opotrebované kĺby?

Príspevok v téme: opotrebované kĺby?
ceky

ludia, nevedeli by ste mi poradiť? mám prehnane veľa pukajúcivh kĺbov(palce ruk aj nôh, členky, kolená chrbtica, zápestia, lakte aj hrudník to je ale tietzov syndróm vraj)... viac menej ma nebolia ale kolená ma znepokojujú...pukajú mi už aj pri pohybe nahor a počuť aj jemné mlaskanie... cítim aj keď hýbem s kolenom akoby mi tam preskakovala šlacha...akoby nedržali na mieste pri pomalom predkopávaní a keď idem hore zrazu pekne pukne a mám tak na 10min pokoj...neodkazujte ma prosím na lekára... stačili by nieaké výživové doplnky? mám 19r. som športovo založený. úrazy v podstate žiadne ale raz som si nedal pozor, ráno keď bola vonku zima som šiel na motorke, nemal som skoro vôbec chránené kolená a zmokol som. bola to chyba a myslím že som prechladol...sú z prechladnutia takéto trvalé následky? dajú sa liečiť? prosím, každá otázka má význam preto neprehliadnite prosím ani jednu...

candy7

ahoj chcela by som vám ponúknut nové prípravky na klby ktoré ešte len prišli do obehu sú to výrobky z firmi OKG a majú 90% ,že človeku pomožu ked chcete viacej tak sa ozvite narnija@post.sk

ceky

no...ľudkovia...som celiatik... pravdepodobne...podľa dostatočne dôveryhodných vyšetrení je to tak... ešte to potvrdia krvou, ale už je to takmer isté...takže...príčinou mojích problémov môže byť aj to... ja len že tu niekoho zaujímalo ako dopadnem;)

ceky

Peto T:
vobec nevedia čo mi je... už som bol aj cez genetiku a je to v poriadku...proste je to tam vysoko...teraz som bol na GAE vyšetrení a brali mi vzorku z dvanástorníka...výsledky ukážu...

Fallo

Účinné látky na ochranu a regeneráciu chrupavky:

Glukosamín je látka, z ktorej si organizmus vytvára štrukturálne zložky kľbových chrupaviek. Množstvo glukosamínu vytváraného v organizme s vekom klesá, čo spôsobuje, že chrupavky kľbov sa opotrebuvávajú. Dodávaný do organizmu chráni, regeneruje povrchy kľbov a má tiež výrazné protizápalové účinky. Niektorí ľudia vekom strácajú schopnosť vytvárať dostatočné hladiny glukozamínu. Následok je, že chrupavka stráca svoju schopnosť chovať sa pružne a tlmiť nárazy. V postihnutých kľboch je značné poškodenie chrupavky, po ktorom nasleduje stuhnutie, bolesti, deformácia a obmedzenie pohybu v kľboch. Začiatok osteoartrózy môže byť nenápadný - ranná stuhnutosť kľbov.

Chondroitín chráni kľby pred poškodením tým,že stimuluje produkciu hlavných zložiek kľbovej chrupavky, priťahuje a viaže vodu.

MSM / metylsulfonylmetán / je zdrojom organicky viazanej síry. Nedostatočné hladiny biosíry v organizme môžu viesť k neschopnosti organizmu obnovovať poškodené tkanivo ,pretože síra je dôležitá pri produkcii kolagénu a obnove štruktúry poškodených tkanív. MSM tiež zohráva dôležitú úlohu pri zmierňovaní bolesti spôsobenej zápalom, reguluje presun tekutiny v tkanivách udržiavaním flexibility bunkových membrán, čo je dôležité pre zmiernenie opuchov.

Pankreatické enzýmy po ich užití 1 hodinu pred jedlom sa vstrebávajú z tráviaceho traktu a po vstrebaní do krvi sa krvným obehom dostávajú do tkanív a orgánov poškodených zápalom - regulujú a optimalizujú priebeh zápalu tým,že sú schopné štiepiť látky vznikajúce pri zápale, ktoré poškodzujú okolité tkanivo a umožňujú šírenie zápalovej reakcie. Ako proteolytické enzýmy štiepiace bilkovinové molekuly účinne likvidujú mediátory zápalu, ktoré sú prevažne bielkovinovej povahy. Urýchľujú tiež vstrebávanie opuchov a zlepšujú prekrvenie v postihnutej oblasti. Tým sa urýchli regenerácia poškodeného tkaniva.

Tieto látky sú dobre zastúpené v prípravkoch :

Gelo 3-complex, Fit ArtroAktiv, tyčinka Joint Bar, Bio-Enzyme Complex.

Peto T

ceky: Aha, a máš nejakú metabolickú poruchu železa, alebo len vysokú hladinu? Lebo u zdravých ľudí vitamín C nezvyšuje vstrebávanie železa nad normálnu úroveň. Iba u ľudí napr. s hemochromatózou a inými poruchami.

ceky

ľudkovia diki....fakt....za všetky rady...začnem ich čerpať...veď je ich dosť...
Chcel by som vedieť váš názor na flamexin...kedy by ste ho už doporučovali? Inak: beriem glucomed a flamexin už mesiac a mám pocit že sa mi to iba zhoršuje...akoby kôli tomu...je to možné?