Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

krista64

on bol taký aj pred tým ako si kúpil ten byt mna to trápi kvôli tomu že s ním chcem byť aj v budúcnosti, napríklad ja si dám vonku vždy kolu a ked som si raz dala pitie za 3 EUR povedal, aha, tak to stálo tak veľa, alebo mi hovorí ked som unho ako mám záchod splachovať alebo šetriť s elektrikou. Boli sme na dovolenke v Tunise a mala som 300 EUR a vreckové a on že nech si vypýtam viac od rodičov nieže by sa tešil že mi to zaplatili jemu sa málilo aj vreckové. Bojím sa toho, ked budeme spolu žiť že by mi zakazoval niektoré veci ktoré sú premna samozrejmé len preto aby sme ušetrili

ShaulaThalit

suhlasim s pauleen, ale ja by som povedala, ze LAKOMY praveze je... nie je to len o vypocitavosti...
ty si studentka a nezarabas, a ver mi, ze skor ci neskor odide laska a zostane len jeho skupost a tvoje trapenie sa... posli ho prec, si mlada, najdes si ovela lepsieho...LAKOMY MUZI SU JEDNI Z NAJHORSICH MUZOV (vlastna skusenost)

pauleen

je skupy. Netvrdim,ze schvalujem financne vyuzivanie muzov, ale najma vzhladom na vasu poziciu student - zamestnany mi pripada normalne, keby aspon niekedy zaplatil veceru atd. Ina vec by bola, keby si mala pracovny prijem,vtedy by som osobne pochopila fifty - fifty. Takze podla mojho nazoru je nielen velmi skupy, ale nema v sebe muzsky pud typu \\\"viem sa postarat nielen o seba, ale aj o zenu \\\" a vypocitavy je skor on.

sssanka

ahoj musim ti povedat ze mas skupeho priatela aj ja som mala byvaleho ktory mi zase nikdy nic nekupil nijaky darcek milu pozornost a mna to vzdy velmi trapilo lebo ja som samu stale snazila s niejakou malickostou spravit radost,..ale tvoj priatel ta navyse aj vyuziva financne a to je velmi zle a bude to horsie ak budete aj spolocne zit v domacnosti,...skus sa s ńim o tom porozpravat ze ta to trai,alebo jednoducho mu rob co on tebe tiez si akoze zabudnes peniaze alebo povies ze nemas od rodicov vreckove a uvidis ako bude reagovat.