Rýchla reč...

Príspevok v téme: Rýchla reč...
Katarinka001

Prosím Vás, má niekto podobný problém, že jeho myšlienky sú rýchlejšie ako stačí ich vyslovovať a tým aj reč je neskutočne rýchla?
Ja mám pracovnú pozíciu kde som stále v styku s klientmi a snažím sa spomaliť,ale nie vždy mi to vyjde..
Ak niekto z Vás má alebo mal podobný problém prosím poradte nejaké typy ako si to ustrážiť a hovoriť pomalšie a artikulovane...

Ďakujem

Rady

Ahoj Katarinka,
skús sa trénovať v "zrozumiteľnej reči" doma pred zrkadlom, resp. s niekým cvič plynulé rozprávaie. Ale chce to dosť trpezlivosti, je to na dlhší čas.
Ak tým trpíš od detstva, tak Ti nebol venovaný dostatok času na rozvíjanie reči, musíš sa to naučiť teraz, keďže je to nevyhnutné pri Tvojom povolaní. Ak si to postrehla teraz, tak hľadaj najprv príčinu, čo tomu predchádzalo.

MaryLu

skus to cvicit, len tak sama pre seba, proste sa sustred na to aby si rozpravala pomalsie.. a postupne sa to pre Teba stane automaticke..

Katarinka001

logoped vravel, ze je so mnou vsetko v poriadku. ja viem, ze si to potrebujem ustrazit sama, ja som len chcela nejake typy co maju ludia s podobnym problemom ako na to...