vztah_ako dalej?

Príspevok v téme: vztah_ako dalej?
christie

zacnem hned skraja, mam vztah, nieco cez tri mesiace... ja studujem a on pracuje...
problem je v tom, ze ako vysokoskolacka mam prazdniny o dost dlhsie ako by bolo treba a brigadu sa mi zohnat nepodarilo, takze som cely cas doma... moj priatel pracuje a teda nema tolko volneho casu a kedze sme spolu len tak kratko a ja mam volna az az tak by som chcela byt co najviac s nim, no podla neho vidiet sa kazdy den nie je ok, on by to mozno radsej nechal len na vikendy a tu sa troska rozchadzame v tom co chceme, samozrejme uplne na zaciatku chcel aby sme boli spolu stale, pre neho to uz po troch mesiacoch taky zaciatok nie je a nepaci sa mu, ked chcem byt stale s nim, no pre mna je este toto stale ten zaciatok a citim potrebu byt s nim stale no to nejde a aj ked si to uvedomujem, potrebovala by som asi prefackat, lebo si jasne uvedomujem, ze si tym mozem vztah skor pokazit ako polepsit...
tak vas vlastne ziadam len o jedno, prehovorit mi do duse, vyjadrit svoj nazor a trocha korigovat moje myslenie... necitim, ze by jeho laska polavila, len asi potrebuje viac priestoru ako mu ja davam a v tom potrebujem pomoc, lebo samej mi to akosi velmi nejde a znicit si vztah len kvoli tomu, ze sa doma nudim a neviem co so sebou... a este nieco predtym som mala vztah dlhy 3,5 roka a bola som zvyknuta byt s frajerom stale, mozno aj v tom je problem... pomozte mi prosim

mellinda

Tak vo vlastnom zaujme by som ti radila odvykat sico najskor :-) Pretoze chlap, ktoreho bude zenska zaujimat aj po tom,co mu neustale vyvolava, a visi na nom, neexistuje. Si predsa samostatna bytost.A to teraz nehovorim o emancipacii. Pre zenu je vo vztahu vzdy lepsie, ked lubi "menej" aj ked len na oko, a nechava sa rozmaznavat chlapom. Lenze aby tento stav docielila, chce to istu zrucnost...nehovorila by som o tomto vsetkom, keby som nemala vlastnu skusenost. S byvalym som mala presne ten isty problem ako mate teraz vy aj s inLoweee. Prestala som sa stretavat s kamaratmi, oni ma prestali vsade pozyvat, lebo vedeli, ze aj tak nepojdem, kedze som stale s nim. Tolerovala som mu vsetko, hoci po mne sliapal, vyuzival, ako sa len dalo, skratka tiez som mu vyhovovala, lebo som bola kedykolvek po ruke, na nic sa nehnevala a ked som sa aj nahnevala, tak sa spoliehal na to, ze ma to rychlo prejde, pretoze ked nebudem s nim, co ine by som asi tak robila. Proste vedel, ze som na nom istym sposobom zavisla. Asi ani nemusim pisat, ako to dopadlo. Za chrbtom ma pekne krasne podvadzal a to dost dlho. Ked som na to konecne prisla, nasledoval ohnivy rozchod, musela som takto dostat po papluli a padnut az na uplne dno ponizenia, aby som si uvedomila, aka hlupa som bola.
S terajsim priatelom sme spolu uz skoro 4 roky, a je to celkom odlisny vztah, jednoducho hned od zaciatku pouciac sa z vlastnych chyb, som to pojala uplne inak. Vedome sa vyhybam prilisnej iniciative, drzim skor spiatocku a je to hlavne on, kto mi denno denne vyznava lasku, zniesol by mi modre z neba...Ano, mozno sa obcas nechovam ako romanticky zamilovane dievcatko a nie som dvakrat prijemna, ale milujem ho a on to citi aj bez toho, aby som mu vyvolavala a visela na nom 24 hodin. Je to predovsetkym rovnocenny vztah.
Tymto vsetkym som chcela len povedat, ze vam rozumiem, pretoze som si presla to iste, ale teraz uz viem, ze to moze byt aj inak, ze mozem byt vo vztahu stastna, ze to skratka funguje.

