Neviem čo robiť.

Príspevok v téme: Neviem čo robiť.
Nešťastný.

Mám 18 rokov 190 cm a 55 kg. Jedávam 5 krát denne. Napríklad dnes som mal 10dg salámy s 2 celozrnými rožkami,2 konzervy tuniaka,šošovicovú polievku,hranolky so syrom,banán,koflexy a ešte si dnes dám 1 tuniaka a polievku a jablko.A ešte 3 krát za deň pijem Gainer- proteinovo sacharidový nápoj ktorý si miešam s mliekom. Takmer 1l mlieka za deň. A ešte aminokyseliny. Celé dni sa prejedám, celé školské prázdniny som doma, pretože nemám na nič iné čas, iba na jedenie. Bol som na dovolenke a bol som si kúpiť langoš a mi ho dali zadarmo, pretože som taký chudý. Mal som osobného trénera ktorý dohliadal na to čo jem a koľko a láme si hlavu nad tým, že jak je to možné ? Že poznal veľa ľudí čo majú rýchly metabolizmus, ale toto hraničí s ľudským chápaním. Bol som aj u doktorky vraj, že mi nič nieje a, že mám viac jesť. Neviem si s tým rady som zúfalý. Robí mi to v živote veľa problémov. Prosím pomôžte.

lyla

ahoj!
no musím zareagovať...55 kíl je naozaj málo ale ak nemáš zdravotné problémy sa trápiš zbytočne.Ak máš štítnu žlazu a vstrebávanie živín v poriadku, nestresuj.Viem, že v osemnástich rieši každý svoj zovňajšok/bez ohľadu na to, či je chudý, tučný alebo má priemernú postavu/, ale sú aj oveľa podstatnejšie veci, na ktoré sa môžeš sústrediť (a baby ich tiež oceňujú), okrem školy rôzne záľuby, športy...prichádzaš len o drahocenný čas.
a nerozumiem radám, aby si jedol biele pečivo, veľa sladkostí, trikrát denne a veľa...
Chudý človek si musí svoje zdravie strážiť rovnako ako všetci ostatný, jesť ovocie a zeleninu, pretože potrebuje vitamíny a vlákninu, mliečne výrobky pre vápnik, chudé maso, ryby, bielkoviny, železo atď.
rovnako mu hrozia problémy s trávením a nikomu sa nechce doma vysedávať unavený z prejedenia... z neprimeraného množstva sladkostí sa len kazia zuby a nepridávajú žiadne dôležité živiny.
Ja by som možno odporúčala nezabúdať na bielkoviny, teda hydinu, ryby, polotučné syry, tvaroh, cottage... a na zeleninu a ovocie /popritom si samozrejme môžeš pochutnať aj na ,,nezdravých´´ jedlách/- život aj zdravie máme len jedno...
môj kamarát je tiež chudý a roky jedol bez toho, aby veľmi zvážil, čo sa mu ocitlo na tanieri... ostal chudý, ale po pár rokoch sa mu tá životospráva odrazila na zdraví, tak teraz sa už snaží ...
veľa štastia

Summer_

Nešťasný do svojho rpoblemu si napisal co si dnes jedol a nebol tam ani naznak toho, z by si jedol aj napr.sladke.. Tak preto sme ti tak pisali.. zrejme si to len zabudol spomenut.
No ale ak ti ani cez prejedanie nejde pribrat, mozno priberies az budes trosku starsi. Teraz tvoje telo este potrebuje vela jedla lebo si mlady, mozno neskor sa ti podari pribrat. Aj ked 55kil je teda dost malo. Ale mala som na strednej 2spoluziakov co vyzerali priam ako anorektici a jedli vela takze nie si sam.

Nešťasný.

OMG! Zožerem toho viac než vy všetci do kopy. Jedávam sladkosti každý deň, preníky, mlieko... sacharidové nápoje, banány. Kto to nemá, ten nevie čo to je.

lesslie

jooooj poriadcne sa najedz, myslim tym rezen, zedmiaky, potom nejaky kolac alebo cokoladu, opakuj si to tak mesiac poriadne kaloricke jedla a ver mi pneumatika ti zacne rast.. :))

Veronika1603

skus jedavat biele pecivo namiesto celozrnneho,skus jest iba 3x denne a vacsie porcie a urcite existuju nejake vitaminy na pribratie,a inak ma takeho isteho suseda a uz ma 26 rokov a je cely zivot taky chudy aj otca ma takeho..ale netrap sa nijak nad tym,bud rad ze si zdravy,je vela takych...

Summer_

Tak isto ako musi clovek nieco vynalozit na to aby poriadne a hlavne nenavratne schudol, tak isto aj ty musis urobit nieco pre to aby si pribral. Ved ty jes viac dietne jedla ako ja a ani ja nepriberam. Musis za den ziest viac kalorii ako vydas, to je jedina pomoc. PRIJEM A VYDAJ. Inak to nefunguje.

Summer_

Myslim si ze by si mal jest viac hodnotne jedla a okrem toho, ako chces pribrat ked si napr. dnes zjedol ulpne dietnu stravu okrem hranoliek? To nestaci, z jablka, tuniaka, celozrnneho rozku, polivky nemas sancu pribrat ani keby si co robil. Kde mas nejaku poriadnu veceru??? To co si zjedol na obed do vecera spali a vecer mas zase len lahke jedlo, takze telo nemoze pribrat. Daj si vacsiu a kalorickejsiu veceru. A kde je sladke? Ak sa budes takto stravovat ako doteraz, nepriberies ani gram.

Nešťastný.

Som chudý od malička. Moja matka je tiež strašne chudá a jedáva dosť. Je možné, že genetika je tak silná ?

anjelik9

waaaw šak takú váhu nemám ani ja a to som baba =) aj kamaratka bola hrozne chudučka že keby ju nevidím jesť ani neverím že je ale tiež ju doktorka odbila s tým že je zdravá ale možno keby si ju troška otravoval že by ťa dakomu poslala čo by to vedel rozriešiť prečo sa ti nedarí pribrať