Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Macka- toxoplasmosa PORADTE

Príspevok v téme: Macka- toxoplasmosa PORADTE
mickaB

Ahojte, chcela by som vediet nieco o toxoplasmose (dufam ze som to neskomolila), ktoru prenasaju macky. Ide o to ze ja macky nemam rada, ale moj priatel ich priam miluje a ma doma jedneho kocura, s ktorym som sa vynimocne celkom spriatelila, takze ho obcas aj hladkam, ale nic viac a vzdy si umyjem ruky potom. Ten kocur je len v byte, nikam von s nim nechodia takze je teoreticky stale cisty. Ale je mozne, ze aj od takehoto domaceho kocura mozem dostat toxoplasmosu? A pytam sa hlavne preto, lebo sa budeme coskoro brat a chceli by sme spolu babatko, tak ci v tehotenstve sa mam tomu kocurovi radsej vyhybat? A naozaj moze mat tato choroba nasledky nepolodnosti pre zeny? Dakujem za odpovede

karioll

kocura treba zaockovat a nebyt s nim v kontakte pocas tehotenstva.dufam,ze mas pre frajera vacsiu hodnotu ako kocur

[zruseny8]

jasne ze sa neda vyhnut kontaktu s mackou, ale zase to s nou neprehanaj :D
s tym masom som to myslela tak ze normalne maso, ktore si ty pripravujes napr. kuracie bravcove a mnohe dalsie, ak ho neumyjes, alebo dobre neuskladnis ci spravne tepelne neopracujes (spominane krvave steaky) vtedy je tiez riziko vzniku toxoplazmy. zacnu sa tam hromadit nejake vajicka, tzv. oocysty a uz viac neviem..len treba tomu predist..
tak isto neumyte ovocie a zelenina, nedodrziavana hygiena atd

vevericka

90% maciek ma toxoplazmozu..a velka vacsina ludi ju mala a ani o tom nevie..
my mame macky dve, obe su ockovane proti vsektemu moznemu..a su to clenovia rodiny..krmene vylucne vyrobkami na to urcenymi
ak sa niekto boji, da sa vysretit, pripadne preliecit ako to bolo pisane v clanku..

mickaB

Dakujem baby. Budem sa teda tej macke radsej vyhybat, hlavne neskor ked otehotniem. Ale uplne sa jej zbavit nemozem lebo priatel ju zboznuje, nedal by ju prec za nic na svete.. co uz :) a inak ta macka jedava maso len take to pre macky, ziadne domace. Takze z toho by zrejme nemalo nic byt, dufam. No snad sa nemusim moc obavat, naozaj by som nerada mala nejake zdravotne tazkosti koly tomuto.

[zruseny8]

sandy no ved ako som povedala. toxoplazmu neprenasaju len macky, ale jednym z problemov je aj zle spracovane maso co su steaky alebo bifteky

sandy21

ja som pocula, ze vo Francuzsku trpi toxoplazmozou jedna tretina obyvatelstva- nie od maciek, ale zo suroveho masa-biftekov a steakov, co pojedaju

[zruseny8]

no mozem ti povedat co sme sa o tom my v skole ucili. takze macky by sme si nemali az tak pripustat k telu pretoze fakt prenasaju ochorenie zvane toxoplazmoza. spavanie s nimi alebo volne lozenie po byte by som neodporucala. vsak macky nie su zvierata do bytu. toxoplazma sa moze dostat aj zo zle tepelne opracovaneho masa, nie je to len cisto prenasana mackou ale aj z mnohych dalsich faktorov, na ktore si prave teraz nemozem spomenut. hlavny som ti vsak napisala. zvlast ked pomyslas nad dietatom, mala by si si davat vacsi pozor. mozes tym ohrozit svoje tehotenstvo. vsak aj v neviem v ktorom tyzdni sa robi vysetrenie ci nemas nahodou toto ochorenie, pretoze hrozi vazne poskodenie plodu..takze by som to nepodcenovala. rozhodne vsak macky do bytu ani domu nepatria!!! nemali by sme s nimi zit v jednej domacnosti akoby boli clenom rodiny. porozmyslajte o tom. pretoze neprenasaju len toto ochorenie, no aj mnohe dalsie. ja tiez macky milujem, natahovala som ich a neviem co vsetko, ale uvedomila som si ze zdravie je dolezitejsie..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Macka- toxoplasmosa PORADTE - Fórum - ZDRAVIE.sk