov.
Je mi luto, ze patrite tiez do skupiny ludi, ktori sa prizeraju na utrpenie najblizsieho cloveka a neviete mu pomoct. Ak sa mozem spytat, dlho Vasa manzelka trpi tymto ochorenim?

Milo67

tusim tu Alena111 mala pripomienky k slovenskemu zdravotnictvu, ze lekari davaju ruky prec od toho, nic neporadia a pod. Co mozu u nas lekari poradit? Veda ziadna, vyskum ziadny, zaujem ziadny. Výkazy, body, formuláre, kartičky a konečne výplata. Velmi sa ospravedlnujem tym, ktori do tohoto vreca nepatria. Nech ziju s vedomim, ze vynimky potvrdzuju pravidlo. Kedze moja manzelka ma tiez ALS, iba to mozem potvrdit. Ale tu nejde o ALS a SK-lekarov. My mame aj so zahranicnymi (eur.)lekarmi zle skusenosti, dokonca maju za to Nobelove ceny a pod. a spravaju sa snad horsie, ako lekari v SK. Kym treba zaplatit, ste pre nich bohom, den po tom vam ani neodpovedia na mail. Medicina nevenuje dostatok energie na vyskum, jedine v USA su v tom invesovane miliardy a velka snaha byt prvy na trhu s liekom. Lenze, kto ho zaplati? Aj keby bol, v SK bude registrovany mozno o 10-20 rokov a tak budu ti, ktori to vobec stihnu, chodit do zahranicia na liecbu a brat si na to uvery na cely zivot. Skratka, neni nad nasu humannu spolocnost.Ozranovi zaplatime komfortny pobyt v liecebni a smrtelne choremu cloveku povieme, ze aj tak sa neda nic robit.

Miro73

to m+m

... myslel skor plnit zelanie pacienta... . Isto by som neprisiel a neodpojil ho z pristroja, alebo neico obdobne.
som si na 100% isty ze keby tu zachranku nezavolam tak by ma to mrzelo, ale mrzi ma to rovnako koli otcovi ze som ju zavilal... , takze je to v podstate za jedno,
co sa jeho stavu tyka, tak on si nuvedomoval nic, on bol iba stale unaveny a spal. ked prisla zachranka tak povedala ze keby pridu o 10 min neskor tak by uz bolo neskoro

panika

mali sme znamu s ALS..kto tym nepresiel, nevie, o com je rec..v podstate ani ja..chodila som tam len raz do tyzdna...vidiet milovaneho cloveka, ako trpi..neprajem nikomu...nikdy nezabudnem ako sa s nou lucila sestra,,,dala jej pusu a posunula jej hlavu...kym nas jej manzel vyprevadil, ona sa sdusila so zapadnutou hlavou..Tiez zvazovali eutanaziu, no uz bolo neskoro...nebola schopna pohybu. asistovana samovrazda je o tom, ze ides do bytuz, zaplatis (ine prachy!!!!§)
, , SAM uzijes latku a umries..ak nie si schopny udrzat nic v rukach, ani to neskusaj

RNG

Ked zvierata trpia a nie je sanca na uzdravenie, tak ich 'Humanne" uspia. Ale vyraz Humanne je odvodeny od homo, tj clovek, tj ludsky. ale zialbohu to lekari a pravnici ludom nedovolia. Ti musia trpet, ci sa im to paci alebo nie, len aby sa zadostucinilo nehumannym praktikam. A aby pri tom medicky priemysel co najviac zarobil

m+m

to Miro73
.....jedine co mozem odporucit , ak sa tak rozhodnete, nevolat zachranku, ...strata milovaneho cloveka je tazka, ale vidiet ako sa clovek takto trapi je asi este horsie---- to sú ťažké slová ---- neviem si predstaviť, nezavolať záchranku, keď človek potrebuje pomoc..to by bola vražda a myslím, že by si to dotyčný človek vyčítal až do smrti, je pravda, že len potom začína jeho trápenie....

m+m

To Miro73: Otec je doma. Stará sa o neho mama, a na 4 hodiny denne chodí opatrovateľka. Mama odmieta dať ho do zariadenia, aj keď sme to navrhovali, chce sa o neho starať sama, aj keď niekedy je už na pokraji síl aj ona, hlavne psychicky. Ale nejako to zvláda. Otec mal už za sebou viacero kolapsov, ale vždy ho z toho dostali v nemocnici...už je 5.rok, čo je chorý...

Miro73

to alena111

dobry den,

...ano otec je v nemocnici, tento piatok to budu 4 tyzdne co tam je, kedze mu dr. povilili na ARO aj TV , predpokladam ze tam este aj nejaky cas pobodne.

...viem ake je to narocne sa, ja som sa striedal s bratom. pred tym ako isiel do nemocnice sme boli uz absolutne vycerpani

zelam vela sil

alena111

to Miro73
neviem ci to vobec dokazem pozerat sa na manzela ako sa nevie nadychnut a vedome ho nechat udusit sa. Striedame sa pri nom ja a nasi dvaja synovia, ktori uz teraz tazko znasaju jeho stav. Pravdupovediac, desim sa tychto situacii, ale zrejme ina moznost neexistuje. Vy mate otca este v nemocnici?

Miro73

- to m+m: chcem sa spytat, otca mate doma? alebo v nejako zariadeni ?

- to alena111:Otcov stav sa zhorsil velmi rychlo, 1.1. este ako tak ustal na nohach. posledne 3 mesiace mu rychlo odisli ruky a svaly na trupe, posledene co mu odchadzalo boli svaly na drudniku.
ked sme zavolali zachranku, sme netusil ze inu moznost ako udrziavat o na umelej ventilacii mat nebudeme, myslel som ked tak ho nechaju v klude umriet....
na slovensku neexistuje nic take ako vypnut pristroj, overoval som to u X ludi a aj s pravnikmi, to by bola eutanazia, a ta na slovensku nie je mozna.
jedine co mozem odporucit , ak sa tak rozhodnete, nevolat zachranku, ...strata milovaneho cloveka je tazka, ale vidiet ako sa clovek takto trapi je asi este horsie

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.