Tachykardia a arytmia...šport?

Príspevok v téme: Tachykardia a arytmia...šport?
ceky

mám 19 a som športovo založený.... mám rád vytrvalostný beh a nemienim sa tým zaťažovať...doktor mi predpísal tabletky na zníženie tepu ale neužívam ich...rozhodol som sa pre šport...športovci mávajú nižšie hodnoty úderov pretože ich srdce je silnejšie a nepotrebuje toľko biť... doktor mi totiž najskôr nahodí tabletky a potom ma chce sledovať holterovým monitoringom...môžem ho... nebudem sa dopovať nieakým svinstvom čo nemôžem len tak vysadiť pre silu tých tabletiek...je mi to fuk... tabletky do seba nedám takže buď sa to upravý športom alebo mám proste smolu... C´est la vie - taký je život....každý raz pôjdeme ;) ... ale nieaké naturálne cesty by ma potešili... ;)

karioll

ceky
neviem co ti mam na to napisat,ako donutit lekarov,aby ti spravili tie vysetrenia,viem ze mas na ne narok a je to uplne obycajne vysetrenie.ved ked ti obvodna vybavila tlakovy holter,musi mat moznost aj ekg.prestan sa pozorovat,lebo sa z toho zblaznis,a pri extasystolach je velmi dolezita psychika.opakujem,lieky sa davaju velmi zriedkavo,na extrasystoly skoro vobec nie,ked je znamy ich povod.preto ti musia spravit tie vysetrenia v poradi,ekg holter,echo srdca,zatazove ekg.ked si nevies poradit,skus vymenit lekara,alebo povedat,ze das na nich podnet na urad pre dohlad nad zdravotnictvom,ci ako sa to vola.betablokatory ako spominal house sa davaju ked mas tachykardiu,cize tep v pokoji nad 100.a co sa tyka tich liekov,sme sa predsa bavili,ze keby bol tvoj stav taky vazny,ze by si ich musel brat,tak by si mohol ist na tu "operaciu".preto uvodzovky,lebo je to jednoduchy zakrok.a riesili sme to s jednou pani na tomto fore problem,kde jej dcera ma 20 000 extrasystol za den!!!cize zhruba kazdy piaty tep.a este neviem ci som ti to pisal,treba krvny obraz,hormony,mineraly nechat vysetrit,ale ved to ta tvoja obvodna musi vediet,teda,mala by

house

Ceky treba pocuvat lekarov, ja beriem betablokatory uz asi 35 rokov a vdaka tomu zijem nemam zvacsenu lavu komoru
aj si vypijem ( s mierou).Hlavne je nefajcit.Srdiecko ak pracuje rychlo skor sa opotrebuje vid otacky agregata u auta.
Nepodcenuj to da sa s tym zit bud rad ,ze nemas onkologicke ochorenie ...
Blahodarne posobia pravidelne sprchy prechadzky a hlavne klud, je to vacdinou
nervoveho povodu signaly idu z mozgu.
Jogisti cvicenim dokazu znizovat pulz az na monimum 40.

eviket

Ahoj nestastnik.. viem si predstavit, ako sa citis, tiez som mala presne tieto iste problemy resp. mam. dokonca som kvoli tomu ani nemohla (podla doktora) vycestovat za hranice... ked sa mi to objavovalo castejsie, zasla som k obvodnej, ona ma popocuvala, diag.-extrasystoly. Poslala ma na kardio, kde mi na druhy den dali EKG holter, a ked si doktor pozrel vysledky, povedal ze som uplne v poriadku, ze to nie je nic nezvycajne.. ono velmi zalezi aj na psychike, ked som uplne v pohode, klude, vyrovnana, som ok, akonahle ma nieco rozculi, dam to svojmu srdiecku pocitit.. Ale zeby som sa naucila nevsimat si to, nemozem povedat, je to take zvlastne, niekedy neprijemne.. Tak vidis nie si jediny, kto ma take problemy :)

ceky

karioll
poraď, čo mám teraz ako robiť?... dostal som toho holtera čo som vravel a ten im ukáže že doktorova diagnoza tachykardia bola zlá...robil som si totiž priemer za 8 hodín pozorovania a ten je 68,7 úderov za minútu...najmenší počet bol aj 42.. fajn, prídu na to že doktor je vol a nehal ma brať tabletky na srdce na to čo nemal...(ako vieš, nebral som ich)...prídu vlastne na nič... a ja budem opäť tam kde som začal... ešte ma vyhlásia za hypochondra... čo mám robiť? nemáš na sklade nieakú zázračnú vetu, ktorá ich donúti sa na mňa pozerať z iného pohľadu? ocenil by som aj odpoveď na nižšie otázky...

Ceky

karioll
v akom svete to prosím žijeme? oni mi dali domov holter na krvný tlak... síce mi zmerajú tým počet úderov ale vôbec ich netankuje že môj problém je v občasnej nepravidelnosti úderov... nie som odborník ale aj blbec si domyslí že na to treba EKG holter alebo ako by som ho nazval...a nie tlakomer!!! kua toto zdravotníctvo.... človek aby sa rovno zakopal...

ceky

karioll
zmysel mojej otázky je v mojich plánoch...sú dôležité a tá cesta ktorú sa hodlám podstúpiť je priorita číslo jeden za akúkoľvek cenu. Keď by to znamenalo že lieky čo mi nasadia na upravu rytmu kôli tomu čo si písal (komorove extrasystoly) budú znamenať že mi odhalia v krvy ich prítomnosť a to mi nedovolí tú cestu podstúpiť, nepodstúpim liečbu a risknem to bez nej. Je to pre mňa veľmi dôležité. Môj organizmus je na to pripravený ale niekomu by sa to nemuselo páčiť. To je všetko čo môžem povedať. Takže tie lieky na kom. extr. sa nezistia už po mesiaci? Ale liečba tejto diagnozy neznamená doživotné liečenie. Alebo ano?

karioll

ja som uz stary na sport,v zasade ked mas ok echo a ergometriu,nic ti nebrani v zivote aky chces mat.kazdy rok sa zvykne robit kontrola

karioll

na vysoku hladinu zeleza to neviem,v tom sa nevyznam.ak ti daju lieky na upravu tepu zvycajne sa beru dozivotne,keby si ich vysadil tak do mesiaca by sa uz nedali najst v krvi,ale nechapem zmysel tvojej otazky,ved som ti jasne napisal postup vysetreni

ceky

karioll
sú vôbec lieky ktoré by sa po dlhšej dobe dali v krvy objaviť?... ide mi konkrétne o lieky na toto a ešte na vysokúp hladinu železa.... je mi jasné že sa používajú rôzne, ale mňa zaujíma či sa používajú aj také ktoré zostanú v krvy dlhšie ako pol roka po vysadení...a ak, tak konkrétne o akú liečbu sa jedná... dik

ceky

karioll
keby ma liečia tými liekmi čo liečili teba, ako dlho mi bude v krvy kolovať zistiteľné množstvo látok vyvolaných iba tými liekmi? koľko nude trvať kým sa to v tele úplne rozloží a z krvy nič nikto nezistí?...teraz keď si vyliečený, si stopercentne funkčný?....myslím: si schopný, keby chceš, robiť teraz atleta?