Nechcem zit

Príspevok v téme: Nechcem zit
Unavena

Ked som mala 15, kamoska ma blbo ostrihala. Mala som trosku odstavajuce usi(co sa dalo spravit), ale ja som namiesto toho zacala vynechavat skolu, stale som chybala, v noci som nespavala, nevedela som sa uvolnit. privolala som si zdravotne problemy. nenavidim sa zato, ze som to tak brala. znicilo mi to mladost. cela som sa nenavidela, aj od jazvy po operacii. dnes som neskutocne lutujem a nemam chut zit. vsetkych som sa stranila a bola som z toho chora na nervy. potom neskor mi diagnostikovali ocd, vtierave myslienky typu, nemozem zit bez vlasov, kazdy na teba pozera,ake mas usi atd, asi tak som to vnimala. diagnostikovali mi to az tri roky potom, ked som prekonala vlastnu smrt, pomaly celkove vycerpanie. doktorka povedala, ze keby ma liecia hned som do pol roka ok a nemam ziadne nasledky. neviem s tymto zit som na nervy z toho. chcem zomriet. prestala som jest a pit. nedokazem zit s minulostou, ake nasledky mam po nej. a nenavidim sa , ze vsetko bolo na zaciatku o vlasoch, chore. dnes to viem, ale je neskoro.nechcem uz od zivota nic, prisaham. len utrpenie to bolo.

:-)

Daj si pomaličky do poriadku svoj vzhľad, potom choď trošku medzi ľudí, do obchodu a tak, nepremárni svoj život, nikto iný ho nebude za teba žiť.
Na kecy nedbaj, tí, čo by ťa otvorene urážali alebo vysmievali sú VŽDY tí, ktorí sú nevyrovnaní a majú so sebou problémy, čítaj knihy a časopisy duchovného (nie náboženského) charakteru, nie bulvár s retušovanými modelkami.

mouette woow

kraasne si to napisala!!! klobuk dole dufam ze to padlo na urodnu podu a ze si z toho nieco vezme.nenapisala by som to lepsie!! vzdavam hold! :)))

anonym001

Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze ked ma niekto depresiu, tak je mu najlepsie samemu doma. pretoze ked je v spolocnosti, v praci alebo v skole tak vidi druhych aki su stastni, uzivaju si zivot a ako nemaju problemy ako my, co nakoniec sposobi este vacsiu depresiu. Inac keby som stopercentne vedel ze po smrti sa budem mat dobre tak by som tiez spachal samovrazdu, ale samovrazda je tazky hriech skoro podla vsetkych nabozenstiev (krestanstva, islamu, hinduizmu, ...), tak len preto sa jej zatial vyhybam. Inac na depresie pomaha aj bylina lubovnik bodkovany, viem z osobnej skusenosti a aj zo skusenosti druhych, vsak aj lekári to bezne odporucaju na lahsie stavy.

mouette

Unavená, každý jeden život má veľkú cenu a nie je jedno, či bude o jedného človeka menej. Niekoho to predsa len bude trápiť. Ty si predsa viac ako boľavé nohy, vytrhnuté vlasy či jazvy na tvári. To je Tvoj obraz o sebe samej, ale je pravdivý? Zredukovala si seba len na to, čo je viditeľné navonok, pričom to najdôležitejšie je očiam neviditeľné - skutočná pravda o Tebe, to aká si vo vnútri, Tvoje srdce, povahové vlastnosti Tvoje najskrytejšie túžby. Skús aspoň nachvíľu prestať na seba hľadieť tak, ako si myslíš, že by Ťa videli ľudia, ktorých ani nepoznáš a ktorí o Tebe nič nevedia. Narodila si sa pekná a nič - ani zlý účes, to nemohol zmeniť. Nepotrebovala si robiť nič, aby si bola krajšia a nemusíš to robiť ani teraz. Deti a nezrelí ľudia sa môžu z iných vysmievať, ale správny dospelý to nerobí, vie, že život je dosť komplikovaný aj bez toho, aby si ho ľudia navzájom sťažovali týmto detinským spôsobom. Nohy a jazvy sa časom zahoja, vlasy dorastú (ak nie, existujú predsa pekné parochne alebo príčesky), skôr začni premýšľať nad tým, ako by si sa mohla mať aspoň trochu rada. Čo Ťa tešilo pred tým zlomovým ostrihaním? Aké si mala záľuby, kamarátky, aké knihy si čítala, chodievala si rada do prírody? Tešila si sa na Vianoce, k starým rodičom, dal Ti niekto hoci len drobnosťou najavo, že Ťa má rád (rodičia, známi, učiteľka, kamarátka)? Určite máš z detstva nejaké pekné spomienky, z ktorých môžeš teraz čerpať trochu sily - skús sa rozpamätať na akúkoľvek pozitívnu vec - aj na drobnosť, všetko je dôležité, lebo Ty si dôležitá, rovnako dôležitá ako ktorýkoľvek iný človek - či už dieťa alebo dospelý, zdravý alebo handikepovaný, narodený v paláci alebo v slume. To najdôležitejšie, čo Ti chýba a teraz nutne potrebuješ, je láska k sebe samej, odpustenie si všetkých tých vecí, ktorými si si ubližovala ani nevieš prečo. Prijmi sa taká, aká si a neporovnávaj sa s inými. Ako si výnimočná v tom, že pred Tebou ani po Tebe už nebude nikto ako Ty, tak máš aj svoju vlastnú jedinečnú životnú cestu. Prijmi to a prijmeš nádej do svojho života. Ešte máš pekné veci v živote pred sebou. Budem na Teba myslieť.

indiko

unavena to ma byt nejaka vyhrazka???
alebo za hrdinske vety tu trepes,hm?si myslis ze sa zabit je hrdinstvo? hovno-prezit zivot a na smrtelnej posteli si povedat ze to stalo za to je hrdinstvo!!!

pred pol rokom som prisla o bejby - prestalo dychat v 7 mesiaci v brusku-nevies co to je za bolest.kludne by som ten tvoj zasrany znudeny zivot vymenila za jej.alebo ludi ktori zahynuli teraz v bani v handlovej.alebo ludi z autobusu ktori museli zomret hoci nechceli.ktori zivot milovali a zili,aj ked to nebolo med lyzat. presne takychto to tu ako si ty znudenych nevyspelych jedincov bez zaujmom,bez smerovania, bez minulosti a bez buducnosti (hoci mas mrte vela moznosti) by som vymenila za zivoty tychto ludi !!!

candy7

ahoj skús si pomoct z OKG výrobkami spolu z lekármi počúvaj čo ti hovoria ja viem je to tažké ale ked by si chcela si pomoct tak musíš verit sama seba a verit že ked človek niečo od života chce tak si pomože.aj na protest druhým.ale musíš chciet a zmenit si myslenie.musíš byt sebavedomá,že ty sa dokážeš dostat zo všetkého.