3ročna neter nerozpráva

000mamina000

No my ked sme boli v BA prvykrat ked mal syn 3 a pol roka, tak logopedicka sa s nim stale hrala a pritom neustale rozpravala. Napr. mala magnetky na kt. boli rozne obrazky veci alebo zvierat v roznych farbach a syn ich mal zoradovat podla farby, popritom sa ho pytala, co vidi na tom ktorom obrazku. Ked neodpovedal (co bolo casto) tak to potom povedala za neho a este to niekolkokrat zopakovala a potom chcela aby to skusil povedat on, ale nenasilne. Jednoducho ona sa s nim hrala vacsinou s nejakymi obrazkami a snazila sa ho vypytovat na ne. Ked sa pokusal to zopakovat, samozrejme ze to zle vyslovoval, aj tak ho pochvalila a neustale ked sa viacej posnazil ho chvalila. Nechala mu aj cas na pohranie, lebo on spociatku nevydrzal sa koncentrovat. Moja rada teda znie: hrat sa s nou a stale rozpravat. Na ranajky sa jej spytat: Chces caj alebo kakao? A ona nech odpovie. Nie sa jej spytat: Chces caj? A ona tym padom iba pokruti hlavou na znak suhlasu al. nesuhlasu. Jednuducho jej davat otazkami na vyber z dvoch alebo viacero moznosti a ona ked bude jednu chciet tak ju bude musiet vyslovit. Dufam, ze som aspon trosku pomohla. Ahoj

mimi54

boli s nu na vysetreni a je v poriadku, len tu rec ma na urovni 1apol rocneho dietata. a budu chodit aj k logopedicke.Chcela by som vediet ci nemate typ na aktivity ktore podporuju rec, alebo nejake hry,metody, cokolvek...

lollka

000mamina000, mas pravdu. ...presne ako pises...netreba tonechat tak a uspokojovat sa recami inych ludi, ze ved to nevadi, aj ten a ten nerozpraval do tolkych rokov a potom , ked zacal sa mu jazyk nezastavil... myslim si, ze pokial dieta este stale nerozprava v 3. rokoch, nie je to NORMALNE a treba zacat nieco robit....moze byzt za tym kopa roznych veci....

000mamina000

ahoj, no ja som so synom mala podobny problem a ako prve sme sa objednali k logopedicke. Samozrejme mali sme aj vysetrenie EEG ale vsetko vyslo v norme. Navstevovali sme logopedicku (a este stale navstevujeme) kazdu chvilku a ono sa to zacalo velmi pomaly recovo posuvat. Ked za rok bol pokrok maly tak sme zacali chodit do BA do Antolskej nemocnice, tam je oddelenie klinickej logopedie na hospitalizaciu a tam bol pokrok ovela vacsi. Teraz ma syn 6 a tristvrte, ide do 1. triedy a rozprava, sice nie cisto ale je mu aspon rozumiet. Takze mi este stale rec musime stimulovat a precvicovat jednotlive hlasky. Ja odporucam aby ste to nezanedbali, lebo aj nam stale hovorili, ze je to chlapec a chlapci neskor zacnu rozpravat a este stale to nie je ok. Od troch rokov by sa malo zacat s navstevou logopeda a nic neodkladat.

blavacka

ani moja dcera 3rocna nerozprava boli sme s nou u neurologicky tu v BA, ta jej predpisala nejake injekcie, ktore ked som si o nich nieco zistila tak jej mohli poskodit. takze nechajte to tak pride cas, ked zacne rozpravat. ja som poriadne nerozpravala do 5 rokoch a teraz som vyrecna:D u kazdeho je to individualne

jajka001_

mozno caka na okamih, kedy bude o com :)) a potom ti povie rovno celu vetu

nie je dobre hovorit za dieta
ze ona na nieco ukaze a ty povies, chces toto auticko? a podobne
u trojrocneho dietata je to uz dost vela, neboli s nim u neurologa alebo tak? vsetko ok?