opotrebované kĺby?

Príspevok v téme: opotrebované kĺby?
ceky

ludia, nevedeli by ste mi poradiť? mám prehnane veľa pukajúcivh kĺbov(palce ruk aj nôh, členky, kolená chrbtica, zápestia, lakte aj hrudník to je ale tietzov syndróm vraj)... viac menej ma nebolia ale kolená ma znepokojujú...pukajú mi už aj pri pohybe nahor a počuť aj jemné mlaskanie... cítim aj keď hýbem s kolenom akoby mi tam preskakovala šlacha...akoby nedržali na mieste pri pomalom predkopávaní a keď idem hore zrazu pekne pukne a mám tak na 10min pokoj...neodkazujte ma prosím na lekára... stačili by nieaké výživové doplnky? mám 19r. som športovo založený. úrazy v podstate žiadne ale raz som si nedal pozor, ráno keď bola vonku zima som šiel na motorke, nemal som skoro vôbec chránené kolená a zmokol som. bola to chyba a myslím že som prechladol...sú z prechladnutia takéto trvalé následky? dajú sa liečiť? prosím, každá otázka má význam preto neprehliadnite prosím ani jednu...

9titinka5

na klby odporucam doplnat kolagen, ja konkretne uz roky beriem amitamin® Collagen System, pukalo mi v oboch kolenach, beriem ho preventivne a mam pokoj od vtedy

nikuskaliluska

vyskusajte z lekarne vyzivu priessnitz niekedy sa predava aj s gelom, nic lepsie nie je, tato brutalne pomaha

ela_g

jaaa už mesiac novinku od slovenskej firmy - kolagen natural , cvičím každý deň aj s tažkými váhami, mamka na vlasy, pokožku a je tip top, maximalna spokojnosť a výsledky - powerlogy.com

jajkafr

ceky
ja som bola u gastroenterológa, pretože mám bolesti brucha ako pri zápale slepého čreva, ktorý mi odstránili v lete ale bolesti neprešli už to trvá 6 rokov... lekárka mala podozrenie na celiakiu spravili mi odbery a výsledok bol negatívny gastroskopiu mi však nerobili a pokiaľ viem výsledok gastroskopie má vyššiu váhu ako krvné testy... nemám hnačky, ale stolicu mám dosť nepravidelnú skôr striedanie hnačky so zápchou, rovnako ako aj ty aj ja mám vysokú hladinu železa v krvi a vďaka tomu sa mi zvyšuje aj hladina červených krviniek a hemoglobínu tieto hodnoty mám vyššie od bábätka... pri kožných testoch na alergológii mi vyšla pozitívna alergia na obiloviny takže som mala strach žeby sa nepotvrdila aj celiakia... keďže boli výsledky negatívne lekár ma poslal k ortopédovi aby vylúčil alebo potvrdil že mi bolesti nespôsobuje chrbtica alebo kĺby, mám síce obotrebovaný stavec na chrbtici ale lekár povedal, že príčinou mojich bolestí to pravdepodobne nieje ... takže teraz sa idem objednať znova ku gastroenterológovi na kolonoskopiu pretože povedal, že ak to nebude z kĺbov tak to môže byť ešte Crohnova choroba :(

ceky

jajkafr, príznaky sú u mňa nepozorovateľné...zatiaľ...prišli mi na to iba náhodou, pretože nevedia zistiť príčinu vysokej hladiny železa...tak som podstupoval rôzne vyšetrenia a celiakia ma sakramensky prekvapila...na druhej strane, mnoho to vysvetľuje. Celiakia má dopad na príjem živín, takže to pravdepodobne odráža aj môj stav kĺbov...príznaky môžu byť časté hnačky, bolesti brucha...zaujímavé však je, že na testoch krvy sa celiakia nenašla. A to boli testy, ktoré mi ju mali definitívne potvrdiť...to človeka moc nenakopne k držaniu tak náročnej diéty...chápeš, jeden test vraví áno, druhý nie...

lilihviezda

na klby je super vec AVG Freedom spolu s Gelenk Plus je to prírodný produkt nejde to zlepšiť zo dna na den ale ide to ... je to nemecký výrobok... má certifikát Frezenius a IASC čo je známka vysokej kvality..... ak by bol záujem o bližšie info napíšte lilihviezda@azet.sk

jajkafr

ceky
aké si mal príznaky pred tým než ti zistili celiakiu? U mňa ma lekárka tiež podozrenie na celiakiu, ale nemám nejaké výrazné príznaky, ktoré by o tom nasvedčovali ... za odpoveď vopred ďakujem