vyliečení žiarlivci

Príspevok v téme: vyliečení žiarlivci
bublinka69

STASTNE A VESEL :))) zaujimalo by ma,ci sa niekto uspesne vyliecil z tej otrasnej zelenej prisery - zo ziarlivosti???a ked sa to vazne niekomu podarilo,tak mi poradte ako???ja sa o to pokusam uz dlho..uz nie som az taka ziarliva,ale este som a citim,ze mi to kazi nielen zivot,ale hlavne vztah :( helpnite niekto vylieceny tym,co sa chcu z toho vyliecit:)

angelique

Mala som podobny problem, mozno este mam, ale neziarlim chorobne, len si predstavujem vsetky tie scenare ktore sa mozu stat, ked je s inymi zenami. Ved aj ja som ho zviedla rovnakymi zbranami, ake zeny bezne pouzivaju a preto som sa bala, ze onho pridem, ze mi ho uchmatne ina zena. Krajsia, zaujimavejsia, proste lepsia. Hrozne myslienky. Lenze na druhu stranu si treba uvedomit, ze ziarlivost je vecou sebavedomia. A sebavedomie zasa vecou toho, ako ta vnima okolie... Ked si clovek neveri, sam v seba a v to, ze je pre partnera ten jediny a najlepsi, tak samozrejme ziarli, som o tom presvedcena. Treba hlavne nieco robit so svojou psychikou a pristupom samej k sebe, len si spomen, co je prave NA TEBE vynimocne, co ine nemaju, pripadne sa to snaz este pozdvihnut. Ako sa vnimas ty, tak ta vnima aj okolie a to je dolezite. Ked partner vyciti, ze nanho neskutocne ziarlis, za isty cas mu to polezie na nervy a just si najde inu. Snaz sa byt pre neho tou najkrajsou, najlepsou, davaj mu to denne najavo, a takisto ostatnym zenam, ... a este jedna vec - aj ma partner tendenciu podvadzat, je dost mozne ze si zacne s druhou nech sa ty postavis aj na hlavu, proti tomu nic nespravis a nie je to tvoja chyba. A takeho by si, myslim, nechcela.

355

Ja ziarlim ale strasne na jeho byvalu , byvale spoluziacky z vysky a tak .... ziarlim len na tie ktore nepoznam a viem ze by mozno mohol daco s nimi mat dakedy v minulosti ale dnes ked mu daktora s nich napise dviha sa mi tlak .... aj ked ma ubezpecuje ze o nic nejde ze su to len kamosky je to strasne ....

brunuska

ked milujes tak zakonite ziarlis- zdrava ziarlivost je namieste- kto neziarli nemiluje.ten kto ziarli dava najavo zaujem o druhu osobu,to ze jej na nej/nom zalezi.samozrejme je rozdiel medzi zdravou a chorobnou ziarlivostou.musis mu len verit,nic ine.alebo zajdi za psychologom ten ti to pomoze nejak regulovat-ak si chorobne ziarliva.jasne ze ti to moze znicit vztah-neustale upodozrievanie- viem o com pisem-ale u mna to neni chorobna ziarlivost skor chorobna nedovera-z mojich zivotnych skusenosti.

ali3

no neviem ci sa da z toho vyliecit..to je asi len o tej dovere...
ale ja mam tiez ten problem...aj ked mu verim...aj tak sa bojim....ze ho nejaka zvedie...a tak ale nie len to ja ziarlim aj na kamaratky...a tak no je to hrozne ked niekto tak ziarli...aj ja by som sa toho chcela nejak zbavit...