opotrebované kĺby?

Príspevok v téme: opotrebované kĺby?
ceky

ludia, nevedeli by ste mi poradiť? mám prehnane veľa pukajúcivh kĺbov(palce ruk aj nôh, členky, kolená chrbtica, zápestia, lakte aj hrudník to je ale tietzov syndróm vraj)... viac menej ma nebolia ale kolená ma znepokojujú...pukajú mi už aj pri pohybe nahor a počuť aj jemné mlaskanie... cítim aj keď hýbem s kolenom akoby mi tam preskakovala šlacha...akoby nedržali na mieste pri pomalom predkopávaní a keď idem hore zrazu pekne pukne a mám tak na 10min pokoj...neodkazujte ma prosím na lekára... stačili by nieaké výživové doplnky? mám 19r. som športovo založený. úrazy v podstate žiadne ale raz som si nedal pozor, ráno keď bola vonku zima som šiel na motorke, nemal som skoro vôbec chránené kolená a zmokol som. bola to chyba a myslím že som prechladol...sú z prechladnutia takéto trvalé následky? dajú sa liečiť? prosím, každá otázka má význam preto neprehliadnite prosím ani jednu...

ojka

ceky
heh, vedlajšie učinky, no jo, to viem si predstaviť , čo za bordel máš na mysli, toho som si aj ja dosytosti užila, ... dúfam,že u teba sa nebudú tak moc prejavovať, a najlepšie by bolo vobec a že po liečbe budeš už v pohode (:

ceky

RNG:
"ceky, neviem ake americke pripravky myslis." - tieto:
"Tu v USA sa ich male percento uz najde, ale pochybujem, ze to uz preniklo v dostatocnej miere aj na Slovensko" (10.09.2009 23:46)...
Bol som u ortopeda:
dal mi obstrek do pravého kolena, na mesiac Glukomed625 2x1;Flamexin20mg0-1-0 a jeho vyjadrenie:
Subj. Bolesti oboch kolien vic pravého
Obj. prave kolno bez opuchu a výpotku flexia aextenzia plná kolateral a LCA pevné, rot, manevre na menisky negta Zohlne pozit
Dg. Patellarny alg sy genus 1. utr precique 1. dx
Th aplickáaiMesocain + dexamed do HAZ
Dop. stduené obkladsy kontrpalp.p.o mesiac Rp Glucomed 2x1, flexamin 0-1-0
Pacient je informovaný a poučený.
Inak, celkom sa mi nelúbia tie všetky možné vedľajšie účinky tých liekov... čo je to prosím za bordel? On mi povedal že problém je v jabĺčkach...že sú nieak "porušené" a sa to tam zadrháva...preto to tam puká...lebo že nie su úplne na mieste...chytal mi ich keď som mal uvolnené nohy a mal som ich napnúť...pukli obe ale nebolelo to... rád by som bol keby si sa k tomu vyjadril RNG

RNG

ceky, neviem ake americke pripravky myslis.
Ale na klby treba klbove materialy, polotovary, ci uz na posilenie sliach a puzdier, ci uz na klbove mazivo. Suche klby sa rapidne vydieraju.
Dovodov preco sa ti to tam samo nevytvara je hromada, skoro vsetky su nejak spojene s mikrobami a skodami co v tele napachaju.
Pochybujem, ze by sa v tvojom pripade jednalo o podvyzivu- to by mohla byt druha mozna pricina.

RNG

jaskafr, artrostop je trochu prislaby. Ked hovorim napr o protizapalovych davka boswelinu je 2x600 mg. Dalej neobsahuje ziadne enzymi.
MSM bol vo vyvoji uznany za dost ucinny v davkach 1.5 az 2 gramy.

ceky

o výsledkoch budem informovať... forum nie je len pre mňa;)... v stredu idem k ortopédovi a niečo po 3. oktobri by som mal už vedieť vyjadrenie aj reumatologa...v minulosti som bol liečený na boreliozu a tá ma do toho tiež niečo... taktiež sa to bude došetrovať, pretože mám vyššie hodnoty... kua chodím po doktoroch ako vol ....už ma to...a celkom slušne...ale nič iné mi nezostáva... behom 3 týždňov začínam pozorovať zrástajúce zhoršenia...už mi koleno puká aj pri kráčaní...počuť aj slabé mlaskanie... nvm....nepáči sa mi to....klby ma v podstate nikdy neboleli... ráno už druhý deň po 20metrov behu som musel dobežať kôli pravému kolenu...hnusná bolesť...každým dotykom so zemou akoby klb sa stlačil a spôsobil mi tym bolesť...a to som pred nedávnom behával 10km bez problémov...
RNG:
aký máš názor na tie americké prípravky? dali by ma dokopy....regenerovali by ma do pôvodného stavu?...
Otázka:
čo spôsobuje bolesť pri hypermobilite?...je to zvýšené opotrebovanie klbov, väzy...? ...pokial by to bola bolesť ktorej sa nemusím báť tak by ma to až tak ne..... ibaže pre mňa je bolesť strach s následkov ktoré ju spôsobujú...dokážem ju potlačiť... ale musím vedieť že si tým neobližujem a nekopem hrob...
jajkafr:
nepopíšeme cez pokec? email mám v prvom príspevku keby chceš...

jajkafr

RNG
A čo si myslíš o Artrostope? Mne ho odporučil ortopéd. Mám bolesti chrbtice a kĺbov kvôli hypermobilite. Mala by som cvičiť a posilňovať svalstvo, aby to až tak veľmi nebolelo, ale nie vždy sa dá.

RNG

som zvedavy, ktory ortoped ti poradi latky na tvorenie klboveho mazu?
Tu v USA sa ich male percento uz najde, ale pochybujem, ze to uz preniklo v dostatocnej miere aj na Slovensko.

Inac aj sem dam dalsiu latku v boji proti klbovym problemom z zapalom, Lyprinol. Je to vytazok z Novozealandskej zelenej musle. Uzitocny je aj pri plucnych problemoch, najma astme.

A MSM sa da pouzivat na klby aj vonkajsou aplikaciou kremu s obsahom MSM, alebo si mozes vyrobit sam vodny roztok (10-15%) ktory si mozes natierat pravidelne niekolkokrat denne na bolave klby.
MSM totiz ako rozpustidlo dobre prenika cez kozu.

RNG

som zvedavy, ktory ortoped ti poradi latky na tvorenie klboveho mazu?
Tu v USA sa ich male percento uz najde, ale pochybujem, ze to uz preniklo v dostatocnej miere aj na Slovensko.

Inac aj sem dam dalsiu latku v boji proti klbovym problemom z zapalom, Lyprinol. Je to vytazok z Novozealandskej zelenej musle. Uzitocny je aj pri plucnych problemoch, najma astme.

A MSM sa da pouzivat na klby aj vonkajsou aplikaciou kremu s obsahom MSM, alebo si mozes vyrobit sam vodny roztok (10-15%) ktory si mozes natierat pravidelne niekolkokrat denne na bolave klby.
MSM totiz ako rozpustidlo dobre prenika cez kozu.