ALS - amyotrofická laterálna skleróza

Príspevok v téme: ALS - amyotrofická laterálna skleróza
m+m

Dobry den.Otvaram temu na toto ochorenie,nakolko sa o nom malo pise a je zopar ludi aj na Slovensku,ktori ju maju.Presiel rok,odkedy ju diagnostikovali mojmu otcovi.Choroba velmi rychlo progreduje.Otec za rok schudol 25 kil, je slaby a pohybuje sa uz len s pomocou bariel.Budem rada,ak sa podelite o to,ako to prebieha u vas,resp.vasich blizkych,ake metody terapie skusate.My sme uz skusili takmer vsetko.Aj alternativnu medicinu, aj liecitelov, ale bezuspesne.

RNG

Nuz to nie je nic noveho, to niektori lekasri zistili uz pred mnohymi rokmi, ale kedze su velmi slabe metody na pozitivne zistenia borelioz, chlamidii a L-foriem, tak to lekarsky monopol jednoducho ignoroval. Dnes, ked su metody ovela presnejsie je zjavna korelacia medzi tymi to nakazami a ALS, podobne aj s Alzheimerovou chorobou, lupusom , SM/MS a inymi tzv Autoimunnymi"
Treba si uvedomit, ze Borelioza a ine spomenute podstatne znizia imunitu, a preto telo napadnu zaroven aj ine nakazy, najma virusy, ktore v tele stale mame ale aj ine vonkajsie nakazy, ktore normelne zdravemu cloveku nerobia ziadne problemy potlacit.
Kedze ale lekari zasadne hladali jedinu pricinu, tak sa k tejto mnohopricinovej kombinacii vobec nedopracovali

henri

Vážený, na tejto stránke www.als-cure.com
sú štúdie a dôkazy , že mnoho prípadov označene ako Amyotrofická laterálna skleróza
sú v skutočnosti neliečenou chronickou Lymskou Boreliozou a je možná liečba kombináciou atb.
Prajem veľa zdravia a odvahy postaviť sa tejto zákernej chorobe
henri

endura

Mojej známej diagnostikovali ALS po tom, ako začala namiesto rozprávania huhňať. Choroba si vybrala najprv oblasť hrdla a svaly krku. ALE: začala cvičiť či-kung a zatiaľ má len to sťažené rozprávanie.
Inak, tých, ktorých to zaujíma, nech si pozrú duchovnú príčinu tejto choroby, trebárs pán Hrabica o tom pekne pojednáva vo svojej knihe, aby aj za tohoto zivota neopakovali modely správania, ktoré by mohli prispieť k ALS.

13mina12

Ahojte práve so sa zaregistrovala a chcela by som sa popýtať na ochorenie ALS prosím o radu. Mám kamarátku s týmto ochorením momentálne je v nemocnici napojená na dýchací prístroj je to rok aj 3 mesiace čo jej zistili túto chorobu a ide to rapídne rýchlo.Neexistuje niekde vo svete nejaká liečba na túto chorobu? Alebo aspoň jej zmiernenie. Prosím poraďte

Ďakujem

zuzana_ba

Dobry den, s lutostou Vam oznamujem, ze na tuto krutu diagnozu mi zomrela moja krstna mama a zaroven clovek s tym najlepsim srdieckom na svete- Maria Nosekova, za slobodna Lelkesova. Skonala dna 29.6.2013 po 2 rokoch pobytu v nemocnici.Velke dakujem patri Nemocnici u milosrdnych bratov v Bratislave. Vsetkym, ktorych sa tato diagnoza nejako dotyka, prajem dusevnu silu a vieru v zazrak, ktoru nestracajte do poslednej chvile.

katka77

Mojej maminke zistili pred mesiacom diagnozu als, čo čitam o tejto zakernej chorobe je hrozné.Prosím o vašu pomoc lebo stav sa mamine z jedného dna na druhí zhoršuje už ledva prejde z jednej izby do druhej, okrem tej drahej tabletky su ešte niaké čaje alebo prípravky ktoré by ju troška posilnili??? alebo niakého odborníka ???? ktorý by pomohol??? Pomôte!!!!!

alena111

to Milo67

Hovorite mi z duse. Kto to nezazil, neuveri. ALS je tak zriedkave ochorenie, ze sa neoplati komukolvek davat obrovske sumy na vyskumy a pokial na nieco pride a chce v tom pokracovat, ma to zmietnute zo stola, pretoze to nie je z pohladu biznisu zaujimava polozka. Nikto ma nepresvedci o tom, ze veda nie je schopna prist na pricinu ochorenia, ktore sa vyskytuje uz niekolko stoviek rokov, pri dnesnom stupni vyvoja civilizacie a vedeckych poznatkov.
Je mi luto, ze patrite tiez do skupiny ludi, ktori sa prizeraju na utrpenie najblizsieho cloveka a neviete mu pomoct. Ak sa mozem spytat, dlho Vasa manzelka trpi tymto ochorenim?

Milo67

tusim tu Alena111 mala pripomienky k slovenskemu zdravotnictvu, ze lekari davaju ruky prec od toho, nic neporadia a pod. Co mozu u nas lekari poradit? Veda ziadna, vyskum ziadny, zaujem ziadny. Výkazy, body, formuláre, kartičky a konečne výplata. Velmi sa ospravedlnujem tym, ktori do tohoto vreca nepatria. Nech ziju s vedomim, ze vynimky potvrdzuju pravidlo. Kedze moja manzelka ma tiez ALS, iba to mozem potvrdit. Ale tu nejde o ALS a SK-lekarov. My mame aj so zahranicnymi (eur.)lekarmi zle skusenosti, dokonca maju za to Nobelove ceny a pod. a spravaju sa snad horsie, ako lekari v SK. Kym treba zaplatit, ste pre nich bohom, den po tom vam ani neodpovedia na mail. Medicina nevenuje dostatok energie na vyskum, jedine v USA su v tom invesovane miliardy a velka snaha byt prvy na trhu s liekom. Lenze, kto ho zaplati? Aj keby bol, v SK bude registrovany mozno o 10-20 rokov a tak budu ti, ktori to vobec stihnu, chodit do zahranicia na liecbu a brat si na to uvery na cely zivot. Skratka, neni nad nasu humannu spolocnost.Ozranovi zaplatime komfortny pobyt v liecebni a smrtelne choremu cloveku povieme, ze aj tak sa neda nic robit.

Miro73

to m+m

... myslel skor plnit zelanie pacienta... . Isto by som neprisiel a neodpojil ho z pristroja, alebo neico obdobne.
som si na 100% isty ze keby tu zachranku nezavolam tak by ma to mrzelo, ale mrzi ma to rovnako koli otcovi ze som ju zavilal... , takze je to v podstate za jedno,
co sa jeho stavu tyka, tak on si nuvedomoval nic, on bol iba stale unaveny a spal. ked prisla zachranka tak povedala ze keby pridu o 10 min neskor tak by uz bolo neskoro