heaven

Baby, necital som vsetky prispevky, len v skratke, dajte polovickam volnost, netlacte na nich, ak chcu mat niekolko dni volna len pre seba resp. pre kamaratov, dajte im ho.Samozrejme nejde o meet s inymi babami, ale pansku jazdu, vyjazd na bikoch, parasutizmus atd.

christie

mellinda, ten vztah predtym som ukoncila ja... hej, mozno mas pravdu, mozno to buducnost nema, ale ja budem dufat do konca...

christie

no ja viem, neviem ci sa to da doslova nazvat problemom, alebo sme len kazdy iny... aj mne sa zda skoro na nejake problemy, ale nehadame sa, dobre si vychadzame... neviem ci sa to problemom da normalne nazvat, alebo je to proste len to, ze sme kazdy na nieco ine zvyknuti, neviem naozaj a je aj otazne, ci si ja na to budem chciet casom zvykat...

mellinda

Christie, radila som aj inLoweee predtym v jej vlastnej teme, ale neda mi to aj teraz. Najvacsia chyba, co mozes vo vztahu urobit je prave to, ze pre teba existuje priatel, a koniec. Nikoho ineho uz ti netreba, nestretavas sa s inymi ludmi. Chlapa treba neustale drzat v stave, a vo vedomi, ze si ziadana aj inde, ze mas co robit aj bez neho. Pretoze jasne, ze ked visis len na nom a on je to jedine, co ti vyplna volny cas, ho stavia do velmi vyhovujucej, avsak pre teba do znicujucej polohy. Bude ta brat ako samozrejmost, netreba ta uz dobyjat, uz si pre neho ista. A po troch mesiacoch, co je sakramentsky kratka doba, je to o to horsie, ze uz teraz to tak berie. Je mi luto, ale uz teraz ti mozem povedat, ze ten vztah nema buducnost. Sorry, ale sama si to pokaslala hned na zaciatku. A udivuje ma to o to viac, ze v predoslom vztahu si bola s frajerom stale, ale nepoucila si sa. A preco ti vlastne stroskotal ten vztah predtym? Nie nahodou pre toto iste?

christie

a niekto by povedal, ved to je kratko tri mesiace, ze keby sa taky vztah skoncil tak to nie je az taka tragedia, vlastne aj ja by som to bola kedysi povedala, ale nie je bohvieco ak sa to skonci ked je baba najviac zamilovana... nie je to skoro o nic lepsie ako ked sa skonci dlhodoby vztah, teda aspon ja to teraz tak vnimam ale tak dufam, ze ked dostanem rozum, tak sa to len tak lahko neskonci...

inLoweee

no v podstate mas aj pravdu :) ... lenze vy vztah este len zacinate, trosku sa cudujem ze uz na zac. taky problem,... my sme prvy problem riesili po nej.10mesiacoch mozno a to bolo to, ze ja som sa podriadila jeho snu o vysokej skole, sla som do KE lebo som dufala ze tam pojde aj on (jedine tam sme mali spolocnu prihlasku na skolu), no nakoniec to zmenil, chcel ist do BA- asi si aj uzivat... co uz....

christie

a najhorsie na tom je, ze jedine co mozes urobit aby sa to nezhorsilo je vlastne neurobit nic, vsak? aj ked ja nastastie nemam pocit, ze by to bolo uz stratene, aj ked si netrufnem povedat aku buducnost ten vztah ma

inLoweee

no ide o to, ze ja som tu len do konca prazdnin (teda ked mi ten tam hore da rozum, tak uz aj skor pojdem domov, lebo s tym chlapom je to uz na nevydrzanie, moc sa hadame),ale bolo by fajn niekam zajst a pokecat :) heh ... a inak vraj chlapi radi dobyvaju, tak bud taka aby ta mohol dobyvat a nedaj sa mu vo vsetkom ;)