RNG, Tlak na hrudniku

Príspevok v téme: RNG, Tlak na hrudniku
usiko

RNG /aj ostatni, ak mozu pomoct.../, poprosim vas o radu. Priatel zacal pred mesiacmi pocitovat strasny tlak na hrudu, bolo to len sporadicke, raz mesacne a samovolne to preslo.....
minuly tyzden sa to zhorsilo, museli sme do nemocnice.....
priznaky-
- obrovsky tlak na hrudi, niekde v oblasti hrudnej kosti,
-problemy s dychanim, nevedel sa poriadne nadychnut;
-naval potu, ked mu je takto zle
-samovolne to prichadza aj odchadza, alebo je to silnejsie alebo slabsie....

Boli sme v nemicnici, na internom a neurologickom, kde mu vysetrili:
-rontgen hrudnika spredu a zboka -v poriadku
-rontgemn chrbtice-v poriadku,
-brali mu krv, v poriadku;
-ekg-v poriadku
-tlak krvi - 100/60
-premeriavali mu reflexi kladivkami a neviem cim,- v poradku.....

zaver bol taky ze je zdravy clovek, a ze to moze by zacviknuty nerv v hrudnom kosi, ale to je tazko odhalit, lebo je to tam akesi neviditelne ci co....ak by sa to zhorsilo, ma ist ihned na kontrolu.....

no, lenze tento vikend sme si dali oddychove dni, nerobili sme nic, len sme boli na nakupoch, hladali sme stolicky, on soferoval, stravili sme v aute a v obchodoch dve hodiny, takze sa mu to vratilo, lebo ho to vycerpalo....do vecera len lezal v klude a vecer si upratal jednu skrinu, zasa to bolo spat, ten tlak na hrudi.....neviem, vravi, ze ked sa rozrusi, tak je to tu spat...ale ono sa to vracia aj ked je kludny.....

vsimli sme si, ze je to horsie, az neznesitelne, ked sedi v aute a soferuje.....dnes ma odviezol na stanicu, kedze sme isli sutom, tak ho ten hrudnik bolel, potom sa isiel najest a dal si liter kofoly a uplne to ustupilo...teraz je domca a zase sa to trochu ozyva......mame pocit, ze ci to nie je z nizkeho tlaku, lebo sa mu zda, ze ked sa mu tlak zvysi, tak to ustupuje.....ale potom preco v aute je to stale horsie?

neviem, este par slov o nom a jeho zivotnom style>
-ma poruchu metabolizmu - vysoke hodnoty triglyceridov v krvi /od 7 do 15/, vysoky chgolesterol , liecime to lipanthylom, lebo zmena stravy nepomohla, ba este stav zhorsila.....
-nechuti mu moc maso, neje vyprazane, neje slaninu, ani klobasu a take veci...ak sunku tak cistu sunku, z masa len kuracie prsia.....
-pracu ma dostatocne fyzicky narocnu....
-nema nadvahu, ma nizky tlak momentalne 100/65

co to moze byt? co mame dat este vysetrit? uz naozaj nevieme...

mysleli sme, ze nema dostatok mineralov, pretoze ma od narodenia len jednu oblicku, takze pije len stolove vody, ziadne mineralne...tak skusime kupovat nejake s vyssim obsahom sodika a vapnika, alebo aj magnezia...a budeme viac solit morskou solou...ale neviem, ci to neuskodi jeho jednej oblicke....

RNG, alebo pstatni, ak viete, pomozte prosim...bojim sa onho....dakujem

usiko

mariaa,

dakujem aj tebe....pouvazujeme este nad vysetreniami na helicobactera, este nad tou krvou, echo, zatazove testy....cukor ma normalnu hodnotu...s tou kofolou, vies, kedze ma cukor v poriadku a kofola obsahuje kofein, tak sme prisli, ci to nie je tym nizkym tlakom...chlapec ma 176 cm, 81 kg, a tlak 100/65.....

budeme pit mineralky, to doteraz sme sa im vyhybali, skoliozu nema, alergie tiez nie, ...uvidime...normalne sa ho bojim nechat sameho doma cez noc...uz som asi paranoidna, ci co.....

usiko

kikinak,

dakujem, moze aj stres...ma velmi stresujuce povolanie, podnika, za posledne dva a pol roka pracoval castokrat aj 12-14 hodin denne, casto aj cez vikendy a casto aj tazko fyzicky.....teraz nemusi v praci tak tvrdo makat, lebo uz to ako-tak ide.....takze oproti tomu, co bolo pred mesiacmi, je to teraz rozpravka.....aj ked tam travi vela casu, nie je to fyzicka praca......takze nejaka zmena tam je.....ale starosti ma strasne vela, aby sa vsetko stihalo,poplatilo a tak...no neviem.....

kukinak

usiko,
takto sa moze prejavovat aj stres... resp. poriadne vycerpanie po strese. Potom kazda mala zmena cloveka vracia spat do toho priserneho stavu.
Alebo aj naopak... vypadnutie z rytmu moze sposobit nahle uvolnenie nahdromadeneho stresu....
Skuste sa zamysliet aj tymto smerom. Hlavne ked nic "fyzicke" nenasli.

