stryko

Príspevok v téme: stryko
notka

priatelovi umrel vcera stryko. zatial nevedia presne, ale asi vo stvrtok bude pohreb. ked bol aj s bratmi detmi, mali s nim celkom dobry vztah, teraz sa uz ale takmer nevidali. no v piatok sme chceli ist na vikend prec na siravu. myslite ze by to bolo blbe? priatel by aj siel, ale este nevie co povedia rodicia. bolo by to zle?

ShaulaThalit

ja osobne by som na pohreb isla, pretoze ani tak nejde o to, ze sa v poslednom case nestykali, ale ide o to rozlucit sa s nim, uz len z dovodu, ze to bola rodina a ze kedysi byvali spolu castejsie... ale je to na vas... nejde o to vyplakavat, ale ide o uctu k zosnulemu.....

ololooo

To, ze niekto zomrie neznamena, ze clovek musi ostat len doma a smutit, popripade dat si cierne oblecenie, pretoze sa to tak zauziva...ked chce ist na pohreb, tak nech ide a ked bude chciet ist na druhy den na Siravu, tak nech tiez ide. Vzdy sa najdu ludia, ktori sa budu nad tym cudovat, ze ako to, ze ten clovek nedrzi smutok a bavi sa niekde. Ale to, ze sa niekde bavi neznamena, ze v skutocnosti na toho zosnuleho nemysli a nie je mu za nim smutno...zivot ide dalej. Zialboh, smrt je sucast zivota a cim skor sa z nej clovek spamata, vyrovna sa s nou, tak tym lespie...lebo prave rozptylenie myslienok na nejakej zabave, ci vylete cloveku pomoze sa z toho smutku dostat a nie to, ze bude len doma a nikam nebude vychadzat, bude odmietat zabavu...

notka

nie, na pohreb on pojde, ak bude vo stvrtok ta isto, a vravel ze by aj siel na tu siravu, ale ze nevie este a ze aj od rodicov zalezi. ale na pohreb pojde urcite. on to ani nejak smutne neberie, teda smutny je, ale vravi ze vsetko bezi dalej. trapi ho to to jasne ale nemuci sa kvoli tomu

sway

Ak sa chce rozlucit on,nech ide a netahaj ho na siravu.Pises,ze si boli celkom blizky.Ak je ten pohreb prenho ,len formalita je jedno,ci je fyzicky pritomny alebo nepritomny a su v zivote aj horsie ohovaracky ako to,kto bol a kto nebol na pohrebe,tym by som sa netrapila..

0vecka

asi zalezi ci je z mesta alebo dediny u nas by to nikto nebral nejak zle... je len na nom ci pojde alebo nepojde...

marčika

hej bolo by to blbé, veď je to jeho strýko...na mňa zazerali sesternice rok, že som nebola na pohrebe ich otcovi a ja som pritom nemohla prísť kvôli robote, boli by ma vyhodili, ak by som šla na ten pohreb...a aj tak ma v rodine ohovárali....uvidíš, čo si budú hovoríť o tvojom priateľovi: pekný synovec, strýka pochovávajú a on sa váľa aj s priateľkou pri vode na Šírave.