kolko denne spite hodin?alebo kolko by mal denne spat clovek hodin?

Lulu2011

ja si myslim, ze idealne je tak tých 9 hodín kvalitného, ale ozaj kvalitneho hlbokeho a hlavne neprerusovane spanku, to zdravy clovek by sa mal citit sviezi

a spím kedy ako cca 5-10 hodin, individuelane, jeden den 6 hodin, dalsi 8, 7, kedy ako

abcdFGHIJKLM

Ahojte, tak ja mam dost tvrdy navalovy a fyzicky zivotny styl, praca fyzicka, skola fitness a proste ked nespim 8 hodin tak to musim dospat inak som uplne vyradeny pre mna je ideal 8-9hodin, poviem priklad robim na stavbe prenasanie materialu wormwork zhruba te 2-3 tony denne vasinou na poschodia, to stavam o 5am vyrazam z domu cca 5:30am-6:00am, cestovanie, 7am zacinam job, 2:30pm koncim pracu, 4pm zacinam skolu - 8pm teoreticka cast, 8pm-10pm trening povacsinov silovo kondicny, pridem domov cca 11pm a zaspavam 11:30pm, na druhy den v praci kedze spim cca 5.5 hodiny som totalne odrovnany lebo nemam energiu, takze utorok dospavam po praci lebo nemam skolu, skolu mam zase v stredu, potom dospavam vo stvrtok, piatok, sobota zase len praca skola uz nieje, ale uz ani nedospavam vacsinou upratujem, cvicim, varim, nakupujem, odychujem, toto mam tak 9tyzdnov, potom cca 2tyzdne prazdniny... po 5 som aj tak vacsinou uz vyzmikany :D proste tych 8-9, hodin

blondula

ja spim 6-7 hodin.ale medzitym sa stale budim :-( mam babätko :P vzdy si poviem,ze ked pojde hajat poobede idem si aj ja lahnut,ale vzdy mam nejaku inu robotu :D takze som stale unavena....

squash

ked som bral AD tak som spal v noci 10 hodin a poobede aj 4 hodiny. clovek potrebuje 6 hodin spanku a to ostatne robia len tie sracky co nam doktori predpisuju

ivetoth

Ahojte, rada by som vedela kolko odporucate spat napr. ked beriem silne antipsychotika, ja dokazem spat aj 14 hodim ale neviem kolko by malo byt optimum aby som potom v praci nezaspavala....ked musim strasne skoro vstavat som z toho na nervi...chodim skor spat ale nepomaha mi to...najradsej by som zmenila pracu alebo pracovnu dobu...a to je skoro nemozne...

ouje

napr. dnes som spal 14 hodin a bezne v priemere urcite viac ako 10. Prisiel som na to, ze proste nevydrzim byt hore nepretirzite 16 a viac hodin (reps. musim sa premahat aby som vydrzal), neviem ci to je normalne ... Mimochodom vie niekto, ci je mozne, aby prilis vela spanku aj skodilo?