Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

...,,vybratie,, mandlí...

Príspevok v téme: ...,,vybratie,, mandlí...
logen415

Ja sa chcem spýtať niekoho kto má s tým skúsenosti, alebo s tým trpel alebo dodnes trpí či berie vybratie mandlí za správnu volbu.v mojom prípade-mám také, hmm ako to nazvať priehlbiny v mandliach a tam sa mi usádza niečo ako tvrdý hnis a to vždy vyberám z mandlí.... Doktori mi vraveli, že by bolo lepšie to vybrať, no ja som zástanca toho názoru, že ak to dám vybrať, hrdlo nebude mať žiadnu ochranu.... Aký je Váš názor?

narkozka

logen415 vies my nemozeme vediet v akom stave tie mandle vlastne mas, ale pocula som ze zbytocne vyberat iba kvoli trosku hnisu by sa nemalo ale keby si mala naozaj v zlom stave tak by som urcite vybrala aby si vlastne ten zdroj infekcii nemala stale v puse. lebo napriklad moj lekar mi po par otazkach povedal ze ich nemusi vybrat lebo ak mi to nerobi az take problemy(mala som ich len zjazvene a troska zahnisane ale nemavala som anginy)tak ze mi ich nevyberie, chcel mi ich vybrat spolu s nosnymi ale potom to nechal aby ma zbytocne nezatazoval tym ked to nie je potrebne. na tvojom mieste by som asi isla este za dalsim lekarom a porovnala ich ich co hovoria a podla toho sa rozhodla lebo niekedy maju lekari velmi odlisne nazory na toto.

usiko

logen, vies, ak sa hnis neodstranuje uplne, co sa ti asi nepodari, tak sa bakterie krvnym obehom dostavaju kadekde...ja by som to tam nenechavala....okrem toho, ako ta uz len moze chranit takto poskodene mandle?

usiko

mandle,

po vybrati si po narkoze ako otapena, az do rana a potom fungujes na alfifene kvapkach kazde 4 hodiny....pn davaju na 3 tyzdne a jest mozes, no, ja som druhy den po operacii jedla len banany,no a este som zniesla kompoty, jogurty, ale nie vsetky, ako kto......

bolelo to 3 tyzdne, ale s tym algifenom sa to dalo v pohodke....

nesmies sa namahat tie 3 tyzdne....

delphia

loen tento problem ma moja 72 rocna mama. v jej veku uz mandle neodstranuju a vacsinou v zimnych mesiacoch ma hnis na mandliach. ona to riesi propolisovymi kvapkami. 2 mesiace uziva denne myslim 2x 20 kv. a treti mesiac je pauza. a takto to opakuje dookola. na davkovanie sa zajtra opytam, lebo nie som si ista. jej to pomaha a ma tych hnisavych capov uz len naozaj ojedinele, ba bola aj taka zima, ze nemusela brat antibiotika vobec. pred tym, ked neuzivala propolis, tak antibiotika uzivala aj viac x za jednu zimu.

logen415

Ďakujem za odpovede.
No angínu 4 krát do roka nemám, ono to ani moc nebolí, ale stále to vyberať... Nejak sa mi to nezdá...
Navyše ak to neplní ochranu, len je to ložisko baktérii... No na druhej strane, ak vyberiem mandle, ochrana nebude žiadna... Tak fakt neviem...

mandle

Usiko a ako je to potom po vybrati mandli,ako si sa citila,mala si bolesti,kedy si mohla jest,pit a co? kolko by som bola na pnke? diky

usiko

mala som to iste, mala so m loziska hnisu v mandliach, v tych priehlbinach, miestami som ten hnis aj citila, mavala som anginy....a ked mi dvaja cii traja lekari povedalim ze von, nechcela som, lebo som si pamatala vsetky tie historky o krvavych stikaniach mandli za sociku...potom som sa dozvedela o tom, ze sa robia aj v celkovej narkoze a nevahala som, vybrali mi ich pred 3 a pol rokmi a nelutujem.....vies, ked ti tiet mandle vyberu, odstrania ti z tela lozisko hnisu, ktory je nebezpecny...a okrem toho, funkciu krcnych mandli preberu ciastocne nosne, to mi povedal lekar...takze niem nelutujem a urobila by som to znova......

narkozka

ahoj ja mam tiez skarede mandle zjazvene a s capmi, ale nemam s nimi vela problemov tak som volila ich nevybrat. ak nemas problemy s anginami viac ako styri krat do roka tak by lekar nemal navrhnut ich vybrat. ale ak mas s nimi problemy a by som ich vybrala, ked su vo velmi zlom stave tak oni uz ochranu nevykonavaju, len sposobuju caste zapaly ktore ta casom oslabuju. mam velmi vela znamych co si ich dali pre problemy vybrat a uz nebyvaju casto chori a nemaju pocit ze by boli "nechraneni".

slovacik

Presne podobny problem riešim. Len my mame vysoke aslo 480. Ale mandle zle nevyzeraju. Skusili sme vsetko a je to v ....

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

...,,vybratie,, mandlí... - Fórum - ZDRAVIE.sk