vyletela som zo skoly co dalej??????????

Príspevok v téme: vyletela som zo skoly co dalej??????????
jana22x

Mam taky problem ze teraz ma vyhodili z 3ho rocnika z mediciny a teraz neviem ako dalej :( Vy by ste isli to este raz skusit tym, ze viete ze musite ist znova na prijimacky a potom by asi uznali niektore skusky a v najlepsom by som mohla pokracovat v 2hom rocniku?! Prosim napiste vase nazory,som strasne zufala! :((( DIKY!!!

clarissa

jana, ak si naozaj presvedčená, že chceš byť lekárkou, skús to ešte raz...len ber do úvahy aj to, že každý rok chŕlia stredné školy nových absolventov a že už sa nemusíš na druhýkrát na medicínu dostať (teda prejsť cez prijímačky). Ja by som ti poradila rok počkať, trochu sa vydýchať, prevetrať si hlavu, ísť si zarobiť do zahraničia, spoznať trošku svet a keď si budeš stále istá, tak si tú prihlášku daj znova.

ellison

Ahoj, mam kamosku, ktora tiez na medine najskor opakovala rocnik kvoli anatomii, potom na druhy rok ju vyhodili, tak rok ostala doma, privyrabala si v Cechach, neskor isla znova na prijimacky a teraz opat studuje .... stoji to za to, ak nieco velmi chces, tak chod si za svojim snom, cas ktory tomu venujes nezohrava velku rolu, lebo ide o celu tvoju buducnost. Tak je to len o tebe, ako velmi to chces a ako velmi ta to bavi. Drz sa. :)

krtko22

Necitala som vsetky prispevky ale ak chces byt naozaj lekarka tak tu skolu dokonci, aj ked ti to bude trvat trochu dlhsie, ved koniec koncov o par rokov si na to uz ani nespomenies a nie si prva ani posledna ktora si skolu trosku predlzila. Prajem ti vela stastia.

severanka

decká, nezbláznite sa prosím z tej vašej lekárskej fakulty... nie je iná ako ostatné fakulty UK... nenamýšľajte si tak. všade sa treba veľa učiť, zo všade vás vyhodia ak neurobíte prenesenú skúšku...

Je jasné, že toľoko chémie a biológie a bársčoho ďalšieho by nezvládol každý , ale sú aj iné odbory, ktoré sú veľmi ťažké a treba sa tam veľmi učiť...

btw, pracujúca: najprv si zisti ako to v našom štáte funguje, a až potom sa tu rozkrikuj. neboj sa, žiadny rok navyše nikomu z tvojich daní neplatíš...

priscila

pracujuca: Studovala si medicinu? skus dojst po 3. a potom nam skus nieco povedat...nevies vobec ake to je nie ako na inych skolach ..ta skola sa lisi od vsetkych ostatnych a nehovor o normalnych terminoch pretoze aj ja poznam ako povedala \"dobra vila\" ludi ktori ani neviem ako skoncili pravnicku fakultu ci ine..moja sestra je toho prikladom.studovala ekonomicku a ucila sa minimum a presla ani chuďa sama nevie ako..a ak jej studium bude trvat viac nez 6 rokov bude si platit dost velke prachy zo svojho..a ked si ty bola studentka TY si sa prizivovala na INYCH..chudak vsetci ludia ako si to mohla dopustit!!!!!!!!! (ironia)

vivat

Ahoj Janka..Zaujal ma tvoj prispevok a je mi to luto.Ja som teraz druhacka a samozrejme to najtazsie na mna este len prichadza.obdivujem ta ze si sa dokazala dostat do 3.rocnika a uprimne ti poviem ze clovek by si mozno ani nebol myslel ale na takej serioznej skole ako je lekarska fakulta stastie asi neplati ale plati..neviem ci niekedy nie je dolezitejsie to stastie ako vedomosti a nalada profesora.sympatie..a vsetko toto do seba zohrava..neviem ci myslis KE alebo BA...ale viem co som pocula ze napriklad histologia tohto roku bola typom asi ked skusal jeden profesor povedal dotycny par viet a dali mu za to skusku za A a chudak nemal prejdenu ani embryolu a dotycny co prisiel na najhorsi test, ledva presiel alebo ho na prkotine vyhodili a viem ze BCH je hrozny predmet a potom patolog.anatomia..ta ma strasi uz teraz ked to pocuvam taku BCH clovek nebude nikdy potrebovat v praxi..tak ako ani biofyziku,lek.chemiu ale musi tym clovek asi prejst a neviem ako by som sa rozhodla na tvojom mieste..vobec neviem..musia ti uznat nejake skusky..kedze viem ze dekansky termin je zruseny a opakovat rocnik sa neda vraj .Tak vela stastia

