RNG, Tlak na hrudniku

Príspevok v téme: RNG, Tlak na hrudniku
usiko

RNG /aj ostatni, ak mozu pomoct.../, poprosim vas o radu. Priatel zacal pred mesiacmi pocitovat strasny tlak na hrudu, bolo to len sporadicke, raz mesacne a samovolne to preslo.....
minuly tyzden sa to zhorsilo, museli sme do nemocnice.....
priznaky-
- obrovsky tlak na hrudi, niekde v oblasti hrudnej kosti,
-problemy s dychanim, nevedel sa poriadne nadychnut;
-naval potu, ked mu je takto zle
-samovolne to prichadza aj odchadza, alebo je to silnejsie alebo slabsie....

Boli sme v nemicnici, na internom a neurologickom, kde mu vysetrili:
-rontgen hrudnika spredu a zboka -v poriadku
-rontgemn chrbtice-v poriadku,
-brali mu krv, v poriadku;
-ekg-v poriadku
-tlak krvi - 100/60
-premeriavali mu reflexi kladivkami a neviem cim,- v poradku.....

zaver bol taky ze je zdravy clovek, a ze to moze by zacviknuty nerv v hrudnom kosi, ale to je tazko odhalit, lebo je to tam akesi neviditelne ci co....ak by sa to zhorsilo, ma ist ihned na kontrolu.....

no, lenze tento vikend sme si dali oddychove dni, nerobili sme nic, len sme boli na nakupoch, hladali sme stolicky, on soferoval, stravili sme v aute a v obchodoch dve hodiny, takze sa mu to vratilo, lebo ho to vycerpalo....do vecera len lezal v klude a vecer si upratal jednu skrinu, zasa to bolo spat, ten tlak na hrudi.....neviem, vravi, ze ked sa rozrusi, tak je to tu spat...ale ono sa to vracia aj ked je kludny.....

vsimli sme si, ze je to horsie, az neznesitelne, ked sedi v aute a soferuje.....dnes ma odviezol na stanicu, kedze sme isli sutom, tak ho ten hrudnik bolel, potom sa isiel najest a dal si liter kofoly a uplne to ustupilo...teraz je domca a zase sa to trochu ozyva......mame pocit, ze ci to nie je z nizkeho tlaku, lebo sa mu zda, ze ked sa mu tlak zvysi, tak to ustupuje.....ale potom preco v aute je to stale horsie?

neviem, este par slov o nom a jeho zivotnom style>
-ma poruchu metabolizmu - vysoke hodnoty triglyceridov v krvi /od 7 do 15/, vysoky chgolesterol , liecime to lipanthylom, lebo zmena stravy nepomohla, ba este stav zhorsila.....
-nechuti mu moc maso, neje vyprazane, neje slaninu, ani klobasu a take veci...ak sunku tak cistu sunku, z masa len kuracie prsia.....
-pracu ma dostatocne fyzicky narocnu....
-nema nadvahu, ma nizky tlak momentalne 100/65

co to moze byt? co mame dat este vysetrit? uz naozaj nevieme...

mysleli sme, ze nema dostatok mineralov, pretoze ma od narodenia len jednu oblicku, takze pije len stolove vody, ziadne mineralne...tak skusime kupovat nejake s vyssim obsahom sodika a vapnika, alebo aj magnezia...a budeme viac solit morskou solou...ale neviem, ci to neuskodi jeho jednej oblicke....

RNG, alebo pstatni, ak viete, pomozte prosim...bojim sa onho....dakujem

RNG

Inac o tvojej erudicii v odbore potravin a potravinovych doplnkov velmi silne pochybujem.
Z vyjadrovania sa o nich, de fakto mozem zodpovedne povedat, ze si v nich uplny laik a vies len tolko, co si sa na fakulte naucila, tj prakticky nic.
Ale nakoniec nie si sama, patris do tych vyse 98% lekarov zapadnej mediciny, ktori o tom tiez nic nevedia, ale aspon v USA sa potajomky vzdelavaju, o com sveci, ze ich dnes az 75% doplnky pouziva sukromne.

