Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Problém s pitným režimom

Príspevok v téme: Problém s pitným režimom
Veronika0000

Ahojte. Mám trosku problém s pitím. Nie že by mi voda nechutila, len proste do seba nedokážem dostať také množstvo ako by bolo treba.Často sa snažím ale nakoniec mi s tej vody príde až zle. Denne vypijem 0,5 - 1 L čo je dosť málo, ešte som k tomu v 4-tom mesiaci tehotenstva. Dá sa s tým nejak pomôcť? Ďakujem

candy7

ahoj musíš pit viacej vody nie bublinkovú,ani nie moc studenú stačí ked si iba chvílami uchlipneš nemusíš vela na každých 15 kg je treba vypit 0.5 litra tekutín.vody striedaj ,ale teraz musíš naozaj trocha viac pit.

teletabis

aj ja pijem velmi malo vody. ale snazim pit castejsie. najhorsie je pit, ked uz pocitujeme smad. vtedy je uz telo zbavene vody a to je zle. pit by sme mali stale v pribehu dna a po troskach, nie velke mnozstva naraz. najlepsie je vziat si flasku a postavit ju pred seba. tak ju budes mat stale na ociach a casto si z nej budes odpijat. takze menej a castejsie, uvidis, telo si navykne a samo si bude pytat vodu.

jajka001_

zvykni si mat poruke a na ociach nieco na pitie, nemusi byt cista voda. ked budes kojit dietatko, budes potrebovat vela pit, aby si mala dost mlieka. ja mam tiez problem nutit sa pit ale postupne som sa naucila, vypijem mozno tak dva litre , predtym sa mi bezne stalo ze pol litra v priebehu dna a ani mi to nedoslo. teraz bez pitia ani nejdem von, vzdy mam pri sebe pollitrovku s vodou, aj v noci pri posteli. ja som casto aj bola smadna ale leniva sa ist napit.
a nemusis pit len vodu, pi aj cajiky, citronovu vodu, rozne mineralky. ja si to v priebehu dna striedam.

rostina

To, ze clovek ma stratu tekutin, ked je uz smadny, je uz studiom vyvrateny mytus. Nie je to pravda. Telo si svoje vie vypytat, s dostatocnym predstihom. Odporucam si precitat najnovsie knihy od lekarov. Clovek ma pit vtedy, ked je smadny a kolko mu chuti. Ked som na plazi, tak mam chut pit, lebo sa potim, ked som cely den doma, dam do seba tak dva hrnceky vody za cely den, pretoze nevyvijam ziadnu fyzicku aktivitu.
P.S. Take srnky nikde nevycitali, ze maju kazdu hodinu vypit dve deci vody a su zive a zdrave a piju vtedy, ked su smadne...

Strejdo

A nielen sebe, ale aj potomkovi. Ked nie koli sebe, tak uz koli nemu, aby bolo zdrave, zacni pit vodu. Minimalne dva litre denne, ale neze naraz vylejes do seba celu dvojlitrovku a potom cely den ani kvapka. Pekne postupne. Inac, co sa tyka vody z vodovodu, chlor z nej vyprcha behom par sekund, kedze chlor je latka prchava, tam ziadny filter netreba. nalej si vodu do pohara, nechaj ju par minut odstat mozes pit. To, ze nepocitujes smad, to neznamena, ze nepoterbujes pit. Kazdy clovek ma inac nastaveny regulator pocitu smadu a to , ked uz citis smad, je uz neskoro, preto by si niiikdy nemala mat pocit smadu. Dalsi argument k tomu, aby si viac pila je ten, ze clovek uz len tym, ze dycha, tak vydychuje voodu vo forme pary a denne tak vydychas okolo 0,5 litra vody, dalej cez pory na pokozke sa vyparuje voda a v neposlednom rade clovek chodi aj na vecko obcas. Tak ked vypijes pollitra vody denne, to ides do riadneho deficitu, trpia taym oblicky, zhustuje sa ti krv a trpi aj srdce, pretoze sa viac musi namahat, nedochadza k prekrveniu najmensich kapilar, atd. atd. Moc by mal byt vzdy svetly, ked ho mas zlty, to znamena, ze pijes malo vody. Takze sup sup do prace ;)
PS: sorry za preklepy, ale pisem rychlo a nechce sa mi to kontrolovat :)

Strejdo

A nielen sebe, ale aj potomkovi. Ked nie koli sebe, tak uz koli nemu, aby bolo zdrave, zacni pit vodu. Minimalne dva litre denne, ale neze naraz vylejes do seba celu dvojlitrovku a potom cely den ani kvapka. Pekne postupne. Inac, co sa tyka vody z vodovodu, chlor z nej vyprcha behom par sekund, kedze chlor je latka prchava, tam ziadny filter netreba. nalej si vodu do pohara, nechaj ju par minut odstat mozes pit. To, ze nepocitujes smad, to neznamena, ze nepoterbujes pit. Kazdy clovek ma inac nastaveny regulator pocitu smadu a to , ked uz citis smad, je uz neskoro, preto by si niiikdy nemala mat pocit smadu. Dalsi argument k tomu, aby si viac pila je ten, ze clovek uz len tym, ze dycha, tak vydychuje voodu vo forme pary a denne tak vydychas okolo 0,5 litra vody, dalej cez pory na pokozke sa vyparuje voda a v neposlednom rade clovek chodi aj na vecko obcas. Tak ked vypijes pollitra vody denne, to ides do riadneho deficitu, trpia tym oblicky, zhustuje sa ti krv a trpi aj srdce, pretoze sa viac musi namahat, nedochadza k prekrveniu najmensich kapilar, atd. atd. Moc by mal byt vzdy svetly, ked ho mas zlty, to znamena, ze pijes malo vody. Takze sup sup do prace ;)
PS: sorry za preklepy, ale pisem rychlo a nechce sa mi to kontrolovat :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Problém s pitným režimom - Fórum - ZDRAVIE.sk