som na dne

Príspevok v téme: som na dne
nevladzem

Potrebujem radu. Co mam robit aby som bola stastna, mala zmysel zivota. Neviem si dat s tym rady. Nic ma nebavi. Dni mam sprevadzane depkami uz pol roka. Usmev z mojej tvare zamenili vnutorne slzy. Proste strasny pesimizmus. Ani s priatelom to nieje bohvie co, sme spolu dva roky a ide to stale dolu vodou, vsak viete ako to chodi, ze len rok je taka sialena zalubenost, ktoru potom zameni stereotyp. S tymto si tiez neviem dat rady. Mam pre boha 18 a mna rozhadze hoc aka somarina a ja uz hned myslim na samovrazdu..a vzdy sa ta somarina aj dokonca vyriesi a co keby sa nevyriesila, co by som pre boha spravila. Som mlada, psychycky na dne, nechapem samu seba. Prosim pomozte mi, co mam robit, co sa mam nadopovat antidepresivami? ci? este som k tomu aj tehotna, v druhom mesiaci.

ceky

ja ti poradím a veeľmi dobre. Nemusíš behať ani k psychiatrovi.
riešením je Maslowova hierarchia ľudských potrieb. Je to čierne na bielom ako sa stať šťastný človekom. Skladá sa z piatich stupňov a pochopíš ju za 5 minút štúdia. Znie to tak jednoducho až si skeptická čo? vyskúšaj;)

oldman

Milá nevládzem to akým štýlom píšeš hovorí o tom,že už dávno nemáš iba osemnásť,ale depresia a vnútorné slzy nejdú k sebe.Ak máš depresiu tak nemôžeš mať aj vnútorné slzy.Vnútorných sĺz je človek totiž schopný iba v hlbokom žiali napr.za veľmi blízkym človekom na ktorom bol závislý psychicky.Depresia má rôzne podoby,všeobecný nezáujem o život ako taký,spôsobené presýtením a vnútorným odporom ku všetkému čo robíš,následne chýbajúca sebaúcta a odumretie všetkých citov,vedie ku samovražedným pokusom. Pomôcť prekonať tieto dva rozdielne psychosomatické stavy Ti môže len veľmi silný blízky človek v Tvojom okolí.Ak takáto osoba v tvojom okolí nieje vyhľadaj odbornú pomoc.