[zruseny12]

...je dobre brat aj PSYLLIUM PLUS/daj si do googla.sk PSYLLIUM PLUS,tam si mozes o tom nieco precitat,a verim,ze by mu velmi pomohlo/
obsahuje PROBIOTIKA,INULIN A OMEGA3...

ten tlak na hrudniku moze mat x pricin...
napr.ja by som povedala,ze ked sa mu to zhorsuje v aute,je to chrbtica-skolioza...ale pisala si,ze chrbtica je ok...
moze to byt aj od TLAKU...
moze to byt aj tym,ze mu chyba cukor v krvi,ked si pisala, ze kofola mu pomohla/a ta obsahuje vela cukru/
zle sa dycha aj ked clovek ma HELIKOB.
ked ma zly metabolizmus-mozu mu chybat miner.a vit.
pri stresse sa tiez velmi tazko dycha...
ked je malo zeleza...
alergia
astma atd.

este by som chcela k tej krvi,ze mal ok...
ja som tiez chodila na vysetrenia a stale som mala krv ok...a ja som sa citila pod psa...
casom som zistila,ze ked robia vysetrenia,tak iba na urcite latky,takze i ked ma krv ok,este to neznamena,ze je ok...neviem ci si ma pochopila, co chcem napisat...

najlepsie by bolo ist napr.na HEMATOLOGIU,ALEBO NA DAROVANIE KRVI A TAM JE NAJPRESNEJSIE VYSETRENIE KRVI.../aspon ja si myslim,lebo tam robia vsetko.../
prajem vela stastia aby ste zistili presnu pricinu...

usiko

kariol, nechcem byt hnusna, si lekar alebo co? precoi davas taketo jednoznacne odpovede na nieco,na co este ani lekari neprisli po 4-hodinach vysetreni? nevies o com hovoris, asi si si ani neprecital, co som napisala, prepac, ale taketo rady naozaj nepotrebujem....sme uz viac menej v koncoch, preto som sem napisala.....
-naposledy mal hodnoty tukov 15, a cholesterolu 7...najnizsiu hodnotu tukov mal zatial 6, ale to bral velke davk liekov a poskodzovalo mu to pecen....proste ma poruchu metabolizmu, dedicnu, takze takto funguje od narodenia.....ale prislo sa na to len pred 3 rokmi...a cuduj sa svete, zije...neumrel....
-nemoze robit zatazove vysetrenia nateraz, pretoze ho ten hrudnik boli tak, ze nevyjde ani po jednom sete schodov bez zastavenia /clovek, ktory opred 3 tyzdnami presiel 300 km na bicykli za 4 dni/
-podla ekg ma srdece ok, podla rontgenu a kadejakych testov reflexie a neviem coho na neurologii ma nervy v poriadku, reflexym vsetko, takisto v chrbtici nic zaseknute....
-liter kofoly? no, dal si ju, lebo mal pocit, ze ju potrebuje, a vidis, preslo mu to....zato sa pytam, ci to nema nieco s tlakom.....

nateraz bude brat omega 3, lecitim, pozhanam nejake enzymy, ako mi RNG poradil....

poprosim ludi, ktori si naozaj myslia, ze vedia o com to je, stretli sa s tym uz, aby napisali...

a poprosim tych, ktori sa tu chcu vysmievat a osocovat zarucene dobrymi radami, aby nechali tak.....dakujem

karioll

tak neviem kde byvas,a kde chodis do nemocnice,ale vypit liter kofoly?vies kolko je tam cukru?a vies co robi velke mnozstvo cukru?uklada sa ako tuk.a neverim tomu ze by mal take vysoke hladiny triglyceridov pri liecbe liphantylom,kedze ako urcite vies,norma je do 1.7.cize 7-15,to by uz asi moc nezil a je to nejake divne rozpatie.moze to byt zalezitost krcnej chrbtice,ale odporucal by som echo srdca a zatazove ekg,aby sa vyvratila,respektive potvrdila ischemia.pri takych vysokych tukoch to nemoze byt nic ine