Tachykardia a arytmia...šport?

Príspevok v téme: Tachykardia a arytmia...šport?
ceky

mám 19 a som športovo založený.... mám rád vytrvalostný beh a nemienim sa tým zaťažovať...doktor mi predpísal tabletky na zníženie tepu ale neužívam ich...rozhodol som sa pre šport...športovci mávajú nižšie hodnoty úderov pretože ich srdce je silnejšie a nepotrebuje toľko biť... doktor mi totiž najskôr nahodí tabletky a potom ma chce sledovať holterovým monitoringom...môžem ho... nebudem sa dopovať nieakým svinstvom čo nemôžem len tak vysadiť pre silu tých tabletiek...je mi to fuk... tabletky do seba nedám takže buď sa to upravý športom alebo mám proste smolu... C´est la vie - taký je život....každý raz pôjdeme ;) ... ale nieaké naturálne cesty by ma potešili... ;)

miro123

som tu lebo si uz neviem rady aj ked tusim... mam arytmiu... vcera mi po dlhom case naskocila... dva tyzdne som rano behaval .. vikendy vysokohrske tury... chodim ku krdiologicke 10 r ... dnes na nete som sa docital o prevencii.. nefajcit, nepit alkohol,kavu,lieky pri nadche (zrejme senne) to mi nepovedal ani jeden mudr..vyhybat sa emocionalnym bukam a neprepadajte uzkosti... alkohol cigarety kavu zvladnem... ale emocionalne burky a uzkost... ???
preco to pisem?!
vcera po rannom behu som opat chytil arytmiu... naskocila mi poobede okolo 15:00 ... vete ako? zijem v ylozitej situacii v domacnosti kde sa musim velmi ovadat a dlho som drzal v sebe pokoru a ohladuplnost... vcera som to nezvladol , vybuchol som a rozplakal sa ... mam 50 r... v tom momente mi naskocilo srdce ...
bol som velmi nahnevany lebo som presiel v zivote vsetykm moznym..vsetki sny som si splnil..uz en jeden mam a to lietat na paramotore... preto aj chapem nazor jedneho z vas ze je nieco dolezite a so smrtou som zmiereny... nemusite fajcit pit a neviem co..ak nemate zmysel zivota ... ak nemate ciel..ak nechcete rast... mozno budete zit..ale to nie je zivot.. moj brat je taky..zije..ale stastny nie je .. a zavidi mi co som v zivote prezil..
trochu som sa vykecal lebo nemam s kym... tak mi prepacte ...
postrehy z kardiologie: holther som mal dva krkat - stratili vysledky...
vcera s firbrilaciou na mna nemala mudr cas...- isla na pohreb...( asi chodi casto s takym pristupom) navstevoval som asi 5 lekarov... ani jeden mi nevenoval potrebny cas... cas straveny v ambulancii bol o papieroch a asi 3 podpisoch aby to nepadlo na mudr...
vymenit ju nemam zatial za koho.. v nasom okr su dvaja ... jeden lepsi ako druhy...
ZDRAVOTNICTVO U NAS SKONCILO ...
nech sa nam splnia sny Ľudia ... (y)

derik

Jozef 223 ..to s tym fajcenim a kavou ma pobavilo, ale ak ti len tolko staci ku stastiu, tak je to fajn :)
..ja nepijem kavu, alkohol, nefajcim a myslim, ze moj zivot nie je menej hodnotny :)

Jozef 223

No ja mám čochvíľa 40 rokov, asi 5 rokov 3x týždenne tvrdo makám hodinku vo fitku a napriek tomu mám pulz okolo 85 a zvýšený tlak. Beriem lieky, tlak je 140/90. Je síce pravda že kávičkujem a fajčím ( čo inak má človek zo života že :-) ) ale aj tak mám ten pocit že ak raz máš od Boha nadelený vyšší tlak či pulz tak s tým nič neurobíš :-)

peter daniel

páči sa mi tvoj prírodný prístup,- určite v ňom zotrvaj, ale tiež by si sa nemal úplne brániť kompromisom s "oficiálnou zdravovedou". Držím palce na nájdenie najlepšej cesty. A inak, len tak mimochodom,- zdravie si koniec koncov zvyknú najviac vážiť a chrániť tí, ktorí tak trochu načrú aj do nejakej tej choroby,- takže ber to ako cestu. sevas

ceky

eviket:
hm...dik za pochopenie;)...mne by to nevadilo... ale som športovec...rád behávam...inak by mi to bolo v podstate jedno ako tebe...som presvedčený teraz na 95% že sú to extrasistoli... ak sa to nebude zhoršovať(čo pochybujem, pretože je to myslím následok vysokej hladiny železa) tak mi je to jedno...uvidím čo povie doktorka na hematologii...to bude príčina aj problémov s kĺbami...
house:
keby bezhlavo počúvam lekárov, tak napr. beriem tabletky na tachykardiu, ktorú holter na moje požiadanie vylúčil... ale dik za odpísanie... cení sa...dozvedel som sa aj niečo nové...
karioll:
správy:
no...našiel som to ale videl som len to čo som čakal... primitívnu reportáž s monimom informácií aké sú dnes každodennosťou správ... ešte keď začnú ukazovať kačičky z bojnickej zoo tak to už mám dosť...ide im len o to vyplniť ten dlhý čas...čas ktorý stanovili konkurenčné TV a oni nemôžu zaostávať...je to biznis...manipulácia...udržať človeka pri TV čo najdlhšie... zavesím sem link lebo hladať v ich archívoch je zábavka...:
video.markiza.sk ... nepopieram, dozvedel som sa aj niečo...napr. som nevedel som že si za to môžem aj zaplatiť ale samozrejme cenu nepovedali...aj tak dik... dobrý pocit keď vieš že si na teba človek spomenie aj doma pri správach... ;)

KRVNÝ OBRAZ:
Hypersideraemia...hormony myslím v poriadku... myslím že to už budú trvalé následky...Srdce pravdepodobne, pečeň možno a kĺby začínajú... ale dúfam že kĺby ešte zvrátim...musím upraviť ten krvný obraz... železo je sviňa záležitosť... uvádza sa že následky čo spôsobí sú už nezvratné...asi dám na chvílu pokoj športu aby som kĺby toľko neničil...neviem ako to doma na zadku vydržím ... karioll ...rozumieš sa cez kĺby?
Nepozoruj sa toľko:
asi teraz vyzerám ako hypochonder :P ale som človek čo si váži zdravie... chce športovať... je to pre mňa všetko... bojím sa o zdravie tak sa oň zaujímam... viem ... je v tom aj placebo efekt...ale to je daň čo musím zaplatiť za môj záujem... hádam si to nieako vsugerujem a ten problém odstránim...
p.s. dik za vaše odpovede

karioll

ceky
pozri si dnesne televizne noviny na markize,asi v archive na internete,uplne na konci hovoria lekari o tom,co ti tu ja vypisujem

karioll

normalny tep v klude je 60-100,vytvalostni sportovci,niektori,maju v noci tep okolo 30,tak ich musia budit,aby sa poprechadzali,lebo to je na umretie.ja osobne mam dni,ked mam 52 pred spankom,vseobecne je nebezpecny tep pod 50