dobra vila

pracujuca, a myslis, ze ju to bavi, ze by musela zacinat od znova?!! (ja beriem priklad zo seba) To, ci zacne, je na nej!! Ja myslim, ze to az taka velka sranda zas nie je! Kazdy normalny clovek by radsej vystudoval pat rokov a adios. Vecny student byt nikto nechce, si myslim.

Dpc...nikdy som sa nehasterila, ale v poslednej dobe (nielen konkretne tato diskusia)ma prekvapuje, kolko ludi plni negativizmu su tu!! (mozno ti isti s inymi menami, co ja viem!) Do certa...nikto nespadol z neba uceny! Do frasa, je tu holka, ktoru vydrbali zo skoly a asi si neviete predstavit ako sa citi!! Nic v zlom, ale mna keby vyliali po troch rokoch, slak by ma trafil, dufam, ze sa to nestane. A to nie som ziadna vypatlana guma, takze "pracujuca", prosim ta, nehovor take dristy, ze neschopni studenti a co ja viem co. Niekedy najvacsi kreteni dostuduju! Neviem sice, ako to robia, ale je to tak! Videla som uz popreliezat takych sprostiakov, ze sa nam so spoluziakmi rozum isiel zastavit! To hovorim...blbe stastie, ci protekcia?!! Radsej to by sa malo riesit...nie aby sa na polovicu slovenskych skol dostali studentici s plnymi penazenkami a znamostami a tak zaberali miesto talentovanejsim!
Ja si myslim, ze by bola blba, kebyze to takto lahko vzda. Nemozes hned ako ti nieco nevyjde sa vzdat a nariekat! O tom to je. Zivot patri tym, co sa nevzdavaju. Nevravim, nech si vyberie medicinu, ale verim, ze ked tam bola prijata a drzala som dobre, az na tu chemiu, tak by pokojne mala na inu VS, kebyze chce. Je to na nej. Ja iba hovorim, ze ked clovek chce, tak nech si ide studovat aj roky. Je to jeho osobna vec.
Tuto ta serie par bubakov na nejaku babu...radsej ries kam rozkrada parlament miliony, a z coho ma Slota lietadielka a pozemky, hm?! :D
Taketo nazory ma zabijaju... ale jasne, je tvoj, nemyslela som to ako "napadnutie", iba som sa tak trochu osopila, kedze nesuhlasim.
Ale fakt "pracujuca", kebyze tebe, alebo dajme tomu tvojej dcere nieco nevyjde, hned sa vzdas? Mala by si dceru, ktorej by to nevyslo (nielen skola, ale dajme tomu), ale bola by sikovna, tak jej povies, zmier sa s tym, zlatko...?
No neviem, zavisi to od jednotlivca...u niektorych by to mozno bolo dobrym riesenim, ale u inych nie. Tak teda nech aspon skusia externe. Uroven ta ista, iba sa viac na tom namaka, kedze bude makat aj v praci. Co uz.

pracujuca

Všetci ti, ktori jej radite, aby v studiu pokracovala odznova: zamysleli ste sa nad tym, ze to studium jej vlastne platime my vsetci, danovi poplatnici? Z nasich dani su financovane vysoke skoly, jana22x si plati akurat tak stravu, mozno internat (a ak je z Blavy, ani ten nie), ale inak studuje ZADARMO, z mojich penazi, ktore ja ako zamestnana osoba kazdy mesiac odvadzam statu. A ako k tomu pridem, ze sa niekto na mojej vyplate bude prizivovat o 3 roky dlhsie ako ini vysokoskolaci. Vam sa to lahko povie, pokracuj dalej, Janka, spln si svoj sen, lenze Slovensko je plne takychto neschopnych studentov, ktori si iba predlzuju sladky vysokoskolsky zivot a my, co uz pracujeme (pretoze sme boli schopni dokoncit skolu v NORMALNOM termine) na nich len doplacame.