opotrebované kĺby?

Príspevok v téme: opotrebované kĺby?
ceky

ludia, nevedeli by ste mi poradiť? mám prehnane veľa pukajúcivh kĺbov(palce ruk aj nôh, členky, kolená chrbtica, zápestia, lakte aj hrudník to je ale tietzov syndróm vraj)... viac menej ma nebolia ale kolená ma znepokojujú...pukajú mi už aj pri pohybe nahor a počuť aj jemné mlaskanie... cítim aj keď hýbem s kolenom akoby mi tam preskakovala šlacha...akoby nedržali na mieste pri pomalom predkopávaní a keď idem hore zrazu pekne pukne a mám tak na 10min pokoj...neodkazujte ma prosím na lekára... stačili by nieaké výživové doplnky? mám 19r. som športovo založený. úrazy v podstate žiadne ale raz som si nedal pozor, ráno keď bola vonku zima som šiel na motorke, nemal som skoro vôbec chránené kolená a zmokol som. bola to chyba a myslím že som prechladol...sú z prechladnutia takéto trvalé následky? dajú sa liečiť? prosím, každá otázka má význam preto neprehliadnite prosím ani jednu...

Peto T

bingham: A to už prečo?

Vitamín C je nezastúpiteľný pri tvorbe a regenerácii kolagénu. Pri vysokých dávkach (aj vyše 10-15g denne) má zároveň protibolestivé účinky, a likviduje voľné radikály, ktoré sú častou súčasťou a sprostredkovateľom degeneratívnych a zápalových procesov.

Ivka 1

Kyselina hyalurónová lubrikuje a odľahčuje naše kĺby a svaly.
Stárnutím náš organizmus produkuje kyseliny hyalurónovej menej
a menej a tak naše kĺby strácajú svoju prirodzenú lubrikačnú vlastnosť.
Ďalšou významnou zložkou tohto prípravku je zázvorový olej.
Táto rastlinka pomáha pri nevoľnostiach, kinetózach, ťažkostiach
s trávením a nafukovaní. Brzdí množenie baktérií a vírov.
Výťažok so zázvoru tíši osteoartritické bolesti a pôsobí analgeticky.
Treťou dôležitou zložkou tohto prípravku je koreň kurkumy.
Kurkuma alebo inak indický šafrán sa používa k liečebným účelom
minimálne už 4 000 rokov.
Kurkuma podporuje funkcie vnútorných orgánov,čistí krv a pomáha
ochraňovať kožu pred kožnými ochoreniami, podporuje dobrú funkciu
pečene. Veľmi dobrá je kombinácia zázvoru a kurkumy. Zázvor
zrýchľuje krvný obeh a tým zaisťuje urýchlenú dodávku kurkumy
do pečene. Kurkuma posiľuje aj žalúdok,chráni kožu pred kožnými
ochoreniami, reguluje činnosť mazových žliaz, zlepšuje prekrvenie
a podporuje tvorbu kolagénu čím prispieva k regenerácií kože.
Olej z koreňa kurkumy je bohatý na železo a draslík a pôsobí blahodárne na kĺby. Kurkumoidy sú uznávané antioxidanty, ktoré sú
5 x účinnejšie ako vitamín E.
Glukozamín – pomáha pri tvorbe a udržaní kĺbovej chrupavky, obnovuje poškodené kĺby, šľachy, chrupavky a mäkké väzivo. Udržiava tekutinu v chrupavke, je stavebným kameňom kĺbového maziva a stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k produkcii kolagénu a proteoglykanu. Pri perorálnom podaní sa ľahko vstrebáva a asi do 4 hodín sa dostáva na miesto svojho pôsobenia. Má protizápalový účinok a ochranný vplyv na chrupavku.
Chondroitín – stará sa o výživu chrupavky, ktorá nie je priamo vyživovaná cievnym systémom. Je to priama zložka chrupavky. Tiež zabraňuje aktivite enzýmov (elastázu, kolagenázu) , ktoré urýchľujú degradáciu chrupavky. Má protizápalové a bolesť tlmiace účinky, spomaľuje poškodzovanie chrupavky a povzbudzuje jej rast, zlepšuje pohyblivosť kĺbu a výrazne obmedzuje potrebu užívania nesteroidných antireumatík. Chondroitín by sa mohol používať aj proti ateroskleróze, pretože znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje tvorbu aterosklerotických plakov, znižuje zápal ako zložku aterosklerózy.
MSM = Metyl-Sulfonyl-Metan - je to druh organickej síry, ktorá sa nachádza v každej bunke ľudí i zvierat. Jednou z jej najdôležitejších vlastností je jej schopnosť tíšiť bolesť spojenú so zápalom, teda aj artritídu. Síra pomáha, aby sa potrebné látky dostali do chrupavky. Spolu s vitamínom C je rozhodujúca pri tvorbe kolagénu a udržiavaní zdravej chrupavky. MSM zabraňuje prejavom alergie z potravín a zmierňuje prejavy šedého zákalu. Možno ho použiť aj pri liečbe akné, popálenín, dny a hojení rán, spevňuje vlasy a nechty.
Použitie: Pomáha udržať zdravú chrupavku a funkciu kĺbov, zosilňuje spojivové tkanivo, zlepšuje výživu kostí a kĺbov, pomáha udržiavať zdravú pokožku, vlasy, nechty. Pomáha pri regenerácii a obnove chrupavky. Produkt bol v roku 2004 v ČR vyhodnotený ako najlepší prípravok na tieto účely. Zvýšená bio-prístupnosť (lepšia absorpcia) je dosiahnutá vďaka aloe vera gélu.
Pomáha ďalej pri: artritíde (aj reumatoidná a osteoartróza), psoriatickej artritíde, dne, spondylitíde (zápal chrbtice), tenisovom lakti, bolesti a stuhnutí v ramene, opakujúcich sa vytknutiach, bolestiach chrbtice, ischiase, svalovom reumatizme, bolesti a stuhnutí svalov, šliach a ich úponov.

