Kolko penazí potrebuje na mesiac za jedlo?

AdamKrt

Tak nieco pestovat sa da aj doma. Napr. v praci mam na okne chilli papricky. Doma na balkone pazitku a v kvetinaci na stole aloe vera.

Pred par dnami som diskutoval v jednom auditku - ze za 3 eura by sa dalo urobit cca 10 standardizovanych restauracnych porcii jedla.

Da sa varit aj lacno, aj zdravo. Ale je to narocnejsie. Niektori ludia si myslia, ze to nejde, ale ide to, ked sa chce. Sam som to uz takto skusal a slo to. A to som nehladoval, ale dobre sa najedol :)

evulita

ja na jedle nesetrim...myslim tym, ze si kupim na co mam chut...nepijem alkohol, nefajcim, nepotrpim si na znackovom obleceni...takze na tej strave a potom rozsoupnem trochu:o)

bublik

adam krt, ja by som sa strasne rada tak stravovala ze vsetko dopestovat a pestovat si zive kultury, aj zvery by som si chovala vlastne, ale ked clovek byva v panelaku v prenajme a nema na nic cas, musi sa zmierit s mrtvymi kulturami a ostriekanym ovocim :-(

wowo1

sme dvaja -5 nakupov za mesiac v hypermarketoch, plne auto, varim
Kazdy nakup okolo 50 euro teda
250 pre dvoch,ak by som nevarila viac.Nesterime kupujeme co nam chuti,ale len to co je lacnejsie. Napr morske plody len ked su v akci,klobasy ked su v akci atd.
Jeme zdravo ziadne klobasy udeniny su pre muza bez nich si nvie predstavit zivot{pomlete potkany}
ale co uz...skor ma velmi hneva ta relacia ze kto setri ma za 3 absurdne rady davaju ludom a ,,,otroci sme na slovensku s toho blbeho platu asi vsetci...

velmi vela

TICO, suhlasim s Tebou. uz som sa tu zmienila, ze tiez miniem dost na stravu, pretoze ja take odpady nemusim, vzhladom na to, ze mam dieta a zalezi mi na tom, aby mal pestru, zdravu, no aj kvalitnu vyzivu. no viem usetrit na osateni:-)

TICO

zuzuliiika : Jedia asi rožky, hriňovské maslo, lacné salámy, akciovú mrkvku, slaninu, mäso z výpredaju ( orezané od zhnitých častí ), a podobne...Ja som toho názoru, že na strave NETREBA ŠETRIŤ, POKIAĽ si človek chce stravou zabezpečiť zdravie, resp. oň NEPRÍSŤ. Samozrejme, ja osobne si radšej doma obed navarím ( ráno ), šupnem ho do termosky, a na obed nemusím zaplatiť ako ty, zuzuliiika 3 Eurá, ale obed mám za 1 Euro - a plnohodnotný.

TICO

Ja sam na seba minime mesacne na jedlo okolo 120-130 Eur. A to si kupujem takmer vylucne len polotovary ( takze nic v tegliku, konzerve...a ziaden polovyborok, ale len cisto suroviny ) - cize : obilniny, zeleninu, strukoviny, oriesky, med ( domaci ), nejake to ovocie ( kazdy druy den asi 200 gramov ), a raz tyzdenne jednu kuraciu "stvrtku".

radoma

Ahoj mi sme 5 člennná rodina sme zvyknutý iba na meso,raz za čas urobým niečo nemesové varím každý den,nikto by mi to 2-3 dni nejedol na strave miniem 500 eur.zdá sa mi to tiež vela ale u nás v obchode je to raz tak drahé ako v meste napr.jogurty sú po 50 centoch skoro všetky aj tie čo je na nich napísané 0.29 oni ich majú po 50 cent.a to je tak zo všetkým raz do mesiaca sa mi pritrafí íst do mesta na nákup aj to sa bojím kúpit niečo naviac potom čo budem robit celý mesiac .deti su skoro dospelé a starám sa aj o babku,ale stačí mi to len tak tak.

bon

my minieme s priatelom 110eur mesacne,takze kazdy z nas 65 zhruba, a mame v tom jedlo, a aj vsetky prostriedky co sa tyka kuchyne kupelky a prania, popripade aj farbu do tlaciarne - to su ale veci co sa nekupuju kazdy mesiac.....je sice pravda ze ja maso velmi nemusim, akurat ryby zjem a priatelovi ho spravime tak asi raz do tyzdna, inak mame aj ovocie, zeleninu, syry, jogurty aj sladkosti, myslim ze len treba vediet nakupovat s rozumom, a hlavne vediet varit, pokial si navarime kazdy den, tak nie je problem vyzit, a ked clovek nema viac k dispozicii tak ani neminie.......