Pre vsetky milenky! Prosim citajte!

Príspevok v téme: Pre vsetky milenky! Prosim citajte!
"postihnuta"

Mile damy - milenky! Nejdem Vas odsudzovat. Viem, ze vsetky co tu piste nie ste vypocitave, ale zial zalubene. Aj napriek tomu, ze je to silne, budte prosim rozumne a nebudujte si svoje stastie na nestasti inych! Niektore mate mladsich, niektore starsich partnerov. Okrem toho, ze ublizujete nic netusiacej, castokrat milujucej manzelke, myslite prosim aj na deti svojich partnerov. Som dieta rozvedenych rodicov, ked som mala 20 rokov. Teraz sa mi asi rozvadzaju susedia- obidva rozpady vztahov su pre neveru!A to este nehovorim, kolko vztahov sa takto rozpadlo v okoli, alebo kolko ludi na okolo podvadza ci je podvadzanych. Vy si myslite, ze ked Vam partner narozprava, ze nie je vo vztahu stastny alebo ze im to neklape, ze je to pravda? Smiesne! Kazdy vztah riesi problemy. Ludia su individualne osobnosti a tak su casto ich nazory odlisne a problemy sa riesia hadkami, nervozitou- nie len v partnerstve, vsade! Ak nejaka rodina aj riesi nejake problemy, maju sa riesit vzajomne a nie tak, ze si jeden najde dalsieho partnera, ktory ho polutuje, vypocuje a postazuje si na toho "zleho" partnera. Ak si Vasi partneri stazuju na svoje zeny ci priatelky, skutocnost je taka, ze ich lubia a preto su s nimi. Mozno maju nejake krizy a problemy, ale vy ste pre nich len fyzicke a psychicke rozptylenie problemov. Pri vas sa odreaguju, ale ostavaju s tymi, ktorych lubia! Chlap totiz ked miluje, tak o svoje stastie bojuje, za akukolvek cenu!!! Ak by chceli byt s vami, tu bolest ktoru sposobia by isto pretrpeli a zvlast ak tie vase vztahy trvaju tak dlho! Viem ze je to tazke, ale vy sa trapite a este aj sposobujete trapenie inym! Stoji to zato? Ak uz nemate vlastnu hrdost, rozmyslali ste niekedy nad detmi svojich partnerov? Ohlasujem sa preto, lebo mi uz tato nezodpovednost a bezcharakternost lezie na nervy. Nasi mladi susedia mali v manzeltsve posledne dost hadky. Deti, peniaze, domacnost a tak...klasika v manzelstve. Zena to riesili tym, ze si pisala s ludmi na pokeci a nasla si mladsieho milenca. Prva na to prisla dcera, ale mama tvrdila, ze je len kamarat. Hm...jasne, deti nie su sproste! Uz to prasklo a zistil to aj manzel! Hadky, ublizovanie a krik su na dennom poriadku. Vcera v noci som stala pod oknami cinzaku a triasla sa strachom, lebo ich dcera - 17 rocne dievca chcelo z toho vsetkeho skocit z balkona. Mile milenky, viete co vsetko spravi vasa laska- navyse vlastne asi ani nie stastna s nami detmi?! Ich maly syn tomu este moc nerozumie, ale verte tomu, ze vsetko co doma vidi si zapamata! A dcera? Je vo veku, kedy spoznava vlastne lasky, okutakava si opacne pohlavie a tak. Co myslite, ze to spravi s jej psychikou? A to uz chodi z toho k psychologicke! Ja Vam teda poviem co! Mam 25 a nedokazem verit, ze raz nebudem podvadzana, lebo sa moj mily zalubi, alebo mu prepne, lebo ho zvedie nejaka krava, alebo naopak prepne mne, ublizim mu, alebo si znicim rodinu. Viete ake su tie myslienky bolestne??? Som dost silna osobnost, znesiem vela a nedam si ani skakat po hlave, ale od rozvodu svojich rodicov a vnimania tohto egoistickeho myslenia na okolo som neuveritelne ziarliva. Nicim tym seba a obcas aj svojho partnera. A rovnako su na tom moje dve sestry! A komu za to vdacim? Jednej krave, co uz rozbila zopar manzelstiev, resp. ich narusila, ale nie stastne pre odpustenie vydrzali. A to to ani nebola mlada zaba, pri ktorej by len otcovi po 40- tke preplo a chcel si dvihnut ego! Vsetko to boli a zije sa s tym dost na hovno, tak sa prosim nad sebou zamyslite. Dakujem v mene vsetkych rozvedenych deti a ich matiek (obcas aj otcov)!

