Vyhadzovanie jedla

Príspevok v téme: Vyhadzovanie jedla
0vecka

dost ma zaujmaju vase nazory. ja na tom nevidim nic zle a casto sa stane ze si navarim nieco a nevydarilo sa to jest sa do tak to vyhodim alebo si kupim kazdy den 6 rozkov vecsinou zjem tak 4-5 niekedy ani jeden a na druhy den rano ich vyhodim. alebo aj nakupim ovocie a ked nemam chut tak si nedam a vyhodim ked to zacne hnit.

poliewoocka

Alzbee, suhlas:) aj my robime presne tak.. kupujeme len tolko veci, kolko sa zje..take ako mliecne vyrobky, jogurty a pod. Pecivo tiez-rozky a chlieb vydrzia predsa aj dlhsie ako den,tak preco vyhadzovat? Ja by som chlieb nedokazala supnut do kosa:( bud si na druhy, treti den spravime toasty alebo hrianky, alebo ho dame vysusit starkej pre prasiatko. S navarenym jedlom problem nemame, to sa u nas vzdy doje..takisto aj ovocie ci zelenina.To ide na dracku, nestacime kupovat:) a ta desiata..to by som ani ja nikdy nedokazala. Vyhodit do kosa:/

ROBAK

alzbee vo vsetkom s tebou suhlasim mas uplnu pravdu tak by to malo byt pripomenula si mi mojich starych rodicov ani oni jedlom neplytvali no ja uz som skor ako ovecka...

alzbee

V tomto ja s tebou nemozem suhlasit...ja jedlo nedokazem vyhodit. Aj na zakladnej, ci strednej skole-nikdy som nechapala mojich spoluziakov, ktori vyhodili napr. chlieb so slovami, fuj, co mi to tam zas mama dala a z 5 metrov letela desiata do smetiaka!...ja si jedlo velmi vazim, pretoze viem, ze niekde inde vo svete je ho uplny nedostatok a ludia v 3.tisicroci umieraju kvoli hladu..a to, ze mam co jest neberiem ako samozrejmost, pretoze clovek nikdy nevie, co ho v zivote caka a nakoniec moze skoncit hladny a na ulici...u nas doma to funguje tak, ze kupujeme len tolko peciva, kolko zjeme...a az nahodou nezjeme, tak mamina postruha stare rozky na struhanku a stary chlieb zase odkladame a ked ideme k dedkovi, tak mu ho vezmeme pre prasa, ci sliepky...aj so salamou napriklad, ked citime, ze uz zacina byt pokazena, tak ju dame na lad a potom vezmeme dedkovmu psovi a macke-ti zozeru vsetko:)) samozrejme, ze ked mame nahodou vela ovocia a uz zacina hnit, tak to, co sa neda zjest uz vyhodime a to, co sa da este zachranit, ze sa to zhnite vyreze, tak dobry zbytok zjeme...ja naozaj nedokazem plytvat jedlom. A hlavne, ked si predstavim, ze mamina kvoli tomu vzdy vstavala skor, aby mi spravila desiatu do skoly a ja by som ju mala vyhodit? jej malicke dielo?:)) no nedokazala by som to...vzdy som nedojedenu desiatu priniesla domov. Aj obed, ked sa nedoje, ze ho je stale vela a uz nam nechuti, tak ho dame do mraznicky... Jedlo si treba podla mna vazit a nakupovat s rozumom. Ale to je moj nazor, rodicia ma tak vychovali...mozno pre niekoho budem posobit ako nejaka vysinuta, ale to mi je jedno:))

ShaulaThalit

mne je tiez niekedy strasne luto, ked vidim, ze ked sa nieco nezje, a psikovi to dat nemozme (pre jeho dobro) tak to uz len vyhodit... mozno by bolo dobre, kupovat menej... nie len za kazdu cenu... mne to pripada tak, ako dedinari chodia kazdy tyzden to tesca s igelitkami, maju dva voziky nahadzane zradlom sprepacenim a potom sa nadzgavaju... ked sa prezeriem, tak mam vycitky ze ini nemaju co jest a ja to do seba cpem ako taka trubka...
to som ale odbocila od temy.. asi neexistuje nic ine, len setrit jedlom v zmysle, kupovat si take tie veci ako pecivo, mliecne vyrobky, ovocie.... len ked to zjeme do par dni, a nemuseli to vyhadzovat... s trvanlivymi vyr. je to lepsie...vydrzia dlho