Zinok na rýchly rast vlasov a akné?

Príspevok v téme: Zinok na rýchly rast vlasov a akné?
Livia.L

Mám vlasy dlhé po lopatky ale chcela by som ich mat ešte dlhšie za kračú dobu a počula som že zinok je na to dobrý,že urýchľuje rast vlasov a je tiež dobrý na akné,a chcela by som vedieť že ked ho začnem brať za akú dobu sa to prejaví(narastú mi od neho vlasy za mesiac aspom o 1 cm?) za odpovede vopred dakujem

fialocka

Zinok je dobry na akne, hlavne v kombinacii s vitaminom A. Ten treba uzivat hlavne v zime, pretoze si ho telo nevie samo vytvorit. Zinok redukuje tvorbu mazu a tak ho mazove zlazy tolko nevylucuju. Je dobry aj pre zdravie nechtov a vlasov, ale o tom, ze by ti z neho zacali rast ako dive pochybujem :) Skor budu krajsie. Skus si vlasky radsej trosku podstrihnut- tie konceky, rychlejsie porastu, fakt...

smejusko

a este som zabudla, najlepsie vysledky su po 3 mesiacoch pravidelneho uzivania, aj ked ja som ho nebrala nikdy pravidelne...

smejusko

Vzdy ked som brala zinok, spevneli mmi a narstli mi krasne nechty, inak mam s nimi problem-velmi sa mi stepia, ale so zinkom mi vzdy rychlo nrastli a co sa tyka vlasov, kedze ich mam dlhe neda sa to az tak pozorovat, ze ako rycho rastu, ale urcite su lesklejsie a zdravsie, ake sa pouzivaju doplnky ako zinok. Mam dobru skusenost s kompinaciou vapnik+horcik+zinok vtedy sa mi zda ze ozaj tie vlasy trosku rychlejdie rastli.. ale zarucne to povedat neviem.. ale rozdiel vidno

mnamka257

podla mna ziadny takyto vitamin alebo pripravkov nezrychli rast vlasov-musis byt jednoducho trpezliva.a o tom ze by pomahal pri akne tiez nic neviem