opotrebované kĺby?

Príspevok v téme: opotrebované kĺby?
ceky

ludia, nevedeli by ste mi poradiť? mám prehnane veľa pukajúcivh kĺbov(palce ruk aj nôh, členky, kolená chrbtica, zápestia, lakte aj hrudník to je ale tietzov syndróm vraj)... viac menej ma nebolia ale kolená ma znepokojujú...pukajú mi už aj pri pohybe nahor a počuť aj jemné mlaskanie... cítim aj keď hýbem s kolenom akoby mi tam preskakovala šlacha...akoby nedržali na mieste pri pomalom predkopávaní a keď idem hore zrazu pekne pukne a mám tak na 10min pokoj...neodkazujte ma prosím na lekára... stačili by nieaké výživové doplnky? mám 19r. som športovo založený. úrazy v podstate žiadne ale raz som si nedal pozor, ráno keď bola vonku zima som šiel na motorke, nemal som skoro vôbec chránené kolená a zmokol som. bola to chyba a myslím že som prechladol...sú z prechladnutia takéto trvalé následky? dajú sa liečiť? prosím, každá otázka má význam preto neprehliadnite prosím ani jednu...

Letavizu1

kikusb
Kazdy koho bolia klby vie ze sa to liecit neda, iba utlmit bolest preto ludia zhanaju nieco na ulavu. Lekar ti napise iba lieky od bolesti a nejake protizapalove neliciace preparaty. Jedine riesenie je umely klb, ale pri dnesnej skorumpovanosti ortopedov sa do poradovnika nedostanes, iba ak das dotaciu spravnemu cloveku alebo dobremu znamemu, a pre bezneho smrtelnika je to dost velka suma a aj ja by som mal zabrany podporovat takito druh zlocinu na trpiacich ludoch.