Brutalny zasah policajtiek

bublik

essie stahovanie romskych osad tiez nie je konstruktivne riesenie. Ja len vravim, ze pokial Slovenska pospolitost nema racionalne riesenie v ponuke, nechapem naco robia protiromske demonstracie a nerozumiem co tym chceli dosiahnut. v prispevku som priznala ze spoluzitie s romami moze byt konfliktne tak neviem na co konkretne v mojom prispevku reagujes. na to ze moja kamaratka s nimi nemala ziaden konflikt? to je fakt, s tym nic nenarobim.

essie

bublik... iba tolko, ze celu romsku osadu by som vystahovala tam niekde, kde byvas ty, a potom by si videla, cim to chodi... Potom by si som bola zvedava, ci by si si tieto mile "antirasisticke" recicky zopakovala...
Clovek nemusim byt rasista k tomu, aby mu vadila niecia spolocnost. S romami sa zije v pohode, pokial ziju kilometre od teba. To je fakt!

bublik

Hovoris o Sarisskych Michalanoch? Nebola som tam tak to nemozem posudit a na zaklade sprav v televizii sa sudit neda, pretoze v mediach je vzdy a vsetko skreslene. osobne nechapem aky zmysel ma vobec pojem ako protiromska demonstracia. proti comu respektive za co ti ludia demonstrovali??? proti romom? chapem ze romovia su ini ako my a spoluzitie s nimi v jednej obci moze byt konfliktne a plne nedorozumeni (mimochodom, mam kamaratku z Michalian a v zivote nemala s tamojsimi romami ziadny problem), ale ake riesenie do problematiky prinasa Slovenska pospolitost? co ich chcu zrusit? vyhnat? izolovat? pozabijat? taketo prejavy rasovaj neznasanlivosti (a spominana demonstracia definitivne takymto prejavom bola) mi pridu absolutne nekonstruktivne, neprinasaju tejto spolocnosti nic ine, len negativitu a prehlbuju pocity nepriatelstva a nedovery medzi jednotlivymi komunitami. som zasadne proti nasiliu, a tak si nemyslim ze by sa akekolvek konflikty mali riesit nasilim, ci uz zo strany Slovenskej pospolitosti alebo policie.