Meno Dáša??

nj

Tak dobre, doteraz som si myslela ze Dasa je zle meno, ale ked som si precitala ze existuje aj Masa tak uz sa mi aj ta Dasa zacala pacit --

monikab

Máme dcéru Dagmar (nie Dagmara), má 9,5 roka a nemá s tým problém ani ona ani jej spolužiaci. Doma aj v škole ju väčšinou voláme (volajú) Dáša, Dáška, Dada a pod. Meno jej vybral manžel, ktorý je z USA a starí rodičia píšu jej meno DASHA. Tam to nikoho tiež netočí, deti tam majú také všelijaké mená, že mi až prechádza zrak. Sem-tam sa niekto spýta ako sa to píše, poprípade na pôvod (severský)a pohoda. Kamarátka má dcéru Dášu (meniny 10.1.)a tiež v pohode. Nakoniec je to aj tak na tebe ako sa rozhodneš. Módne vlny prichádzajú a odchádzajú, čo je"staromódne" dnes nemusí byť zajtra a opačne. Skôr si myslím, že záleží na vhodnom skombinovaní krstného mena a priezviska. Prajem šťastnú ruku pri výbere toho naj.. mena.

tali

Dáša sa mi nepáči ani trochu. ale ak chceš, originál je teda Dagmar a znamená to ,,slávny deň,, - je to škandinávskeho pôvodu meno

MAJUSKA45698

PODLA MNA je to meno take chutne a zlate... neviem preco sa kazdemu zda nnemoderne . nuz co uz :) daska mas peknee meno :)

sandy21

Dáša mi pride nemoderne meno pre nejaku starsiu obtlstlu pani. farba by sa mi k nemu hodila fialova alebo bordova