chudnut s bolestou v kolene :)

Strejdo

No samozrejme, ze to bude sedadlom. Ja najazdim denne okolo 100 kilakov, uz niekolko rokov a este ani raz ma nebolelo koleno.
Spravne nastavenie sedla: sadnes si na bicykel, opries patu o pedalu, pricom kluka je spustena uplne dole. V tejto polohe musis mat koleno mierne, ale iba mierne pokrcene. vtedy mas pravne nastavene sedadlo.
A este jedna rada, pretoze niektori nevedia, ake ma byt spravne umiestnenie chodidla na pedale pri bicyklovani. Neze budes bicyklovat s patami a spicky od seba (vulgarne povedane-captavo). Spicky maju byt polozene na pedaloch, klb palca ma byt v jednej rovine z oskou pedaly a paty mierne od seba, este raz podotykam MIERNE od seba, alebo v jednej rovine so spickami.

koleno

Jeeeeeeeejj to vaazne? :) To si ma potesil tak sa na to pozrem teda, to som netusila, ale moze byt lebo cely minuly tydzen som byciklovala po dlhej dobe a az vcera to zacalo dost bolett ak asi dostalo riadne zabrat, dakujem :)Akurat som si dala konksu mast na to tak tomu dam dva dni pokoj a potom skusim postupne nieco vymyslet co to spravi :)

Strejdo

No je vseobecne zname, ze bicykel najmenej zatazuje kolena, takze budes mat zle nastavene sedadlo. Bud nizko, alebo naopak privysoko a potom prepinas kolena.

koleno

no prave o to ide ze pri biku ma jedine bolia, teda doteraz len pri nom ma boleli, napr. pri orbitreku ma neboli vobec ale neviem pri akj cinnosti este malo zatazujem. Ake vitaminy alebo co pomaha na spevnenieeeMM ? :(

Strejdo

Tak si musis vybrat taku cinnost, aby co najmenej zatazovala kolena. Cize beh urcite nie, ani korcule. Jedine bike ti ostava.