Problem s dychanim

Príspevok v téme: Problem s dychanim
prirzak

Dobrý den,
volam sa David a mam 15 rokov.
K problemu. Mam problemy z dychanim, nie vsak take, ktore by mi branili v cinnosti nepocitujem ani dychavicu a ani nekaslem. Mam vsak sucho v nose (niekedy upchaty, nie vsak soplom) a pri dychani z hlboka aj sucho dolu v krku. Niekedy mam tiez pocit ze mam male hrdlo, akoby mi v nom nieco prekazalo. Parkrat som mal pocit ze sa nemozem nadychnut do celych pluc. Ale ako pisem neprekaza mi to v ziadnej cinnosti.
Mam len strach ci sa nejdena o zaciatok astmy,rakoviny ci nejakeho ineho ochorenia. Mojmu otcovi pred rokmi zistili chronicku latku. Mozem to mat v genoch? Problem mam zhruba od zimi.

[zruseny8]

ano, to mas z kvapiek. nemal by si tak casto pouzivat kvapky. pomahaju ti vobec? pretoze mne nikdy kvapky nezabrali a nadcha mi presla sama. ako prisla tak aj odisla. nie vzdy treba pri kazdom kychnuti, zakaslani zacat uzivat lieky alebo nieco podobne..potom telo nema dostatok obrannych latok, nema sa ako chranit

priznacka

no vies ja som uz vyskusala vsetko a nikto na to co mi moze byt...pred polrokom mi vyberali nosnu mandlu, o tyzden neskor mi to reoperovali v CA, vselijake kvapky som uz mala, atb...nikto na nic neprisiel iba po mne pozerali jak na hypochondra...ale co uz. nazbierala som si dost informacii a tak sa snazim pomoct aspon ludom takto cez net:)

narkozka

neboj toto ti urcite neublizi:)))
tak nech ti to pomoze, vies mne uz nepomoze nic tak aspon niekomu keby pomohli moje rady:)

priznacka

fajn mojenko, takze mas napuchnutu a vysusenu sliznicu z kvapiek.tvoja sliznica je teraz ako narkoman navykla si a pyta si dalsiu davku, ked ju nedostane napuchne este viac. vysad ich a sliznica ti casom odpuchne(mozno to bude zo zaciatku neprijemny pocit stale plneho nosa)ale potom uz bude dobre:) ak to nepomoze tak pekne klusame za lekarom na orl a alergo:) vela stastia!

prirzak

Nie nikde....ale dlhodobo som si daval kvapky do nosa:DD Znie to hlupo ale kazdy vecer, mozno aj ked nebolo treba.
Alergiu tiez nie...ale urcite lekara navstivim...Vdaka ze si sa ozvala

priznacka:)

priznak: ja mam to iste:) taky suchy nos, na to je najlepsie zvlazit ho napr. vincentkou, nie je navykova zvlazi ho. takze s tym problem nemam ale s dychanim hej. na ine ti neviem poradit ja som bola snad milionkrat u lekara a nic mi nenasiel a ty? ci nemas nejaku mechanicku prekazku v nose alebo napuchnutu sliznicu, nemas alergiu, nepouzivas dlhodobo nejake kvapky...na akych vysetreniach si bol? bol si na orl a na alergo.?a tiez mam 15r.- aka zhoda:)