capy, hnis, mandle?

Príspevok v téme: capy, hnis, mandle?
porekadlo

ja viem, ze sa to tu riesilo uz Xkrát.. pozerala som si jednotlivé témy.. ale predsa len sa chcem opýtat.. takze.. uz tretí den ma boli pravá mandla, pravá mandla sa zdá akoby bola napuchnutá a tazká a akoby mi bránila v prehĺtaní, zároven narázala na steny hrdlo a to drázdi.. ziadna iná bolest, ani lavej strany, ani hrdla nic, len toto.. dneska som schválne silno zakaslala a vyplula som dve zlté gulicky, ktoré strasne páchli.. predpokladám, ze sa jedná o hnis na mandliach alebo o capy na mandliach.. viem, ze sa mi nieco takéto uz stalo, asi 4 krát.. len teraz neviem, docítala som sa, ze to moze byt nieco vázne, ale ze pravdepodobne nie je, ak ta okrem toho nic nebolí.. nemoze sa to zvrhnut a vznikne z toho angína?? lebo o týzden odchadzam na dovolenku, tak neviem ci to mám riesit s lekármi alebo nie, aby ma na dovolenke nieco nepostretlo.. pamatám si, ze ked uz som to mala, vzdy to po pár dnoch preslo samé.. tak teraz neviem, je to podla vás vazne ci nie?? moze sa to zvrhnút na nejakú chorobu typu angína?? mám jeden sprej doma, skúsim to ním vyplachovat.. aj ked, z neho ma vzdy napína, strasne, bojím sa, ze opat.. a nic ine ma nenapadá co by som mohla urobit.. poradíte?? dakujem..

porekadlo

heh:) inak aj to poznám.. raz som mala strasné bolesti brucha, tak som sla k lekárke.. v cakárni som sa zvíjala od bolesti.. potom ma pustili dnu a nic mi nebolo, fakt nic.. a ona na mna tiez pozerala ako na blbca, ze som si to vymyslela alebo co:) ale nastastie potom uz bolo lepsie.. a ty teda mávas niekedy takéto problémy ako mám ja teraz? bolest mandle, nejaké to zdurenie alebo capy? a si s tým aj pobehala lekárov, pomohli ti v niecom? lebo co som si opat raz cítala:) tak zevraj antibiotiká nepomáhajú na toto.. jedine potom vybrat mandle, no ale to nechcem..

skola- fuj!

a este hovor si ze angina to nie je, angina to nie je, angina to nie je- mne taketo nahovaranie pomaha:) ale nie naozaj si myslim ze to nie je angina...

skola- fuj!

hehe, pripominas mi moju mamku:) ta ma nejaky priznak, zamysli sa az kym ju nenapadne nejaka choroba, potom sa vyhyba lekarom jak cert krizu...no sranda s tymito ludmi:) inac ja som raz vypadala jak totalna hypochonder bolo to minuly polrok u takeho mileho mladeho krcneho no pridem tam s problemom ktory neviem preco pri vstupe do ambulancie uplne prejde a potom mi robi vsetky mozne vysetrenia a nic nenajde tak hodi taky pohlad ze mi nic nieje. a ked vyjdem od neho zas ten problem mam:( strasne aj so mnou...ja sa lekarov nebojim ale tiez sa zaujimam o choroby hlavne z oblasti otorinolaryngologie tak potom sa zacnem pri prvom prizneku pozorovat...uz viem preco sa hovori ze lekar je najhorsi pacient ked on chudak vsetkemiu rozumie tak potom sa necudujem ze je nervozny chudacisko:)

porekadlo

no tak ako sa to vezme.. ja som taký polohypochonder.. stále si nieco nájdem.. hrozné so mnou.. a u doktorov je to najhorsie, lebo mám z nich hrozu.. a vzdy, ked k nim idem, sa celá trasiem pomaly a tlak mám vysokánsky, ze az.. ale mna tam uz poznajú, tak hádam vedia co je vo veci.. ako najskor sa vzdy snazím sama na to príst co mi je a ak je to nieco váznejsie, az potom lekár.. a strasne ma baví sa zaujímat o choroby, stále si čítam rozne príznaky, ze co co znamená, aká je liecba a podobne.. lenze týmto som sa dostala do stádia, ze ked mám nejaký príznak z toho, hned mám tú a tú chorobu.. a pritom je aj tisíc iných tazkostí, ktoré to mohli sposobit.. len ja som taký bojko, vzdy myslím na to najhorsie.. aj teraz ako ma bolí tá mandla.. najskor, ze neskodné capy, potom, ze len aby to nebola angína.. a tak, vies, tazký zivot so mnou:)

skola- fuj!

jaj diky za odpoved aj ja dufam. ja mam ten tlak taky haluzny u doktorov vysoky a u doktoriek nizky tak je to sranda:)ale o to sa nebojim az tak len strasne casto sa mi kruti hlava no tak preto mi trocha vadi...ty si inak v poho ze?

porekadlo

ja ti tak poviem, to si este dobre obstála, heh.. ale fakt.. akoze ten nízky tlak nie je az také hrozné.. má to vela ludí a je to lepsie ako mat vysoký.. mala by si pit vela tekutín a dostatočne sa hýbat.. ale ako hovorím, vzdy lepsie ako vysoký krvný tlak, ten je nebezpecný, aj sa musí liecit, no a zvacsa u lekára ho má kazdý zvýsený, kedze sa troska bojíme.. a tie leukocyty.. no.. kedze sú zvýsené to signalizuje v tele nejaký zápal.. na to, aby sa zistilo kde presne je problém, kde je ten zápal, treba este dalsie vysetrenie.. ale pevne verím, ze budes zdravá!

skola- fuj!

hej zakladala som temu, ale neviem preco teraz ta bolest sa mi zda taka ina ako inokedy. vies mam pocit ze inokedy ma to bolelo asi tak ako teba a mala som aj tie capy no teraz je to trochu ine len to neviem vysvetlit...dopadla som zvlastne dojdem tam a ze kde je sestricka ze pred tyzdnom zomrela no hroza taka mila teta to bola...no nasla mi nozky tlak a zvysene leukocity- ozaj nevies co to znamena? aby som nemusela zakladat dalsiu temu :) a tak vselijak...a na tie mandle mi zatial odporucila len vitaminy to calcium a ze nech pridem v pondelok ak to neprejde da antibiotika, ale v pondelok pojdem tak ci tak kvoli tym leukocitom...

porekadlo

jasné, tak dakujem velmi pekne.. skúsim aj ja nejaké tie caje, aj ten sprej, tak hádam to prejde.. inak, som tu nasla podobnú tému, tusím ty si ju zakladala, hehe, este jedna tam písala s podobným problémom.. teda az na to, ze u vás nie sú tie zlté bodky na mandliach a u mna hej.. tak dúfam, ze aj ty budes fit.. a som cítala, ze si bola na preventívke, aj mna to cochvílka caká.. ako si dopadla?