Recepty na podporu tvorby materského mlieka?

ele

a samozrejme ze funguje "ponuka-dopyt", takze casto prikladat babatko, cim viac mliecka vypije, tym viac sa zacne tvorit a to ze sa neda ovplyvnit tvorbu mlieka je len vyhovorka pre tie mamicky, ktore z roznych dovodov nechcu kojit, nie je to pre ne prioritou. Pre mna to bola priorita cislo jedna po narodeni babatka, nemala som s tym ziadny problem..

ele

najlepsi recept, ktory zarucene zabera, je minimalne 3 litre cistej vody, najlepsie dojcenskej, sama na sebe som badala, ze ked som sa zabudla napit, nemala som mlieko, akonahle som sa napila, aj nasilu, dva-tri pohare, krasne sa mi naplnili prsniky, takze kludne aj doplnat polievkami, ovocim :)

MIMI22222222

PRESNA PRAVDA SOFIA. JA SOM TIEZ PORODILA PREDCASNE O TRI TYZDNE SKOR A MALY NECHCEL JEST ANI SAT SAM,TAK SOM MU MUSELA ODSTREKOVAT, ODSAVAT A ANI MI TO MLIEKO NESKO A BOLO TU UPLNE PSYCHO, LEBO POTOM MU HNED V NEMOCNICI ZACALI DAVAT AJ BEBU. UZ BY SOM TO VIAC NECHCELA ZAZIT, BOLO TO DOST VYCERPAVAJUCE, HLAVNE KED SOM VIDELA, ZE DRUHYM ZENAM TECIE MLIEKO O 106:)

sofia.si

Ahoj. Ja som malú porodila predčasne-o mesiac skôr, 2 týždne bola v inkubátore - dali mi ju k prsníku len ráno a večer. Mlieko som sa snažila vytláčať, odsávať, pila som rôzne čaje... Ale nič nepomáhalo. Pokiaľ bábätko nie je pri matke a prsníky sa poriadne \"nenaštartujú\" od začiatku, môžeš piť aj svätenú vodu - nepomôže ani tá. Malú som \"kojila\" 3 mesiace - po každom kojení dokrmovanie - odsatého mlieka bolo maximálne 40-50 ml. Bolo to skôr trápenie ako radosť...
Teraz má malá presne 2,5 roka - na to, že bola vychovaná na Nutrilone a nie na materskom mliečku je zdravá ako buk. Momentálne čakáme druhé - som v 34 tt - znova hrozí predčasný pôrod tak ma chytá panika, či aj tento raz to bude také isté...
Uvidíme - ale proti prírode sa ísť nedá, o tom som sa prsvedčila na vlastnej koži.......

ahoj123

ako ti uz pisali baby,su rozne caje,vitaminove doplnky a pod. na podporu tvorby mliecka,ale to pomaha iba kusocek,najdolezitejsie je vyhybat sa stresu akemukolvek,lebo vplyvom stresovych hormonov sa oslabuje laktacia,a casto prikladat babatko,cim viac babo papa,tym viac mliecka sa produkuje....a dodrziavat pitny rezim,a papat prozmanitu stravu :)

hankaba

dve deti som nekojila lebo som nechcela,teraz mam tretie a kojim uz 5 mesiacov a verim ze budem kojit dokedy budem chciet.

magduska

ja som pila cierne, nealko pivo, vraj to pomaha, ale potom som zistila, ze ja ci pijem, ci nie, stale mam vela mlieka. bola som doslova dojna kravka. podla mna sa to neda nejak ovplyvnit.

mamička

Hlavne nežiť v strachu, či mliečko budeš mať alebo nie. Kľud. Piť, papať, ale všetko v kľude. Materské mlieko je hodnotné, avšak neboj, bábo vyrastie aj na tom z lekárne. Ja som prvé dve detičky vôbec nedojčila a teraz to krásne ťaháme už štvrtý mesiac. A to som si povedala, že ak mliečko mám mať, tak bude, ak nie, tak to budeme riešiť ináč. Preč so stresom!

tita26

ja som pila vela vody a čaj pre kojace matky, tušim zn. LEROS, da sa to kupit v lekarni. a pravdaže vraj časté prikladanie babatka tiež pomáha. moj syn sa však neprisal, tak som si odsavala pravidelne každe 3 hodiny a prijimala vela tekutin + ten čaj. a mlieka som mala habadej. keď som už chcela prestať, tak som obmedzila prijem tekutin a čaj som prestala piť uplne + obmedzila som aj odsavanie. za mesiac som tvorbu mlieka minimalizovala tak, že za 24h sa mi podarilo odsat už len 20 ml. pritom predtym som mala každe 3 hodiny odsatych 210 ml - 250 ml mlieka.