[zruseny12]

presne tak...
a este jedna vec,TEORIU mozem ovladat ako chcem,ale ked sa vyskytne nejaky problem...teoria nestaci...LEBO LUDIA MAJU TAK ZLOZITE POVAHY... a nemozem si povedat,ked sa mi nieco stane...aha teorii som citala toto a toto... TAK TOTO NAM VTEDY URCITE NEPOMOZE...
a presne ako pises a mam to aj zazite...LUDIA,KTORY VNUCUJU A POUCUJU INYCH AKO MAJU ZIT,SAMI NEZIJU PODLA TOHO...ANI IM NEIDE TAK O TO ABY CLOVEKU POMOHLI,AKO TO ABY SA NA NIEKOM VYBURILI,ALEBO NEVIEM,AKO TO NAPISAT...
ja takym ludom hovorim,ze su NEVYROVNANY.../sami nemaju v zivote klud,a este sa snazia vnasat to medzi inych,ale tvaria sa aky su dolezity/
NECH SI ZIJE KAZDY AKO UZNA ZA VHODNE,ALE NECH NEUBLIZUJE INYM...TO JE PODSTATNE...

keeetr

vieš prečo som to urobila...len preto, že som vedela, na čo budeš reagovať...a dospeješ do takéhoto presne štádia, že sa ukľudníš....a začneš písať tak ako si teraz...zo svojho pohľadu, to som od teba presne čakala, že napíšeš...nebolo to ideálne...ale žili sme tak, rodičia to zvládli aj ked situácia bola táka a taká...

aj tak som vedela, že za škoripinou, ktorú si navonok hrala, sa skrýva niekto, čo môže byť užitočný tejto debaty....len preto si do nej vstúpila, lebo si mala potrebu....

nijako inak by som u teba nedosiahla to, aby si sa začala normálne rozprávať len tým že som ťa poriadne vyprovokovala...a vedela som, že potom začneš hovoriť k veci...to bolo jasné...aj swai to pochopila a vidím, že aj ty....

to čo som napísala, tak nad tým som sa dobre zamyslela, a ospravedlnujem sa až teraz....chcela som, aby si dala niečo aj ty do témy.....a podarilo sa mi to....

ja som tu stred....ani zástanca nevery, ani stúpenec nevery......len sme mohli pozrieť na neveru z rôznych hladísk, z rôznych uhlov-----mileniek, žien, detí...možno sa posekať, možno si niečo odniesť...všetko to do debaty patrí...

aj tak si myslím, že môžeš ľudom povedať ešte viac....a tak, aby ťa nikto neodsudzoval....a ver mi, že to nik neurobí...ale každý tu musí rešpektovať jeden druhého...

mne tvoje vulgárne slovo už nevadí....momentálne.....

sway

doubledog
!Bravo! doubledog,vniesol si sem aspon trochu poriadok.
Ja napriklad obdivujem na chlapoch tuto vlastnost,vyjadrit sa jasne,strucne a vystizne,toto nam zenam casto chyba a potom vznikaju nekonecne diskusie:-))
Petuska vidis,co ti keetr napisala,naozaj to nemyslela s tebou zle,tak teraz ty pre zmenu trochu potrap to svoje ego:-)

doubledog

tu si treba uvedomit dve veci, dost to tu miesate a preto si ani nikdy neporozumiete

1. ako sa realne ludia spravaju

2. ako by sa podla vas spravat mali

c.1 je ciste pozorovanie skutocnosti, to kazdy uzna, ze nevera z hladiska vyskytu bezna vec a zjavne plno nejaku dolezitu spolocensku, biologicku alebo psychologicku potrebu

c.2 je velmi osemetna vec, pretoze kazdy ma plno receptov ako treba zit.
len vacsinou ich uplatnuje na tych druhych. ale aj ak podla nich sam zije, nema ziadne pravo ich vnucovat inym.
ludia, ktori inym hovoria, ako maju zit, su nebezpecni.

