Praca v zahranici

Príspevok v téme: Praca v zahranici
0vecka

Neviete mi napisat niekto kto s tym ma skusenosti ze ci je mozne sa nejako vypracovat. Vecsina ludi co takto sla mi vraveli ze mali dost nizke platy a ziadnu vyhliadku postupu navyse ubijajucu pracu (to hovorim o nemanualnej praci) . O dva roky dostudujem strojarinu a chcel by som ist von ale nechcem cely zivot prekreslovat vykresy a mat minimalnu mzdu... viem dobre anglicky a trochu nemecky

sway

Nie vsetci ludia chodia do zahranicia pracovat manualne.Zvlast,ked neplanujes brigadu na dva mesiace,oplati sa radsej pockat a hladat si nieco normalne.Je pravda,ze vacsinou uprednostnia domacich a ak nemas dopredu pozvanku od zamestnavatela,moze to trvat aj par mesiacov,cize by bolo dobre si nieco nasetrit.Inak si mozes hladat pracu,taku ako u nas tj. taku na ktoru mas kvalifikaciu.A to,ci sa vypracujes bude zalezat,len na tebe a na ludoch,na ktorych natrafis..Tak isto ako keby si zostal doma.

bublik

ja poznam ludi, ktori sa vypracovali... jedna kamoska tam isla na staz a potom si nasla sama pracu s moznostou studia a postupu, ale vratila sa lebo ju nebavil ten velkomestsky sposob zivota. a tiez poznam chalana, ktory tam siel ako stavbar a dotiahol to na manazera (mozno to neznie bohvieako, tak ale aj to je nieco), zarabal celkom pekne peniazky a nenarobil sa, len kibicoval :-) no tiez sa vratil - za snubenicou :-) podla mna ak je clovek sikovny a neuspokoji sa s prvou poziciou ktoru najde, tak sa da.