ako mám prestať???

Príspevok v téme: ako mám prestať???
ou yeaaaaahh

Mám 14 a poslednou dobou sa moj zivot radikalne zmenil...stratila som priatelov..nestratila vlastne som ich vymenila za inych..myslim ze to zacalo tym ze sa so mnou rozisiel chalan s ktorym som bola uz rok..kvoli nemu ale aj kvoli nude som prestala chodit von s kamaratmi..nakoniec som sa zacala s tykat s dievcatami ktore som uz dlhsie poznala ale prilis som ich nemusela zoznamili ma s nimi moje kamaratky zo skoly..zrazu som mala pocit ze opet niekam patrim a ze mam ma znovu niekto rad...milovala som tie baby uz som enohovarala ich ani nikoho..problem je v tom ze nove prostredie prinieslo do mojho zivote pomerne vela zmien...a tu nastava ten problem..zacala som fajcit a pit a oddavat sa vsetkemu co pre mna bolo vtedy tabu...hambim sa ze z maleho dievcata ktore strasne lubilo jedneho chlapca a chodievalo hravat futbal som strasne rychlo vyrastla...milujem svojich terajsich priatelov ale nemozem zabudnut ani na tyc starych..chcela by som prestat fajcit ale mam pocit ze sa uz z toho nedokazem vysekat..alkohol je pre mna dost dobry kamarat a vzdy ked sa citim blbo rada si dam cigu alebo si nieco vypijem...mrzi ma ze stratim detstvo kvoli veciam ktore ani vobec nepotrebujem...dalsim problemom je ze mam pocit ze rozdelujem rodinu..nie celu ale mna a moju mamu..otec nic netusi ale mamina urcite...chcela by som aby raz prisiel den keyd by som jej mohla povedta celu pravdu keby sa ma opytala co je s tebou mozes mi to povedat nejak to zvladneme...aj tak by som nemohla povedat..asi mam zniceny zivot pijem fajcim som pomaly to co sa o mne rozprava mrzi ma ze som ti to spravila...strasne by ju to sklamalo...strasne a to by som si v zivote neodpustila..aaa vlasten mozno to vsetko zacalo tym ako sa zacalo o mne rozpravat ze som stetka..mozno to ma tak poznacilo...viem ze je to asi moc vykreslene podla vas ale ja si nevymyslam...mrzelo ma ze uz pred 1rokmi o mne hovorili ako o lahkej casto som plakavala ved som mala 12 a vtedy som sa prvykrat olizovala..nikto nechapal pojem toho slova...teraz som o dva roky starsia a citim ze sa cim dalej tym viac priblizujem ktomu co sa hovori...sice som s nikym nespala a ani sa nechystam ale olizovat sa s kazdym koho vidim mi uz nerobi problem a som dost podla..dost..navyse sa mi zda ze kamarati ktorych mam teraz ku men neprejavuju ziadnu uctu a bohvie ci ma maju vobec radi..Vymenila som zivot slusneho dievcata za zivot divokeho teenaegera ktory nema uctu ani sam k sebe..napriek tomu stae snivam a mam ciele..lenze neviem ci sa vobec niekde dostanem ak budem takto pokracovat.napriek tomu vsetkemu sak milujem svoj zivot priatelov a rodinu..je vobec normalne ze milujem samu seba a to co robim ked je to zle???..prosim pomoc ako mam prestat byt zlou..vratit sa do minulosti alebo opet zmenit zivot??..viem mam len 14 ale myslim ze to dost zalezi na rovoji mojej osobnosti...dakujem za pochopenie prosim piste...dakuejm...

heaven

Tak na to ze mas 14 tak klobuk dole ako si to vsetko presne popisala a realne pozrela na svet. Fakt, v 14 by som taketo nieco o sebe nedokazal napisat, som prijemne prekvapeny.
Teraz nieco k tym cigaretam a alkoholu.
Cigarety - tiez som fajcil, asi 4 roky, 3 tak intenzivnejsie. Nebolo to lahke prestat, ale povedal som si jedneho dna ze koniec a od vtedy su to 4 roky a uz som si nedal. Najviac to lakalo v bare a pri popijani, ale da sa to. Metoda postupne menej a menej nefunguje-odskusane 2x, pride tazsie obdobie alebo diska a das zase krabicku. Aj teraz mam este obcas chut si zapalit...
Alkohol - ja som pil len na diskotekach, inak nie a vyrastol som z toho, ale zacal som az v 16. Ako prestat nech popisu ini, ja som pil len kvoli nalade a mal som to vzdy pod kontrolou.
To ze milujes svoj zivot a aj seba je to najlepsie co mozes pre seba urobit. Podla tvojho prispevku si rozhladene dievca-slecna a ak zacnes pouzivat rozum tak toto obdobie prekonas. Nejdes teraz na strednu? Tam bude partia zase ina a mozno bez chlastu a cigariet.