Petuska B

keeter ja sa nehnevam ale nebudem sa bavit s niekym kto ako to napisat spravne, si obtieral usta o mojho milovaneho otca. Nebol svaty, ani moja mama, ale svojich rodicov si vazim, ze ma vychovali, podla vas nespravne, podla mna mi do zivota dali vela, neboli idealny rodicia, ani jeden z nich, ale treba si uvedomit, ze neboli zly, ani otec nebol zly, aj ked mal milenku, snazili sa aby ich chovanie nas deti nikdy nijak neovplyvnovalo, snazili sa nas chranit a verte, ze ked mi slo o zivot, tak sa otec vykaslal uplne na vsetko a sustredil sa na svoje dieta. Preto nikomu nedovolim, aby sa navazal do mojej rodiny, vy ako cudzi ludia sa mozte vyjadrovat ku mne a mojim prispevkom, za tie ma mozte sudit a odsudzovat, no ja som ani raz nikoho z vasej rodiny do ust nevzala. Pre mna si horsi clovek keeter ty ako ja. Je mi jedno co si tym myslela, alebo chcela dosiahnut, to nie je ospravedlnenie, takisto ako neexistuje ospravedlnenie pre moje vulgarne slovo, preto sa zan ani neospravedlnujem. Ja sa nad sebou zamyslam, ale ty by si sa keeter mala tiez. Nevinnych ludi, ktori nemaju s touto debatou nic spolocne by si mala vynechat. To je vsetko. Viac povedat nemam co a ani nepoviem.

keeetr

presne swai to zistila...je to môj sposob ako ta upozorniť, že sa uvedom...swai to pochopila......

vôbec sa jej nezastávam a ani nikoho, každý je tu za svoj názor...

petuška...aspon trocha cítiť z toho čo si napísala, že si sa ukľudnila a môžeme sa rozprávať ak chceš...tvoj úvod do témy, všetkých podráždil...preto som ti to dala týmto spôsobom pocítiť až sa spamatáš troška...a ideme na rozumnú diskusiu...aj swai k tomu prišla..a sama od seba.

rada by som sa porozprávala aj s tebou ak to bolo u vás bez označovania obmedzenosti a podobne....

lebo tvoj život je tiež zaujímavý...a môžeš ho všetkým podať taktne....a my môžno tiež niečo pochopíme..nehovorím, že s tebou musíme súhlasiť....tomu verím, že určite niečo pozitívne do debaty by si mohla priniesť...

rofl

no skoda, ze ste sa tu posekali. ale dalo sa to cakat. skuste sa viac respektovat. kazdy je individualita. nevnucujte si nazory a neurazajte sa. ako vas moze rozhadzat to, ze niekto ma iny nazor. ved vy s tym clovekom nezijete a ani ho nezmenite. respektujte sa a budete respektovany.
no a teraz sa pokusim k teme: myslim, ze keby si kazdy clovek hladal partnera s ktorym sa podla moznosti co najviac podoba, nemusel by potom riesit taketo problemy, ktore vznikaju len z rozdielnosti povah. ja osobne za najdolezitejsie povazujem rovnake, resp. podobne hodnoty, nazory na zivot, nazory na vztah a pripadne by tam asi mala byt zhoda aj v cieloch. vsetko ostatne sa da vyriesit toleranciou. keby ste si vcas ozrejmili niektore veci, ako napriklad sway s priatelom, ze si povedali, ze ona chce otvoreny vztah a on neche inu zenu ako ona, tak viete na com ste a vlastne si potom nemate co vycitat. lebo ste boli oboznameni so situaciou. tajit to a skryvat sa je klamstvo, nekorektne a nefer voci tomu druhemu. zvacsa sa skryva ten, kto vie zo urobil nieco zle.

sway

Petuska B
Ja som si napriklad po utokoch keetr uvedomila,ze asi naozaj to co pisem,moze vyzniet ako "svata pravda" a nestrpim pomyslenie prijat iny nazor a uznavam,ze v tomto mala pravdu.Vysvetlila som,ze je to asi tym mojim automatickym direktivnym sposobom pisania.Ona ma taky zvlastny sposob napominania a caka na reakciu..Ak som ju dobre odhadla.Ona teba tiez neodsudzuje a chce sa s tebou bavit,v istych prispevkoch to prehnala,do rodiny sa ti navazat teda ozaj nemala,ale ty si na zaver svojho prispevku,ktorym si dnes vstupila do diskusie napisala odkaz vsetkym,ze su obmedzene..To nebolo pekne,aj ked si to mozno myslis:-)Tu uz nejde o nic ine,iba o FORMU.

Petuska B

Prečo keeter, lebo sa ťa zastala? Osobne si myslím, že si to celé začala ty keeter a zámerne, kvôli tebe som dnes vôbec do témy napísala. Pokojne ma odsudzujte, aj ty sway za to vulgárne slovo, ale treba si všímať aj to, ako k tomu došlo a kto ma k tomu vyprvovokoval- tvoja kamoška keeter :-) Ja som tu písala k téme, nie dnes.