Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

luciferka

Adamkrt, nesud cloveka ked ho nepoznas a ked ti o sebe nic nenapise....to by si sa uz mohol naucit, zide sa ti to do zivota...to co riesila kristina mi pride tiez uplne absurdne...myslela som to tak celkovo, ale ty si pisal, ze slusnost kaze odpovedat, a odpoved na niektore tvoje otazky, resp. reakciu na vyslovene myslienky som si nemohla odpustit.... ja som ti o sebe nenapisala vobec nic, tak ma nesud, a nevrav mi, ze sa mam ucit skromnosti, tej mam az az, a netusis akeho ja som mala priatela, a ci som na peniaze alebo nie.....ja ta tiez nesudim, len vyslovujem svoj nazor na veci, ktore si o sebe pisal....ak ich nedokazes uniest, tak nepis veci o sebe, pretoze jednym y riskov, ked o sebe vela prezradis je to, ze zistis kolko ludi s tebou nesuhlasi, to ale neznamena, ze su zli, su len ini....a je dost ubohe, ze mas nazor, ze zeny su len s chlapmi co maju peniaze, ano su take, su aj taki muzi, ale ty si podla tohto tiez zakladas vztah len na peniazoch, kedze mas nazor, ze ak je chlap bez penazi, tak nema zenu, teda tu nekidaj na ostatne zeny, ale sprav si poriadok s vlastnou, kedze je asi tiez len ta, ktora je na peniaze....takze si kidas do vlastnych radov....a mojou myslienkou nebolo pokusat sa ta zmenit, ani ti nic vycitat, len uz mi bije do oci to, kolki ludia ziju takto ako ty, a kolke hadky su kvoli obycajnym peniazom, pricom su ovela ovela dolezitejsie veci, ktore by sme mali riesit...

AdamKrt

neviem, kto tu viac riesi peniaze. Ci ja, ci tie, kde sa im trafilo do cierneho... Som zvedavy, keby ste mali priatelov, co neriesia peniaze. Aha - o tom je tu ta tema. Oni Vam ich proste nedali, darceky nekupovali, nic riesit nepotrebovali.

Ze, Magda 36 ;-) i Kristina64. Neboli to muzi, co sa tu dosli stazovat a zakladali temu o peniazoch. Komu to vadilo, niektorym zenam.... :)

Ale to by Vam prilis nevonalo, keby bol chlap s holym zadkom, nezamestnany, peniaze vobec neriesil, lebo by ich nemal a keby mal, tak by ich dlho neudrzal. To uz by ste s takym chlapom asi neboli, ze ? :)

Alebo zalozite potom temy - moj priatel stale pracuje, zaraba peniaze, ale nevenuje sa mi ?

Zda sa, ze niektore zeny su stale nespokojne, nech maju co maju...

Naucte sa skromnosti a zrazu vsetko, kazda malickost potesi. Mate pravdu, ze zivot neni o peniazoch. Neni. Tak ich nerozoberajte, zarabajte a minajte s priatelmi. Len ma zaraza, preco Vas to tak stve, ked s tym problem nemate.... :))))

luciferka

Adamkrt, presne som vedela, ze budes tymto argumentovat, nejako ti dochadzaju argumenty, alebo nevies vymysliet nieco originalnejsie? ja sa nepotrebujem obhajovat, ja viem ako fungujem, a viem aj to, ze aj napriek tomu, ze mam co robit, aby som utiahla vysku, a vsetko s tym spojene, nikdy neriesim peniaze pokial ide o mojich priatelov a rodinu, a toboz nie, ked som mala priatela....ale ako vravim, kazdy mame svoje priority....mozno aj tebe raz pride, ze nie cely zivot sa kruti okolo penazi....

AdamKrt

Vsimavy som, co narobim... :) Priatelke sa paci, ze som taky vsimavy :) Negativum je, ze si clovek povsima aj vselico ine...

Samozrejme, ze ten, ktory plati si to vsima. Deti si tiez moc nevsimaju, kolko co stoji, ked to za nich platia rodicia... ;-)

luciferka

adamkrt, vies, u niekoho su na prvom mieste peniaze, a u niekoho nieco ine.....nikdy by som vec ako peniaze neriesila tymto sposobom, a tolko o nich rozpravat a analyzovat, co kde ako mi pride az smiesne.....vzdy som bola vychovavana v skromnosti a k skromnosti, ale toto je privela na mna.....obhajovat sa tym, ze ved jej kupujem to a hento je chore, tak na co jej to kupujes, ked to tu potom ohovaras? a ze ona neplati? to si aj toto vsimas? kto z vas kolko zaplati ? to je otrasne....

luciferka

adamkrt, vies, u niekoho su na prvom mieste peniaze, a u niekoho nieco ine.....nikdy by som vec ako peniaze neriesila tymto sposobom, a tolko o nich rozpravat a analyzovat, co kde ako mi pride az smiesne.....vzdy som bola vychovavana v skromnosti a k skromnosti, ale toto je privela na mna.....obhajovat sa tym, ze ved jej kupujem to a hento je chore, tak na co jej to kupujes, ked to tu potom ohovaras? a ze ona neplati? to si aj toto vsimas? kto z vas kolko zaplati ? to je otrasne....

AdamKrt

Ale ja sa nesnazim nejak seba obhajovat. Skor vratit niektorym damam zdravy usudok... Plus slusnost kaze odpovedat, reagovat :)

Ono sa totiz kludne moze stat, ze by si nejaky muz mohol zobrat ich slova k srdcu. Co urobi ? Zisti, ze na to, ake maju potreby ma malo penazi. Tak zacne zarabat viac. Lenze ako ? Bud ako podnikatel, ktory bude vecne v praci a nebude mat cas na zenusku, lebo sa bude venovat firme, ale nejaka nekala cinnost, ktora ohrozi jeho i ju aj s rodinou...

V prvom pripade bude zenuska frustrovana, ze ju zanedbava. Tak si najde milenca. A hups, uz to zavana koncom vztahu. Alebo si vyberie druhu cestu. Bude mat penazi ako pliev a o par rokov bude mozno v chladku. Ci uz statnom, alebo prirodnom, niekde po kytickami.

luciferka:
neviem co je nechutne, v akych suvislostiach ? Na co narazas ? Suvislosti su a aj budu. Len pomenuvam ako to je, pravym menom. Myslis si, ze ani zeny to neriesia ? Ale riesia, ked sa ich to tyka. Keby som priatelke povedal, ze chcem pusu, tak 3x do tyzdna, tak poviem, ci som normalny, ze by vysla na bubon. Kedze za sebou musime precestovat nejaku tu dialku :)))

Vsak, coze stoji pusa ? Naozaj nic ? :))) Hlavicku si mozeme dat do piesku, ale realitu to nezmeni... :)

luciferka

Adamkrt, len skoda, ze si strasny alibista a potrebujes to dokazovat sam sebe hlavne....keby si v tomto veris, tak sa tolko neobhajujes, clovek, ktory je presvedceny o tom, ze robi nieco spravne, nepotrebuje tolko argumentovat na svoju osobu......a podla mna je strasne, ked dokaze niekto tolko riesit peniaze, ano su potrebne, bez nich sa bohuzial nezaobideme, ale rieisit peniaze v takychto suvislostiach je nechutne......