RNG

kariol,,napriek tomu, ze s vacsinou nesuhlasim co tu hovoris a uz vobec nie s formou vyjadrovania sa, ked ludi s inymi nazormi nazyvas dementi.
Ale jedno robim aj ja, ked mam problemy, obratim sa na lekarov.
Lenze skupina lekarov, na ktorych sa obraciam je ta mala skupina, co sa rozhodla pouzivat prirodne prostriedky miesto chemikalii, mnohi po dlhych rokov praxe, najnovsie su medzi nimi aj mladi ludia, cerstvo po skonceni skol a povinnej nemocnicnej praxe(USA), lebo poznali, ze prirodne prostriedky vo forme potravinovych doplnkov su casto ovela ucinnejsie a rozhodne bez skodlivych postrannych ucinkov.
Zatial(vyse 17 rokov) mi to pracuje vyborne, tak isto mojim pribuznym a priatelom co sa rozhodli nasledovat tento novsi smer v medicine.

karioll

usiko
precitaj si este raz moju odpoved,potom tvoju a potom zareguj este raz.ak je v tvojom ponimani tuk myslene triglyceridy na co som sa ta pytal,tak tvrdim,ze keby mal 15 tak je mrtvy.ja sa vyznam a ako to tu tak citam tie vselijake"rady"tak som siroko daleko najerudovanejsia zasadne sa vyjadrujem iba k temam,ktore ovladam.ak si myslis,ze ked za 4 hodiny vysetreni lekari nezistili co mu je,ako by to asi tak mohol vyriesit nejaky laik,nejaky dement,nejaky predajca vyzivovych doplnkov na tomto fore?jedine co ti mozem odporucit,je zmena lekara a vzdy to riesit iba s lekarom.k tej kofole,som si myslel,ze vies,ze vysoke davky cukru su ukladane do zasob,a tym zvysuju hodnoty tuky v krvi

RNG

sunsweetie, podla popisu to vyzera velmi na tetaniu, tj nedostatok urcitych mineralov. Skus dobry mineralovy doplnok a rybaci olej a uvidis ci ti to neprejde.Odporucim ti aj brat sol so znizenym obsahom sodika(najdes v Bille, obsahuje 48% KCl=draslika,ktoreho nedostatok v nasej potrave je casto dovodom na rozne problemy)
A ako kazdemu ti radim pouzivat aspon 1 x tyzdenne, lepsie 2 x lyzicu cisteho, lecitinu na precistenie ciev a zlepsenie cirkulacie. (zaroven ti pomoze zhodit nejaky zbytocny tuk, mozno.)

Maja.

Myslim ze ked mal problemy pri soferovani tak to moze byt bud hrudna chrbtica alebo krcna.Asi niaky nerv.Ja mam podobne problemy pri soferovani a potom aj doma v klude.Netrpnu mu ruky? Trebalo by zrobit Magneticku rezonanciu je to ovela presnejsia diagnosticka metoda alebo CT.Potom sa k tomu pridavaju aj stavy ktore opisujes Psychika je hrozna vec a nastupuje ked clovek nevidi vychodisko.Ma dost nizky krvny tlak.Co na to lekar?

[zruseny12]

tusim,ze si raz pisala,ze si z KE...
tak ak by si chcela mohla by som ti dat kontakt na lekara z gastra/podla mna je to velmi prijemny a dobry lekar/

[zruseny12]

ak chces mozes si pozriet moju temu...
nazov
Prosim,ak je niekto alerg.na ml.bielk.KAZEIN...OZVITE SA...

vtedy mi poradil aj RNG...
ale v prvom rade,treba vediet v akom stave su creva...
to uz musite posudit ty a priatel,ci by podstupil take nieco,je to dost neprijemne,ale na druhu starnu mne to zachranilo zivot...mozem povedat...