Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Alergia na farbu (na vlasy)

Kycera

Jaj, cica, cica...
Tak ako si Ty Kycera2, tak ja som "babka" ! : D
Nie, Ty nie si ja - Kýčera a NIKDY ani NEbudeš!!! Nemáš na to! ; )

Kycera2

A prečo si, babka, myslíš, že som ona? ;)
Povýšenecká ako vždy. Kycera sa nezaprie za žiadnych okolností. :D

Kycera2

Jediný, kto tu má minimálne vedomosti, si ty Kycera. Dokážeš aj normálne komunikovať? Alebo je povýšenecky?

proste-ja

Hydrokortizón nie je jediný glukokortikoid, ktorý sa podáva pri alergických reakciách. Ďalším je ‌dexametazón, ktorý je inak potentnejší, čiže na rovnaký účinok ho stačí menej.
Andrenalín (epinefrín) sa podáva intravenózne, intramuskulárne (do svalu), subkutánne (pod kožu), do kostnej drene či endotracheálne. Uprednostňované podanie pri "bežných prípadoch" je intravenózne a intramuskulárne, nakoľko pri nich je lepšia vstrebateľnosť.
Adrenalínové perá sa podávajú kolmo do vonkajšej strany stehna.
Glukokortikoidy (hydrokortizón, ‌dexametazón) sa podávajú iba intravenózne a intramusklárne.

Kycera

Wednesday,
Ty toho narozprávaš, o problematike máš minimálne vedomosti, ale hádať sa budeš!!! Ako PRVÉ sa pichá Hydrocortison s (aj bez) Calciom/ Syntophyllinom i. v. Ak Ti toto zabralo NEDOSTALA si žiaden Adrenalín, tak o čom tu točíš??? A propos, ten sa pichá subkutánne a len vo výnimočných prípadoch!!! Obidva lieky majú rovnaké účinky a je jedno, či sa jedná o opuchy, dusenie,...či anafylaktický šok!!!

wednesday1

povedala som ze pri velkom opuchu nepomoze, mne osobne nic nepomohol, ano je to tak, pomoze to v pripade ze sa uzatvaraju dychacie cesty k dychaniu ale s reakciou na hlave pokial je taka vazna tak ani nepohne. snazim sa tu poskytovat informacie z vlastnych skusenosti aj som to tam napisala tak by som poprosila aj od teba slusnost "dievca" a nie sa tu rozkrikovat ako na ulici. dakujem.

Kycera

Počuj, dievča, to máš odkiaľ, že nepomôže adrenalín, ale len kortikosteroidy? Máš s tým snáď vlastnú skúsenosť? Nie, nemáš! Inak by si na liek zachraňujúci život, toto nevypotila!!!

wednesday1

Zienky, davam vam radu ako jedna z vas, alergicke reakcie sa prejavuju od svrbenia a vyrazok az po obrovske opuchy (viem o tom svoje), niektore to mate aj napriek tomu ze predtym ste nemali ( nebudem zachadzat do fyziologie) ale je to uplne normalne, je jedno aku farbu ste pouzili ci z obchodu alebo zo salonu, vsetky obsahuju PPD (parafenyldiamin) farbiacu latku (popripade mozete mat alergiu aj na ine zlozky) ktora sposobuje tieto alergie. Nefarbite si vlasy uz farbami co to obsahuju najdite alternativy pre alergikov ( nejake existuju) a ak mate ci uz malu alebo velku tu reakciu treba ist na pohotovost hned nikdy neviete ako sa to moze za par minut zhorsit. Niekedy nestacia len antihistaminika alebo adrenalin, treba to vykinozit kortikoidnymi steroidmi (pokial mate velky opuch). Roky som si farbila vlasy striedavo farbami aj z obchodu aj v salone a vzdy som mala len miermucku rekciu dva dni svrbenie popripade vyrazky, nic co by stary dobry zodac nevyriesil, a raz toho uz malo telo dost a zacala mi pichnut hlava ako besna, cakala som dva dni VELKA CHYBA treti den mi to preslo uz az na viecka a tak strasne spuchli ze som sa ani nevedela cez ne predrat k ociam (stalo sa to behom asi 2 hodin) a skoncila som v nemocnici na steroidoch. Takze fakt akoze nepodcenujte to chodte tym lekarom co najskor, necakajte a hlavne nefarbite :)

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Alergia na farbu (na vlasy) - Fórum - ZDRAVIE.sk