ou yeaaaaahh

uzmamrozum:..dakujem za tvoj prispevok dost si mi prehovorila do duse..no nemyslim ze som az taka zla ako si ty bola to nic v zlom ale mozno by som sa dokazala takou stat ... a myslim si ze ktomu by mi prispel hlavne chlast keby som bola az taka ozrata dokazala by som skusit hocico aj vyspat sa s hocikym a to praveze nechcem...nooo od pondelka prestavam fajcit a na chlast mam co raz menje penazi takze urcite budem obmedzovat aj to...aa ty si zacala s tym co si robila tiez kvoli partii??...to ma dost zaujma....lenze ja by som chcela prestat aj sa budem snazit ale pre man su ti ludia vsetko..uplne vsetko ak stratim ich tak skoncim urcite horsie ako keby som mala s tymto pokracovat...aaa o rodicoch sa ani nevyjadrujem ak by mi na to prisli tak by ich to uplne znicilo a celu rodinu si myslim tiez...dakujem za prispevok strasne...

ou yeaaaaahh

Veronika1603:...nooo partiu uz zmenit nemozem pretoze oni ma vlastne vysekali s toho co som predtym stratila a oni mi dali najavo ze som neni stetka a neviem co a ze im na mne zalezi...ja ich proste potrebujem...aj ked je to cim dalej horsie ale oni su stale pre mna vsetko....od pondelka som sa rozhodla nefajcit a na chlast sa uz minaju peniaze takze aj ten budem urcite obmedzovat...aa maminu si neviem predstavit viemm ze by ju to zranilo ale ja nejako nedokazem proti tomu bojovat nikdy sa nedokazem premoct...je to dost tazke ked kazy fajci a pije a ja nemozem byt ina...mozem ale nechcem..asi v tom to bude...aaa mama mi stale co raz menej veri a myslim ze toto uz by ju totalne polozilo a mne by to znicilo zivot viac ako teraz....no ale pondelkom sa snazim menit tak drz palce....aa dik za prispevok...

uzmamrozum

ahoj. je dobre ze to chces zmenit ale nestaci o tom len pisat, musis to aj spravit...a hlavne kym nieje neskoro...moj prispevok by ti mohol trosku pomoct ...ak sa chces naozaj zmenit

ja som zacala fajcit aj pit v 14, rok na to trava a sex, kurvila som sa kade som chodila, utekala z domu, skoncila som u psychologicky kvoli podozreniu ze beriem drogy, ale vyzerala som ako mrtvola lebo som bola tazka bulimoicka, bola som taka troska ze hned na prvom sedeni som sa rozplakala - psychologicka ani nemala sancu sa ma opytat,ci ma nieco trapi... neskor som sa zalubila prvy krat vo sovjom zivote, ale poslal ma do p... pre vsetko toto co som robila...velmi ma to bolelo, a chcela som sa zmenit, ale trvaslo to este niaky cas, dnes mam 20 idem na vysku, a viem ze keby som sa mohla vratit v case nic z toho by som nezacala robit, len kvoli partii alebo len tak..velmi som ublizovala mojim rodicom, teraz ked uz som dospela viem ze kebyze s tym vsetkym nezacnem tak skoro o nic by som neprisla...

zamysli sa este nad sebou poriadne, a dufam ze ti moj prispevok pomoze.

Veronika1603

je obdivuhodne ze si priznavas chyby,ktore robis...su to obrovske chyby ktore ti casom znicia zivot...hlavne rodinu ktora ta lubi..musis s tym rychlo prestat.bolo by asi potrebne zmenit partiu.nieje normalne aby si fajcila a uz vobec nie pila alkohol.skus si predsatvit ako by sa tvarila tvoja mama keby ta videla opitu,s cigaretou sa olizovat s hocikym???zmen to kym je cas