pre zeny ktoré už rodili

krtko22

Naco chces niekomu nieco davat. Tebe dava niekto nieco za to ze si si urobila svoju robotu? Je to ich praca a maju za nu plat a ty si platis poistenie kazdy mesiac. Uz nie sme v r. 1960 ked si musela ist s taskou ku lekarovi.

inuška

Peniaze, a za čo? To je jeho práca. Ja som dala po pôrode darčekový kôš ako pozornosť, a myslím si, že to bolo na mieste. Nikdy by som nedala peniaze, to isté ako keby ste v obchode za nákup dali ešte peniaze predavačke za to, že to nablokovala.

trma

Ja sa pytam preto ze prve som odrodila pred 6timi rokmi a v nemocnici nebol ku mne dobry pristup,dokonca ked som odchadzala domov cítila som to od personalu ked mi poobliekali malu, "ber si ju a konecne chod" nikto si ma tam nevsimal. Preto teraz chcem ist rodit do inej porodnici lebo mam taky pocit ze si ma tam zapamätali a teraz by sa ku mne spravali ešte horšie. Kamaratka dala doktorovi po porode len 1000sk a na druhy den sa jej na chodbe ani neodzdravil preto mi povedala ze ju mrzi ze mu dala asi malo,keby bola vedela ze by mu radsej nedala nič ako len také"smetie". Bola som zvedava kolko je asi vhodne lebo 5000 sa mi vidi vela.

tita26

ja som nedala nič. pri porode som mala 2 porodnikov, potom ked sa situacia zhoršila a zobrali ma na salu, cisarsky porod odviedli dalši 2. ved to by som sa ani nedoplatila 4 lekarom platit. a dokonca sice sa predstavili ti, čo mi cisarsky robili, ale som si po porode nepamatala, lebo som bola totalne mimo.

milovna

co?no nehrozi.naco mu budem davat prachy?ved je to jeho job ako kazdeho ineho.kde sme.je za to plateny a vystudovany nie?tak to ma byt.ani mne nedavaju navyse ked su so mnou spokojni.mno mala by som to v prdeli.musi mu stacit gratulacia a pusa:-)

prachy

to, ze som dala lekarovi peniaze, bola moja slobodna volba. nemusela som mu ich vobec dat, pretoze to uz bolo po porode, ale ja som chcela. bola to forma podakovania sa. vela zien mi hovorilo, ze boli same na porodnej sale, nikto si ich do porodu ani len nevsimol, no moj lekar bol cele hodiny pri mne, bol pre mna aj psychicka podpora. ale je to na kazdej z nas, ci chce riskovat nejakeho babraka alebo porodit bez problemov.

lunia

Ved dobre, kazdy sme ini a mame na vec odlisne nazory... Co je na tom? Ja som tiez nedala, aj ked som chcela, potom som si to rozmyslela..

severanka

ja sa nechystám dávať lekárovi 5 000 Sk za pôrod....
ako pardón, ale odvďačenie za dobre vykonanú prácu ? ? ? veď on svoj plat normálne dostane a kde ešte dostávate len tak mimochodom 5000 Sk za dobre vykonanú prácu? mne tiež nikto v robote nenecháva len tak 5000 Sk za to že je so mnou spokojný...