RNG

-odkaz odstránený-
Pridam tu este novsie, najma LYPRINOL(vytazok zo zelenej musle) a SEANOL,, vytazok z morskej rastliny eclonia cava, ktore ma hromadu dobrych ucinkov, od srdca,rozne reumaticke a zapalove, klbove, po odmorovanie az po rakoviny a diabetes.Proste extremne uzitocny a liecivy.Zialbohu zatial poriadne drahy.
Inac aj lyprinol je dobry aj na rozne plucne, vcitane astmy(protizapalove)a jeho cena v poslednom case znacne poklesla.

Peto T

Inac, celkom ma pobavil jeden clanok od isteho dost nekonvencneho doktora. Najprv skepticky poznamenal, ze tradicna liecba u ortopeda znamena kortizol, acylpyrin, injekcie, procedury a nakoniec aj tak operaciu.

Opisoval, ako isty jeho kolega polozil otazku cca 100 pacientom: Kto z vas chce trpiet este 3 mesiace a zucastni sa experimentalnej liecby? Cca 25 ludi sa do experimentu aj napriek takemuto "lakavemu" pozvaniu prihlasilo.

Experiment skumal uplne primitivnu metodu: kazdy den zjest za polievkovu lyzicu preparatu zo susenych kuracich chrupaviek. Poznamka pod ciarou: za par tyzdnov vsetkych ucastnikov prestali klby boliet.

(A ma to logiku, kuracie chrupavky samozrejme obsahuju vsetky potrebne ziviny na regeneraciu klbov. Ale v lekarni ich nepytajte, je to prilis lacne a ucinne ;-)

Peto T

Prirodzenu regeneraciu klbov podporuju vysoke davky vitaminu C (niekolko gramov denne), plus vitamin B3 (niacin/niacinamid) tiez vo vyssich davkach (az do 1,5-3 gramov denne). Niacin sa nemoze zacat uzivat hned v takychto davkach, musi sa len velmi pomaly dvihat, pretoze naraz by mohol zatazit pecen.

Vitamin C pecen nezatazuje, ale je diuretikum, takze treba po cely den vela pit. Uziva sa najlepsie rozdeleny na davky s kazdym jedlom. Taketo davky su nevhodne pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza a medi, a vaznom deficite G6PD.

Najlepsie su pripravky bez umelych farbiv, sladidiel, prichuti, napriklad praskova kyselina askorbova (dostat v DM drogerii, alebo od firmy Vitar, alebo sa da objednat na badatel.sk)
Viac info: rizikaockovania.sk

Ivka 1

Dievcata na opotrebovane klby skuste kombinaciu prirodnych produktov : kyseliny hyaluronovej v tabletkach, aloe s pridavkom
chonroitinu,chondrosulfatu,glukozaminu,MSM a vitamimu C, z vonku aplikovat na kolena
hrejivy aloe krem,ktory ulavi od bolesti.
V pripade zaujmu Vam poslem info na mail,ak mi napisete.

Helus

ahoj Betecka,aj ja mam bolesti kolien,beriem CONDROSULF,,aj kyselinu hyaluronovu,aloe gel,a tie bolesti mam tiez strasne.ale idem sa obratit na nejake stredisko Akupunktury,bolo mi to tuna odporucane,ortoped vravi,ze sme na zaciatku liecby.v noci neviem spat trva to uz 6 mesiacov,a schody su strasne,ale aj na to pomaha medenna satka,asi si ju zadovazim.ak by si mala nejaky produkt napis mi prosim ta,budem vdacna.

Betečka

Som po liečbe kys. hyaluronovou 5x do obidvoch kolien,pred mesiacom,som skončila poslednú injekciu, berie Condrosurf tabletky a moje ťažkostí s kolenami sú čoraz horšie, neskutočné bolestí aj v kľude aj pri pohybe,viete mi poradiť?dík